Reklama

Reklama

Taka decyzja ucieszy maluchy ze wszystkich bełchatowskich osiedli. Gdzie zaplanowano naprawy placów zabaw?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie

Taka decyzja ucieszy maluchy ze wszystkich bełchatowskich osiedli. Gdzie zaplanowano naprawy placów zabaw? - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat postanowił wymienić piasek w piaskownicach na wszystkich miejskich placach zabaw w Bełchatowie. Obecnie trwa również naprawa i przegląd urządzeń i tzw. małej architektury.

Reklama

Nowy i czysty piasek trafi do wszystkich miejskich piaskownic. Powód? Magistrat przyznaje, że chodzi o utrzymanie tych miejsc w jak najlepszym stanie higieniczno-sanitarnym. Okazuje się, że przywieziony nowy piasek posiada… specjalny atest. Jest bezpieczny dla maluchów, nie pyli się i nie ma w nim kamyków. Odświeżenia piaskownic dokonało Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej. Kosz prac to 33 tys. zł.

Do końca maja urzędnicy mają też wykonać dokładny przegląd techniczny obiektów, na których bawią się dzieci. Sprawdzany będzie m.in. stan urządzeń i małej architektury na wszystkich 42 placach zabaw. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo dzieci.

Niestety, często na placach dochodzi do aktów wandalizmu i urządzenia są tak zniszczone, że nie nadają się do użytku. Chodzi tutaj m.in. o niszczenie ogrodzeń, barierek, siedzisk huśtawek czy nawet kradzież mniejszych urządzeń.

- Wszystko to powoduje, że konieczne są naprawy, wymiany konkretnych elementów, a nawet uzupełnianie braków – informuje miasto.

Obecnie prace prowadzone są na kilku placach, m.in. na osiedlu POW w okolicach bloków 8, 15 i 16 oraz bloków 9 i 10. Dodatkowo ekipy pojawią się na Przytorzu (za Przedszkolem Samorządowym nr 2).

Prace naprawcze w 2020 roku kosztowały magistrat 160 tys. zł. Urząd miasta przypomina, że wszystkie zauważone zniszczenia mieszkańcy mogą zgłaszać do Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w godzinach pracy pod nr tel. 44 733 51 83, oraz przez całą dobę do Straży Miejskiej pod nr 986.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy