Reklama

Reklama

Ostrzeżenie dla kolejnych miejscowości pod Bełchatowem. Groźne bakterie w wodzie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ostrzeżenie dla kolejnych miejscowości pod Bełchatowem. Groźne bakterie w wodzie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W wodociągu zapatrującym kilkanaście miejscowości w dwóch gminach stwierdzono zagrażające zdrowiu bakterie coli. Wody nie można używać nawet po jej przegotowaniu.

Reklama

Sanepid w Bełchatowie w wyniku kontroli wodociągu w Nowym Janowie stwierdził obecność bakterii coli w pobranych próbkach.

Mieszkańcy miejscowości: Kuźnica Kaszewska, Nowy Janów, Zarzecze, Trząs, Kawalce, Smugi, Niwsko, Pólko i Słupia położnych w gminie Kluki, muszą przygotować się spore utrudnienia. Wody w tych miejscowościach nie można spożywać nawet po jej wcześniejszym przegotowaniu. Nadaje się ona jedynie do prac porządkowych, np. mycia podłóg czy spłukiwania toalet. Zalecenia te obowiązują do wydania następnego komunikatu.

Ten sam wodociąg zaopatruje również mieszkańców Rogowca i Biłgoraju w gminie Kleszczów.

Przypomnijmy, że bakterie wykryto w środę również w gminie Bełchatów, w wodociągu Parzniewice. Tutaj mieszkańcy mogą używać wody po przegotowaniu. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule pod tym linkiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy