Reklama

Reklama

Policjanci z Bełchatowa przyłączają się do protestu. Mieszkańcy na tym... skorzystają?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Policjanci z Bełchatowa przyłączają się do protestu. Mieszkańcy na tym... skorzystają? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ramach protestu policjanci nie będą wystawiali mandatów za drobne wykroczenia. Na terenie całego kraju rozpoczyna się „Akcja 41”.

Reklama

Na terenie całego kraju rozpoczął się długo zapowiadany protest policjantów. Funkcjonariusze nie chcą dalej godzić się na złe warunki finansowe i swoje postulaty przedstawiają w dziesięciu punktach. Żądają m.in. waloryzacji wynagrodzenia na poziomie 20 proc., wypłaty jednorazowego dodatku inflacyjnego dla każdego funkcjonariusza w kwocie 5 tys. zł czy chociażby modyfikacji systemu świadczeń motywacyjnych. Wśród pozostałych postulatów znalazło się także żądanie podniesienia świadczeń socjalnych funkcjonariuszy i zrównanie ich z tymi dla żołnierzy.

Stróże prawa w całym kraju rozpoczęli już „Akcję 41”. Na czym ona będzie polegała? Stróże prawa będą wystawiać mniej mandatów, a w zamian cześciej pouczać tych, którzy przekroczyli przepisy.  W przypadku większości wykroczeń, funkcjonariusz będzie mógł zastosować, gdy popełniający... wykaże żal. Zasada ta, działać będzie jednak wyłącznie w przypadku drobnych wykroczeń. Jak tłumaczą organizatorzy protestu, zabieg ten ma z kolei na celu zmniejszenie dochodu do budżetu państwa.

To jednak nie wszystkie środki, które w ramach protestu zamierzają podjąć policjanci. Zapowiadają powrót „psiej grypy”, która nadjeść ma już tej jesieni. Wówczas, liczba nieobecnych na służbie policjantów byłaby duża z powodu absencji chorobowych.

- Protesty muszą być odczuwalne dla władzy, ale nie mogą na tym ucierpieć obywatele i bezpieczeństwo państwa. – informuje Jacek Łukasik, sekretarz rady tymczasowej Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność" - Nasza praca jest niezwykle ważna, szczególnie w dobie kryzysu na granicy polsko–białoruskiej. Nie możemy odstąpić od działań służbowych – dodaje.

Jak udało się ustalić, bełchatowscy policjanci również przyłączyli się do ogólnopolskiej demonstracji.

- Wśród funkcjonariuszy z Bełchatowa nie ma osób zrzeszonych w Krajowej Sekcji NSZZ „Solidarność”, ale nawet Ci niezrzeszeni przyłączają się do akcji i popierają postulaty protestu - przekazuje Jacek Łukasik. - Wspólnie walczymy o lepsze jutro - dodaje.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy