reklama
reklama

Polonez w chmurach, centrum miasta i… telewizji. Tak tańczyli tegoroczni maturzyści [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Polonez w chmurach, centrum miasta i… telewizji. Tak tańczyli tegoroczni maturzyści [FOTO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
213
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaTegoroczny egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami, jednak jeszcze niedawno uczniowie bełchatowskich szkół myśleli o czymś zupełnie innym. A jedyna trema, jaką mieli to ta przed zaprezentowaniem układu poloneza podczas studniówek. Wyszło jak zwykle pięknie i podniośle. Zobacz, jak wyglądały układy przygotowane przez maturzystów.
reklama

„Poloneza czas zacząć” to zdanie co roku jest nieodłączną częścią studniówek. Podobnie było również tym razem podczas imprez zorganizowanych przez bełchatowskie szkoły. Maturzyści podczas balów zaprezentowali wyćwiczone do perfekcji układy, które trenowali przez wiele dni.

reklama

Polonez na studniówkach w Bełchatowie

Bale większości bełchatowskich szkół odbyły się w restauracji „Jan”, gdzie podniosłości całemu wydarzeniu dodawała dekoracja sali składająca się, ze światełek na suficie oraz gigantycznego kryształowego żyrandola. Trzeba przyznać, że uroczysty taniec w takiej scenerii prezentował się wyjątkowo pięknie. Z kolei uczniowie „Ekonomika” bawili się w restauracji „Wrzosowa” w Kamieńsku, gdzie również zadbano o wyjątkową oprawę wizualną studniówki.

Tradycyjnie każda szkoła przygotowała swój niepowtarzalny układ, a także aranżację występu rozpoczynającego całą studniówkę. Zdecydowanie najbardziej efektownie wyglądał taniec maturzystów z popularnego „Bronka”, którzy jako jedyni w naszym mieście zatańczyli w chmurach. Cały parkiet restauracji wypełniły bowiem kłęby ciężkiego dymu okalające uczniów. Tradycyjnie również przygotowano specjalne stroje. Panie założyły białe bluzki i czarne spódnice, a panowie zaprezentowali się w garniturach. Całość dopełniły dodatki w postaci czerwonych much dla maturzystów i również czerwonych kotylionów u dziewczyn.

Na białe bluzki w połączone z czarnymi spódnicami postawiły też uczennice „Ekonomika”. Z kolei maturzystki z „Kochanowskiego” zaprezentowały się w czarnych sukniach przewiązanych w pasie białą kokardą. Nieco inaczej prezentował się polonez w „Energetyku”, gdzie uczniowie zaprezentowali się w tych różnokolorowych strojach, w których później bawili się podczas imprezy. Specjalnych uniformów nie przygotowano również w „Mickiewiczu”. W tym przypadku jednak wszystkie panie miały na sobie czarne suknie.

Polonez w centrum miasta

Warto również wspomnieć, że w tym roku uczniowie niektórych szkół poloneza tańczyli dwa razy i to nie tylko na studniówkach. Zaledwie kilka dni po swoim balu uczniowie „Mickiewicza” przygotowany przez siebie układ tradycyjnego tańca zaprezentowali również… w centrum miasta.

reklama

Tym razem panie zrezygnowały z balowych sukien, jednak wciąż ich stroje utrzymane były w czarnej kolorystyce, panie ponownie ubrali natomiast garnitury. Uroku całości dodały trzymane przez dziewczyny róże, do których przywiązano powiewające na wietrze wstążki.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane z powodu wyjątkowego jubileuszu, który w tym roku świętuje Bełchatów. Chodzi o stulecie odzyskania praw miejskich przez nasze miasto. Miało to miejsce dokładnie 1 stycznia 1925 roku.

reklama

Zatańczyli poloneza w telewizji

Wyjątkowym wykonaniem studniówkowego poloneza pochwalić mogą się również uczniowie „Energetyka”. Nagranie ich występu podczas balu zostało opublikowane m.in. na profilu restauracji „Jan” założonym w aplikacji TikTok. Gdzie dosłownie podbiło serca internatów. Aktualnie wideo ma już 2 mln wyświetleń, a sekcja komentarzy pęka w szwach od zachwytów. Informacja o sukcesie uczniów zaczęła obiegać również ogólnokrajowe media. Maturzyści zostali nawet zaproszeni do występu w telewizji, z czego ochoczo skorzystali.

Tegoroczni absolwenci ZSP 1 wystąpili w programie „Pytanie na śniadanie” emitowanym na kanale drugim Telewizji Polskiej.

W galerii poniżej artykułu znajdują się zdjęcia z występów uczniów bełchatowskich szkół. Również tych wyjątkowych.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo