Reklama

Reklama

Magistrat wyciąga pomocną dłoń do bełchatowskich restauratorów. Kto będzie mógł skorzystać?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie

Magistrat wyciąga pomocną dłoń do bełchatowskich restauratorów. Kto będzie mógł skorzystać? - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Właściciele lokali gastronomicznych z Bełchatowa będą mogli ubiegać się o zwrot połowy opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. Z ulgi będą mogli jednak skorzystać tylko ci, którzy dokonali opłaty rocznej do końca stycznia.

Reklama

Po kolejnych apelach i petycjach restauratorów z terenu Bełchatowa o pomoc w czasie panujących obostrzeń, miasto wyciągnęło pomocną dłoń do przedsiębiorców. Radni podjęli uchwałę w sprawie zwolnienia z części opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. Z ulgi będą mogli skorzystać jednak tylko ci, którzy dokonali opłaty rocznej do końca stycznia. Teraz będą mogli ubiegać się o zwrot połowy poniesionych kosztów.

Co ciekawe, takiego projektu uchwały początkowo nie było w programie sesji. Został on wprowadzony na wniosek radnego Marcina Rzepeckiego z Koalicji Obywatelskiej. Miasto tłumaczy, że punkt w sprawie takiej uchwały nie mógł zostać uwzględniony wcześniej, ponieważ ustawa dająca samorządom możliwość wprowadzenia takiej pomocy przedsiębiorcom weszła w życie dopiero 25 stycznia, czyli na kilka dni przed sesją rady miasta. Chodzi o nowelizację ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. 

- Staramy się pomóc w miarę możliwości, jakie daje nam prawo. Ustawa o przeciwdziałaniu COVID-19 pozwala nam na uruchomienie dodatkowej pomocy właścicielom restauracji, którzy ponoszą opłaty z tytułu sprzedaży alkoholu w czasie, gdy ich lokale pozostają nadal zamknięte. Restauratorzy stoją więc przed dylematem: płacić za koncesję, czy nie. Dlatego też przygotowałam uchwałę w sprawie zwolnienia ich z części ponoszonych kosztów. Dzięki temu będzie im łatwiej utrzymać swój biznes - mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Przedsiębiorcy, którzy wspomnianej opłaty dokonali jednorazowo do 31 stycznia 2021 roku, będą mogli ubiegać się o zwrot połowy jej wysokości. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu pod numerami tel. 44 733 51 60 lub 44 733 51 89.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy