Reklama

Najbogatsza gmina w Polsce pomoże szpitalom. Ile przeznaczą na walkę z koronawirusem?

Opublikowano:
Autor:

Najbogatsza gmina w Polsce pomoże szpitalom. Ile przeznaczą na walkę z koronawirusem? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Kleszczów pomoże finansowo szpitalom w regionie w walce z epidemią koronawirusa. Dotacje zostaną przeznaczone m.in. na potrzebny sprzęt, a także środki ochrony osobistej. Pół miliona złotych otrzyma szpital w Bełchatowie. Wsparcie trafi także do placówek w Łodzi, Zgierzu, Radomsku i Tomaszowie Maz.

Najbogatsza gmina w Polsce postanowiła przekazać ponad 2 mln zł na pomoc szpitalom w regionie, które potrzebują sprzętu na walkę z epidemią koronawirusa. Rada Gminy Kleszczów podjęła dziś stosowne uchwały w tej sprawie. Szpital Wojewódzki w Bełchatowie otrzyma łącznie pół miliona złotych. Połowa tej kwoty zostanie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego, a kolejne 250 tys. zł na środki ochrony indywidualnej i jednorazowego użytku dla potrzeb oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Na podobny sprzęt łącznie 300 tys. zł gmina Kleszczów przekaże dla Szpitala Powiatowego w Radomsku. Pół miliona złotych otrzyma Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Biegańskiego w Łodzi z przeznaczeniem na „zakup sprzętu medycznego do dezaktywacji i likwidacji mikroorganizmów” oraz aparatu RTG dla potrzeb oddziałów zakaźnych.

Aż 700 tys. zł gmina przekaże dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Skłodowskiej w Zgierzu. Za otrzymaną dotację szpital zakupi również tak potrzebne środki ochrony dla pracowników czyli m.in. maseczki, rękawiczki, kombinezony, a także środki do dezynfekcji. Pomoc finansowa trafi również do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Gmina przekaże placówce 122 tys. zł na środki ochrony osobistej, a 80 tys. zł. na sprzęt medyczny do diagnostyki i leczenia chorych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE