Reklama

Myślisz o uruchomieniu żłobka czy klubu dziecięcego? Jest szansa na naprawdę duże dofinansowanie

Opublikowano:
Autor:

Myślisz o uruchomieniu żłobka czy klubu dziecięcego? Jest szansa na naprawdę duże dofinansowanie  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do poniedziałku 15 lipca można zgłosić swój udział w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym dotyczącym programu „Mamo, Tato – wracaj do pracy! Dofinansowanie miejsc dla dzieci w żłobkach i klubach dziecięcych”. Inicjatywa z udziałem funduszy z RPO pozwala na tworzenie nowych miejsc opieki na dziećmi do lat trzech, z nawet 91-procentowym dofinansowaniem. Spotkanie, na którym szczegółowo mają zostać omówione zasady projektu odbędzie się 18 lipca w Łodzi. Co ważne program kierowany jest także do bełchatowskich firm i instytucji.

O wsparcie w ramach projektu będą mogli ubiegać się m.in. przedsiębiorcy, pracodawcy, jednostki pozarządowe, żłobki i przedszkola. Co ważne, wnioskodawca lub partner musi posiadać minimum roczne doświadczenie w prowadzeniu placówki opieki nad dziećmi do lat 3 lub placówki opiekuńczo-wychowawczej dla dzieci w wieku od 3 lat do rozpoczęcia spełniania obowiązku szkolnego. Wnioski będzie można składać od 29 lipca do 8 sierpnia. Po upływie tego terminu ich nabór zostanie automatycznie zamknięty.

A na co będzie można przeznaczyć unijne środki? W ramach konkursu przyjmowane będą dwa rodzaje projektów:

1. tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w formie instytucjonalnej:

  • żłobków,
  • klubów dziecięcych,
  • opiekuna dziennego,
2. aktywizację zawodową osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 m.in. w formie:

  • doradztwa zawodowego,
  • doradztwa indywidualnego,
  • pośrednictwa pracy,
  • szkoleń.
Wszyscy zainteresowani pozyskaniem unijnego wsparcia mogą wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu organizowanym przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi. Odbędzie się ono w czwartek, 18 lipca sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przy ul. Traugutta 21/23 – XVII piętro, w godz. 10:00 – 12:20 (rejestracja uczestników od godz. 9:45).

W ramach spotkania mają zostać omówione między innymi: zakres wsparcia w ramach programu, najczęściej popełniane błędy pojawiające we wnioskach czy przykładowe projekty, które uzyskały dofinansowanie na tworzenie miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, do 15 lipca należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE