Reklama

Reklama

W ubiegłym tygodniu w wodociągu wykryto bakterie coli. Czy woda nadaje się już do spożycia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

W ubiegłym tygodniu w wodociągu wykryto bakterie coli. Czy woda nadaje się już do spożycia? - Zdjęcie główne

foto Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W poprzednim tygodniu w wodociągach zaopatrujących w wodę wiele miejscowości w gminach Bełchatów, Kluki i Kleszczów, a także miasto Bełchatów, wykryto bakterie coli. Czy woda nadaje się już do spożycia?

Reklama

W środę i czwartek sanepid podał informację o wykryciu bakterii coli w wodociągach Parznewice i Nowy Janów. Zaopatrują one w wodę szereg miejscowości w gminie Bełchatów, Kluki i Kleszczów, a także kilka posesji na ul. Górnej w Bełchatowie. O szczegółach można przeczytać w materiałach Ostrzeżenie dla kolejnych miejscowości pod Bełchatowem. Groźne bakterie w wodzie oraz Bakterie w wodociągu, sanepid wydał ostrzeżenie. Wcześniej doszło do awarii...

Jak przekazuje sanepid, w próbkach wody pobranych z obu wodociągów nie stwierdzono obecnie występowania Escherichia Coli, bakterii grupy coli i enterokoków. W związku z tym woda nadaje się już do spożycia. 

Komunikaty dotyczą miejscowości:

  • w gminie Bełchatów: Augustynów, Borki (ponad 20 posesji), Bugaj, Bukowa, Dobiecin, Dobiecin Kol., Dobrzelów, Helenów, Janina, Janów, Kielchinów, Korczew, Księży Młyn, Kurnos Drugi (kilkanaście posesji), Kurnos Pierwszy, Łekawa, Mazuty, Mokracz, Myszaki, Niedyszyna, Olesnik, Poręby, Postękalice, Rząsawa, Wielopole (nr 13), Wiktorów, Wólka Łękawska, Zawadów, Zawały, Zdzieszulice Dolne, Zdzieszulice Górne, Zwierzchów, Wawrzkowizna
  • w gminie Kluki: Kuźnica Kaszewska, Nowy Janów, zarzecze, Trząs, Kawalec, Smugi, Niwsko, Pólko, Słupia
  • w gminie Kleszczów: Rogowiec i Biłgoraj
  • w Bełchatowie: ul. Górna (numery 3, 7 i 25)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy