Reklama

Reklama

Wawrzkowizna, Wodnik i Sport Hotel sprzedane. Kto kupił obiekty Elbestu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: OSiR Wawrzkowizna

Wawrzkowizna, Wodnik i Sport Hotel sprzedane. Kto kupił obiekty Elbestu?  - Zdjęcie główne

foto OSiR Wawrzkowizna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia PGE zawarła umowę warunkową z Polskim Holdingiem Hotelowym na sprzedaż dziesięciu hoteli i obiektów, należących do spółki Elbest. Pod skrzydła nowego właściciela przejdą m.in. Sport Hotel, ośrodek Wawrzkowizna oraz hotel Wodnik na Słoku.

Reklama

Już niebawem Wawrzkowizna, Sport Hotel oraz hotel Wodnik będą zarządzane przez nowego właściciela. Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że zawarła umowę warunkową z Polskim Holdingiem Hotelowym na sprzedaż sześciu hoteli i czterech obiektów na terenie całego kraju, należących do Elbestu. Spółka, oprócz hoteli i ośrodka w bełchatowskiej lokalizacji, posiada też hotele m.in. w Krynicy, Międzyzdrojach, Myczkowcach nad Soliną oraz obiekty m.in. w Krasnobrodzie i Szklarskiej Porębie.

Jak podkreśla PGE, planowane wyłączenie hoteli i obiektów, to kolejny krok w prowadzonej przez PHH konsolidacji spółek hotelowych, należących do Skarbu Państwa. 

- Sprzedaż obiektów hotelowych spółki Elbest Polskiemu Holdingowi Hotelowemu jest elementem porządkowania struktury Grupy PGE i realizacji zadań zmierzających do koncentracji na działalności podstawowej - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE. - Nowy inwestor dla obiektów hotelowych spółki Elbest to bardzo dobra informacja. Wiedza i doświadczenie inwestora branżowego, jakim jest PHH, z pewnością pozwolą na rozwój obiektów hotelowych spółki – dodaje.

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest skonsolidowanie i zarządzanie obiektami świadczącymi usługi hotelarskie.Obecnie grupie kapitałowej PHH znajduje się łącznie 27 obiektów, co czyni ją druga największą grupą hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy