Reklama

Reklama

Biuro paszportowe w Bełchatowie. Starostwo podaje termin otwarcia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Biuro paszportowe w Bełchatowie. Starostwo podaje termin otwarcia - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już niedługo po dokumenty nie trzeba będzie jeździć do Łodzi czy Piotrkowa. Starostwo informuje, gdzie i od kiedy będzie można wyrobić paszport w Bełchatowie.

Reklama

Sprawa powstania biura paszportowego w Bełchatowie poruszana jest od kilku miesięcy. Początkowo problem nagłośnili: miejski radny Marcin Rzepecki i Jolanta Pawlikowska z rady powiatu. Po interpelacji złożonej przez radną, starostwo wystąpiło do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Niestety odpowiedź była odmowna, a urząd oznajmił, że punkty, z których mogą skorzystać bełchatowianie, znajdują się m.in. w Łodzi, Sieradzu, Skierniewicach i Piotrkowie.

Radna nie chciała jednak zostawić sprawy w ten sposób i o pomoc poprosiła posłankę Małgorzatę Janowską i senatora Wiesława Dobkowskiego. Bełchatowscy parlamentarzyści skierowali pisma do wojewody oraz wiceministra MSWiA. Po tym wojewoda jednak zmienił zdanie, dając nadzieję na powstanie punktu paszportowego w Bełchatowie.

Teraz plany zaczynają nabierać realnych kształtów. Wiemy, gdzie i od kiedy bełchatowianie będą mogli wyrabiać ten ważny dokument na miejscu. Starostwo na lokal, w którym ma powstać biuro, wytypowało pomieszczenia znajdujące się w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności przy ulicy Czaplinieckiej. Teraz miejsce to musi przejść kontrolę wojewody. Wtedy zapadnie decyzja czy lokal spełnia wszystkie wymagania. Jeśli tak będzie, to już od jesieni mieszkańcy będą mogli wyrobić paszport w Bełchatowie.

- Cieszę się, że zapadła pozytywna decyzja o utworzeniu biura paszportowego w Bełchatowie. Zależy nam na tym, aby nasi mieszkańcy załatwiali swoje sprawy szybko i wygodnie nie czekając w długich kolejkach. Jestem pewna, że takie miejsce będzie służyć mieszkańcom - podkreśla Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.

Aby móc wydawać dokumenty w Bełchatowie wymagany jest specjalistyczny sprzęt, a także pracownik, który będzie obsługiwał całą procedurę. Tutaj pomoc deklaruje wojewoda, który ma zapewnić zarówno etat, jak i wyposażenie punktu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy