Reklama

Reklama

Kwestowali na rzecz renowacji nagrobków - padł kolejny rekord

Opublikowano: czw, 2 lis 2017 11:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 12 tysięcy złotych, tyle udało się zebrać do puszek Stowarzyszenia Przyjaciół Bełchatowa podczas tegorocznej kwesty na cmentarzach, to o 3 tysiące więcej niż w roku ubiegłym. Zbiórka od czternastu lat ma jeden niezmienny, szczytny cel: wesprzeć odrestaurowanie zapomnianych i zabytkowych nagrobków.

Reklama

Stowarzyszenie Przyjaciół Bełchatowa kwestuje od 2003 roku w dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Kwesta „Ratujmy Zabytki Naszych Nekropolii” wpisała się już w pamięć bełchatowian, którzy co roku aktywnie wspierają odnowę zapomnianych i zabytkowych nagrobków. Na przestrzeni kilkunastu lat udało się przywrócić świetność między innymi grobom: Jana Nepomucena Kempfiego, Szymona Mielczarskiego, Stanisława Pieniążka, Olgi Iwanowny, Julianny Zawadzkiej z d. Hornich, Wojciecha Zająca czy grobowiec Rodziewiczów w Bełchatowie. Lista odrestaurowanych nagrobków jest zdecydowanie dłuższa i z roku na rok się powiększa. Co zostanie wykonane za pieniądze z tegorocznej zbiórki? Tej decyzji jeszcze członkowie SPB nie podjęli, ale zrobią to w przeciągu kilku najbliższych dni.

W tym roku poza członkami Stowarzyszenia zbiórkę wspierało dwudziestu wolontariuszy - samorządowców i lokalnych polityków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.