Reklama

Reklama

Po benzynie przyszedł czas na kolejny produkt. Co wykupują bełchatowianie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Po benzynie przyszedł czas na kolejny produkt. Co wykupują bełchatowianie? - Zdjęcie główne

Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wojna na Ukrainie, mimo że dzieje się poza granicami naszego państwa wywiera duży wpływ również na nas. W ostatnich dniach bełchatowianie ustawiali się w kolejkach pod stacjami benzynowymi i bankami. Znacząco wzrosło również zapotrzebowanie na inny produkt.

Reklama

W Bełchatowie bezpieczne miejsce znajduje coraz więcej osób z Ukrainy. W mieście i regionie schronienie znalazło już 800 uchodźców.

Bełchatowianie angażują się w wiele akcji pomocy Ukraińcom. Organizują transport z granicy, oferują schronienie pod swoim dachem. Niestety większość osób nie zna języka ukraińskiego, co wiąże się z barierą komunikacyjną. W związku z tym mieszkańcy ruszyli do księgarni, w poszukiwaniu rozmówek i słowniczków polsko-ukraińskich. 

- Przyjęłam do siebie matkę z dzieckiem, chciałabym nauczyć się ich języka, żeby ułatwić naszą komunikacje. Jakoś się dogadujemy bo nasze języki są podobne, Ukraińcy bardzo dobrze rozumieją polski, problem pojawia się z drugiej strony – mówi mieszkanka Bełchatowa.

Działy językowe, które w ciągu roku nie wzbudzają zainteresowania, obecnie są oblegane. W księgarniach zaczyna brakować słowników i rozmówek polsko-ukraińskich. Zazwyczaj na półkach stało kilka egzemplarzy, obecnie wyprzedają się chwilę po wystawieniu do sprzedaży.

- Nie byliśmy przygotowani na takie zainteresowanie. Rozmówki wyprzedały się w kilka chwil, a zainteresowanie wciąż jest bardzo duże. – komentuje pracownica jednej z księgarni.

W Internecie można znaleźć wiele rozmówek w formie ebooka, udostępnianych za darmo. Są również aplikacje, ułatwiające naukę, oraz tłumaczące mowę bezpośrednio podczas rozmowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE