Reklama

Reklama

Wiele miejscowości wciąż bez prądu. Wiatr łamał słupy jak zapałki...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Porywisty wiatr, który dał się mocno we znaki w miniony weekend, uszkodził linie energetyczne w całym kraju. W krytycznym momencie bez prądu było nawet milion odbiorców. PGE wciąż usuwa awarie. Pozbawione energii elektrycznej są wciąż tysiące gospodarstw. Jak wygląda sytuacja w rejonie Bełchatowa?

Reklama

Jak poinformowała Polska Grupa Energetyczna, w wielu regionach sytuacja wciąż jest trudna, bo cały czas trwa usuwanie awarii przez ekipy techniczne. Bez energii elektrycznej wciąż jest wielu mieszkańców woj. łódzkiego. Według stanu na godz. 6, bez zasilania jest około 40 stacji transformatorowych. Przerwy w zasilaniu odczuwa wciąż około 700 gospodarstw domowych. Wiele z nich leży na terenie powiatu bełchatowskiego.

Na terenie działania Rejonu Energetycznego Bełchatów bez prądu są mieszkańcy w miejscowościach: Kiełczygłów, Szczerców, Kluki, Widawa, Zelów, Wierzchlas, Skomlin, Ostrówek, Konopnica, Brzeźnio i Biała.

Zniecierpliwienia nie kryją mieszkańcy, którzy przyznają, że długo muszą czekać na pomoc i przywrócenie energii elektrycznej do swoich domostw. Często jest też problem z dodzwonieniem się na infolinię. Co na to energetyczny koncern?

- Zapewniamy, że ekipy elektromonterów natychmiast przystąpiły do działania natychmiast po otrzymaniu pierwszych sygnałów o awariach. Najpierw musiały lokalizować miejsca uszkodzenia linii i zabezpieczać zerwane przewody. Kolejnym etapem jest usunięcie awarii w hierarchicznej kolejności na liniach wysokich napięć, średnich, a następnie niskich napięć, po którym nastąpi sukcesywne przywracanie zasilania u indywidualnych odbiorców – informuje PGE.

Spółka zaznacza jednocześnie, że jeśli przez dłuższy czas nie ma interwencji w domu klienta, nie oznacza to, że nikt nic nie robi. PGE tłumaczy, że prace wykonywane są na znacznych odcinkach, a linie energetyczne mają wiele kilometrów długości.

- W związku z ograniczeniami po stronie operatorów telekomunikacyjnych infolinia 991 może nie działać prawidłowo. W przypadku niemożności dodzwonienia się bardzo prosimy o ponowną próbę po pewnym czasie – informuje spółka.

Niestety to nie koniec wietrznej pogody. Instytu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne alerty. Dla woj. łódzkiego ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 4 w poniedziałek (21 lutego) do godz. 18. Według prognoz wiatr może wiać ze średnią prędkością od 30 do 40 km/h, jednak w porywach może osiągać nawet do 90 km/h.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy