Reklama

Reklama

Owocne akcje „Zbieramto w parafii” na rzecz budowy studni w Czadzie przy kościołach.

Opublikowano: pt, 15 gru 2017 09:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ostatni weekend listopada i pierwszy grudnia zostały zorganizowane w dwóch bełchatowskich parafiach akcje zbiórki surowców wtórnych, z których dochód zostanie przeznaczony na budowę kolejnej „bełchatowskiej” studni w Czadzie.

Reklama

Jako pierwsza rozpoczęła zbieranie, w dniach 24-25 listopada, parafia NMP Matki Kościoła na osiedlu Dolnośląskim. Akcja przyniosła bardzo duży odzew wśród mieszkańców Bełchatowa. Zebrano 10 ton różnych surowców. Większość, bo aż 8 ton to była makulatura (gazety, książki, karton), a na pozostałe kilogramy złożyły się złom czyli np. puszki czy grzejniki, elektrośmieci: telewizory, pralki, komputery, telefony komórkowe i zużyte baterie oraz plastikowe zakrętki.

Tydzień później, 1-3 grudnia, do akcji dołączyła parafia Miłosierdzia Bożego na osiedlu Binków. Podczas akcji zebrano ok. 3 tony makulatury oraz elektrośmieci. Oprócz piątkowo-sobotniej zbiórki surowców wtórnych, w niedzielę przed kościołem zbierana była stara biżuteria: złom srebra i złota. Można było oddać np. rozerwane łańcuszki czy pęknięte pierścionki. Uzyskany złom srebra i złota przetapiany jest następnie na krzyżyki sercańskie, które również można było przy okazji zbiórki zakupić. Dochód z krzyżyków - cegiełek również zasila fundusz budowy studni.

Do budowania studni w Czadzie włączył się również ZSP nr 9 w Bełchatowie oddając stare komputery, monitory oraz 1,5 tony makulatury.

Łączna kwota uzyskana podczas wyżej opisanych akcji, to 8129 zł. Już bardzo niewiele brakuje do kwoty 10.500 zł (2400 euro), która pozwala na wybudowanie kolejnej studni dającej dostęp do czystej wody ubogim Czadyjczykom. Budowy studni pilnuje na miejscu misjonarz ks. Marian Wenta SCJ, przed laty wikariusz parafii sercanów na os. Dolnośląskim.

Zachęcamy do dalszego zbierania gazet, plastikowych nakrętek, elektrosprzętów czy aluminiowych puszek, by ponownie wesprzeć akcje na wiosnę. Najbliższe zbiórki będą miały miejsce:

- 16-17.03.2018 r. na parkingu przy parafii Miłosierdzia Bożego os. Binków

- 13-14.04.2018 r. na parkingu przy parafii NMP Matki Kościoła os. Dolnośląskie.

Ks. Piotr Chmielecki SCJ
Zastępca Sekretarza Misji Zagranicznych Księży Sercanów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +4 / -4

    Czytelnik NG

    Wszystko fajnie. Akcja charytatywna, budowa studni itp. Tylko zastanawiam sie jaki to ma wpływ na kulture tamtych ludzi. Większość to nomadzi lub pół nomadzi,wypasajacy swoje stada tam gdzie jest pozywienie dla zwierząt. Od lat przemierzaja te ziemie. A teraz "przywiazuje"sie ich do ziemi do jednego miejsca bo jest woda. Jaki to bb... Rozwiń