Reklama

Księża i 120 parafian z Grocholic na kwarantannie! Sanepid przeprowadził dezynfekcję w kościele

Opublikowano:
Autor:

Księża i 120 parafian z Grocholic na kwarantannie! Sanepid przeprowadził dezynfekcję w kościele  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sanepid skierował na kwarantannę łącznie 120 mieszkańców Grocholic, którzy byli obecni na procesji Bożego Ciała i mogli mieć kontakt z członkiem orkiestry dętej z Grocholic, zarażonym koronawirusem. To głównie muzycy z orkiestry i członkowie chóru, a także ich najbliższa rodzina. Na odosobnienie skierowano również księży z parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach. Placówka prosi również o kontakt telefoniczny osoby, które mogły mieć styczność z zakażonym.

Przypomnijmy, że bełchatowski sanepid w weekend poinformował, że zarażony koronawirusem jest członek orkiestry dętej z Grocholic, która uczestniczyła w obchodach Bożego Ciała. Placówka ogłosiła, że poszukuje osób, które mogły mieć kontakt z mężczyzną. Ostatecznie zdecydowano się na skierowanie do kwarantanny aż 120 parafian. Są to członkowie orkiestry i chóru, a także ich rodziny. Kwarantanną objęto również księży.

Jak tłumaczy Elżbieta Świerczyńska-Musiał z bełchatowskiego Sanepidu, pod uwagę brane są osoby, które miały styczność z zarażonym lub mogły przebywać niedaleko zakażonego w trakcie procesji. Niewykluczone, że liczba osób objętych kwarantanną może się jeszcze zwiększyć.

- Prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne i ustalamy osoby, które mogły mieć kontakt z zarażonym. Zrobiono również dekontaminację kościoła i sali OSP, w której odbywały się próby orkiestry – mówi Elżbieta Świerczyńska-Musiał, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bełchatowie.

W parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach odwołano mszę świętą dla dzieci pierwszokomunijnych w dniu 21 czerwca, a także obchody "Białego Tygodnia".

Sanepid w Bełchatowie zwraca się do osób uczestniczących we Mszy Świętej lub procesji eucharystycznej Bożego Ciała w dniu 11.06.2020 r., które miały bliski kontakt z Orkiestrą Dętą Bełchatów - Grocholice, o kontakt telefoniczny (44 638 31 08, 44 631 31 18) lub e-mailowy (belchatow@pis.lodz.pl).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE