Reklama

Reklama

Dzięki wsparciu PGE Akademia GKS Bełchatów kształci młodych adeptów sportu

Opublikowano: 25 lutego 2021 13:00
Autor: Materiał przy współpracy z PGE, fot. Fundacja Akademia GKS Bełchatów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PGE w regionie Od stycznia tego roku młodzi sportowcy mogą szkolić się w sekcji piłkarskiej i zapaśniczej Fundacji Akademii GKS Bełchatów. Na boiska i sale treningowe wróciło ponad 300 adeptów, którzy będą mogli rozwijać swoje sportowe pasje. Jest to możliwe dzięki PGE Polskiej Grupie Energetycznej, która od grudnia 2020 roku jest głównym sponsorem dziecięcych i młodzieżowych sekcji piłki nożnej oraz zapasów w Akademii GKS Bełchatów.

Reklama

Młodzi bełchatowianie, którzy marzą o realizowaniu się w sportowej karierze, mają teraz szansę rozwijać się pod okiem najlepszych trenerów. Wszystko za sprawą Fundacji Akademia GKS Bełchatów, w której od stycznia tego roku swoje umiejętności doskonali ponad 300 początkujących sportowców.

- Fundacji Akademia GKS koncentruje się na rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży oraz ma za zadanie przyczynić się do zapewnienia profesjonalnego rozwoju młodych zawodników z Bełchatowa i regionu bełchatowskiego – informują włodarze akademii.

Swoje sportowe pasje najmłodsi mieszkańcy mają okazję rozwijać pod okiem wyszkolonych specjalistów, których podopieczni osiągali już sukcesy w przeszłości. Duet trenerski sekcji zapaśniczej Akademii GKS Bełchatów przez lata wychował wielu medalistów turniejów międzynarodowych i Mistrzostw Polski. Zawodnikiem Akademii jest także m.in. Filip Kazimierczak, młodzieżowy mistrz Polski, seniorski brązowy medalista mistrzostw kraju i zdobywca Pucharu Polski Seniorów.

Nie inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o sekcję piłki nożnej. Trenerzy, pod okiem których ćwiczy młodzież, w ostatnim czasie sami doskonalili swoje umiejętności podczas zorganizowanego przez PZPN szkolenia, na którym warsztaty prowadzili m.in. Marcin Dorna, trener młodzieżowej reprezentacji Polski U-17, Sebastian Krzepota ze sztabu selekcjonera reprezentacji U-19, Maciej Kowal, trener bramkarzy kadry U-19, czy Paweł Kozub, asystent Jacka Magiery w U-19 i skaut Polskiego Związku Piłki Nożnej. W sekcji została też utworzona grupa "Future", która zrzesza najzdolniejszych zawodników z roczników 2008-2014 – czekają na nich specjalne, dodatkowe zajęcia treningowe.

- Każdego dnia trenerzy naszej Akademii mierzą się z nowymi zadaniami. Pragniemy, aby poprzez swoje decyzje i zachowanie budowali oni odpowiednią świadomości u zawodników i ich rodziców dotyczących podejścia do życia sportowca, ukazywania odpowiednich wzorców zachowań, a dodatkowo kontrolowali ich postępy zarówno w edukacji sportowej, jak i szkolnej. Cieszymy się, że udało nam się skompletować profesjonalną kadrę trenerską, która może pochwalić się odpowiednimi licencjami i sukcesami sportowymi. Ich wiedza jest dla nas ogromną wartością i ułatwia działanie w uporządkowanym i harmonijnym systemie organizacyjnym i sportowym, klarownym dla wszystkich uczestników – mówi Bartłomiej Kondracki, wiceprezes ds. sportowych Fundacji Akademia GKS Bełchatów.

Jak dodaje, najlepsza w pracy trenera jest pewność, że nie ma dwóch takich samych treningów, meczów czy walk. Każdy dzień stawia przed szkoleniowcami nowe wyzwania, które często mogą zaskakiwać.

Władze Fundacji Akademii GKS Bełchatów na tym jednak nie poprzestają, ich celem jest dalszy rozwój, który umożliwi szkolenie dzieci i młodzieży na coraz wyższym poziomie. Ma to – jak twierdzą – dać młodym sportowcom szansę na osiąganie najwyższych trofeów w sporcie zawodowym. W tym celu rozpoczęto współpracę z młodzieżowymi klubami partnerskimi, dzięki czemu zwiększą się możliwości w zakresie obserwacji nowych zawodników dla akademii.

- Cieszymy się przede wszystkim z możliwości podziwiania rozwoju najbardziej uzdolnionych młodych sportowców. Chcemy dać najzdolniejszym dzieciom z naszego regionu możliwość zapoznania się i wejścia w świat zawodowego sportu – mówi Rafał Motyl z Rady Fundacji Akademii GKS Bełchatów.

Akademia GKS Bełchatów będzie też sporym wsparciem dla klubu. Zdolni młodzi piłkarze będą bowiem mogli rozpocząć swoją karierę właśnie w szeregach "brunatnych". Wiele klubów zdążyło się już przekonać, że wśród wychowanków zdarzają się istne "perełki".

- Jako akademia funkcjonujemy przy klubie, co bardzo nas cieszy. Nasi podopieczni mają dzięki temu kolejną okazję, by zaznajomić się ze światem zawodowego sportu. Mamy też nadzieję, że w przyszłości dzieci, które dziś doskonalą się pod okiem naszych trenerów, w przyszłości zasilą szeregi piłkarzy GKS-u – mówi Rafał Motyl.

Głównym sponsorem dziecięcych i młodzieżowych sekcji piłki nożnej oraz zapasów w Akademii GKS Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna, która w grudniu minionego roku podpisała z fundacją dwuletnią umowę sponsorską.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (12)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Obserwator

  Jak mamy mieć dobrą piłkę skoro nie ma nakładów na szkolenie chłopców. Nie ma żadnego systemu motywowania młodych zawodników. Tzw. "działacze sportowi" widzą tylko czubek własnego nosa. Jak ma być dobrze w klubie, który nie zrobił nic, żeby zatrzymać dobrego koordynatora ds. szkolenia młodzieży, który odnosił jakieś sukcesy. Lepiej było wziąć kolejnego "polityka" na stanowisko, a pozbyć się doskonałego fachowca, który robi teraz dla konkurencji, czyli ŁKS - u. Jeżeli chodzi o klub, to moim zdaniem niewiele daje z siebie. W sportach indywidualnych sportowcy rok w rok dostają stypendia. Wskażcie mi choć jednego zawodnika GKS -u, który takie stypendium otrzymał. A wnioski o przyznanie takich grantów powinny wyjść z klubu każdorazowo kiedy są przyznawane jakieś pieniądze. A sporządzić je powinni tzw. "działacze". Panowie, moim zdaniem ukończenie AWF-u nie predysponuje jeszcze do zarządzania klubem sportowym ani niczym innym. Do tego to trzeba mieć jakąś wiedzę i wyobrażenie o świecie. Wiedza na temat kopania "flaka" przez 90 minut meczu, niestety nie wystarczy. Ostatnio namnożyło się tych AWFiarzy, trenerów i nauczycieli W-Fu w lokalnej polityce i nie tylko. Pchają się wszędzie. Chcieliby zarządzać , być dyrektorami i kierownikami. Panowie, sport nie jest najważniejszy. Bieganie w przepoconym dresie nie czyni z was nikogo wyjątkowego, więc nie pchajcie się tam gdzie sobie nie radzicie.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Antek

  Haha z tego co ja widzę to same fajtłapy którym tatuś nakładek że mogę być drugim dojcz Lewandowskim haha

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Haha

  A widzewioki dalej graja na trzepakach

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -2

  EN

  PGE płaci Kurkowi za takie artykuły - Białoruś!

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   komuno wróć

   dokładnie, powinien za darmo to robić! Precz ze wstrętnymi kapitalistami!

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Karma

  Łoj tam, łoj tam. Rzepecki na tym swoim blogu, nazwanym dla zmyłki prawdziwybelchatow.pl, atakuje GKS, bo mu za free klubu EKS nie oddał. Później na sesji RM o te swoje wypociny pyta, a "miszcz" intelektu nie umie wysłowić się. Brawo! Nikt się nie zorientował.

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -0

  Żenada

  Rodzice płacą to jedno. Ale choćby nawet pegiełe sponsorowało faktycznie to komu szkolą tą młodzież? Innym klubom piłkarskim? Czym się tu chwalić? Żenada.

 • 2 miesiące temu | ocena +11 / -0

  Kriss31

  Buahaahaa rodzice płacą za WSZYSTKO! Więc na co idą te rzekome pieniądze z pge? W tym kraju naprawdę poziom manipulacji informacją jest porażający ...

 • 2 miesiące temu | ocena +9 / -0

  Marcin

  Co z tego jak za wszystko muszą płacić rodzice. Stroje, dresy, piłki a nawet wyjazdy na mecze czy obozy

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   Mistrz

   W pełni się zgadzam.

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -0

  :)

  Dlaczego nie jest napisane że artykuł sponsorowany ?

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

   :)

   Przecież jest oznaczone że to w ramach zamówienia PGE?