Reklama

Miasto zaprasza na akcję sprzątania lasu! Będzie też ognisko i kiełbaski

Opublikowano: śr, 26 sie 2020 09:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w najbliższą sobotę, 29 sierpnia odbędzie się organizowana przez miasto oraz Nadleśnictwo Bełchatów akcja pn. "Super czysty las". Celem będzie wspólne posprzątanie fragmentu jednego z bełchatowskich lasów. Start o godzinie 09:00.

Akcje związane ze sprzątaniem terenów leśnych są w Bełchatowie bardzo popularne. Może o tym świadczyć inicjatywa grupy "Leszy Bełchatów", która od długiego czasu, regularnie oczyszcza lokalne lasy ze śmieci. Teraz, podobną akcję zorganizuje miasto oraz Nadleśnictwo Bełchatów.

- Niestety w lasach wciąż można spotkać przeróżne śmieci. Niesie to za sobą wiele poważnych konsekwencji dla naszego środowiska. By jeszcze bardziej wyczulić mieszkańców na ten problem, wyszliśmy z inicjatywą wspólnego sprzątania terenu leśnego – mówi Mariola Czechowska, prezydent Miasta Bełchatowa.

Do wzięcia udziału w akcji niezbędne jest jedynie pojawienie się na miejscu w sobotę, przed godziną 09:00. Magistrat zapewnia, wszystkie niezbędne rzeczy, jak jednorazowe rękawiczki czy worki na śmieci. Po wszystkim, czyli około godziny 12:00, dla uczestników zorganizowane będzie ognisko ze wspólnym pieczeniem kiełbasek – prowiant również będzie zapewniony przez miasto.

- „Super czysty las. Dołącz do akcji sprzątania” to wydarzenie towarzyszące miejskim targom ekologicznym „W harmonii z naturą”, które odbędą się w niedzielę, 30 sierpnia. Na błoniach przy Muzeum Regionalnym przez kilka godzin na mieszkańców czekać będzie około 40 stoisk ze zdrową żywnością, miodami, biżuterią i wyrobami rękodzielniczymi, a do tego ekologiczne warsztaty oraz zabawy promujące zdrowy styl życia – informuje magistrat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE