Reklama

Reklama

Po Bełchatowie jeżdżą najnowsze auta w regionie? Powstał specjalny ranking

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Po Bełchatowie jeżdżą najnowsze auta w regionie? Powstał specjalny ranking - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatów uplasował się na 23. miejscu listy miast, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem. To drugi – zaraz po Łodzi – najlepszy wynik w województwie. Ile średnio mają "przejechane" samochody poruszające się po bełchatowskich drogach?

Reklama

W zestawieniu przygotowanym przez rankomat.pl uwzględniono 84. największe miasta, po których poruszają się samochody z najmniejszym przebiegiem. Okazuje się, że Bełchatów wypadł w rankingu naprawdę dobrze, zajmując 23. miejsce – w skali województwa łódzkiego była to już 2. pozycja.

Jak podaje rankomat.pl, mieszkańcy Bełchatowa użytkują pojazdy, których średni przebieg wynosi 180 tys. kilometrów. Biorąc pod uwagę województwo łódzkie, lepiej w tym zestawieniu wypada jedynie Łódź, która zajęła 20. pozycję. Różnica jest przy tym niewielka – wynosi bowiem 889 kilometrów.

- Na dalszych miejscach w tabeli województwa łódzkiego znalazły się Pabianice (187 tys. km) i Piotrków Trybunalski (196 tys. km). Zestawienie dla województwa łódzkiego zamykają Zgierz (198 tys. km.) i Tomaszów Mazowiecki (199 tys. km.) – odpowiednio 64. i 67. miejsce – czytamy w przygotowanym przez rankomat raporcie.

Na czołowych miejscach zestawienia uplasowały się kolejno Warszawa (158 tys. km.), Kraków (161 tys. km.) oraz Poznań (166 tys. km.). Różnica między Bełchatowem, a stolicą kraju wynosi więc około 22 tys. km. Dla porównania, ulokowana na ostatnim, 84. miejscu Biała Podlaska do lidera traci aż 58 tys. km.

Przygotowano również zestawienie województw, w którym najlepiej wypadła Małopolska – przeciętnie, samochody przejechały tam do tej pory 177 tys. km. Województwo łódzkie zajmuje 5. miejsce z wynikiem 190 tys. km.

Co to oznacza dla kierowców? Auto z mniejszym przebiegiem, to przede wszystkim większe bezpieczeństwo i mniejsza szansa na awarię. Jak podają eksperci z rankomat.pl, ma to odzwierciedlenie również w średnich cenach polisy OC. W Bełchatowie płaci się za nią średnio 559 zł – to o 119 zł mniej od średniej krajowej.

- Ustalając wysokość składki OC, towarzystwa biorą pod uwagę szereg czynników. Liczy się nie tylko historia ubezpieczenia kierowcy i dane dotyczące jego pojazdu, ale również trasa, po której porusza się on na co dzień. Sieć i rodzaj dróg, liczba ich użytkowników czy statystyki wypadkowe dla danego regionu przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku. W efekcie mieszkaniec Łodzi płaci za polisę średnio 807 zł, a mieszkaniec Bełchatowa 559 zł – mówi Tomasz Kroplewski, kierownik ds. Rozwoju Produktu rankomat.pl

Lista została przygotowana na podstawie deklaracji kierowców korzystających z porównywarki OC.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy