Reklama

Reklama

W których gminach najchętniej przyjmują uchodźców? Do powiatu trafiło już 800 osób z Ukrainy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W których gminach najchętniej przyjmują uchodźców? Do powiatu trafiło już 800 osób z Ukrainy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już ponad ośmiuset uchodźców przebywa obecnie na terenie powiatu. Najwięcej w podbełchatowskich ośrodkach Słok i Wawrzkowizna. Osoby, które uciekły przed wojną, pod swój dach przyjęli też zwykli mieszkańcy. W których gminach zamieszkało najwięcej obywateli Ukrainy?

Reklama

Starostwo przedstawiło najnowsze statystki w sprawie liczby ukraińskich uchodźców, przebywających na terenie powiatu bełchatowskiego. Taką informację staroście przedstawiły wszystkie gminy z naszego regionu. Okazuje się, że do tej pory schronienie w Bełchatowie i okolicy znalazło już ponad 800 obywateli Ukrainy. 

Najwięcej, bo aż trzysta osób, przebywa obecnie w hotelu Wodnik na Słoku oraz w ośrodku Wawrzkowizna. Z udostępnionych danych wynika, że gościnnością wobec obywateli Ukrainy wykazują się również sami mieszkańcy, przyjmując całe rodziny pod swój dach. Z zakwaterowania prywatnego w całym powiecie korzysta obecnie 489 osób. Najwięcej, bo aż 255 uchodźców zamieszkało w Bełchatowie. Swoje domy dla uciekających przed wojną otworzyli też w gminach. W sumie 101 osób przyjęli mieszkańcy gminy Kluki, 66 - w gminie Kleszczów,  17 - w gminie Szczerców, 15 - w gminie Rusiec, 14 – w gminie Bełchatów, 12 – w gminie Zelów, 9 – w gminie Drużbice.

Jaki informuje starostwo, ponadto samorządy gmin Kleszczów i Rusiec zorganizowały zakwaterowanie dla łącznie 15 uchodźców w swoich zasobach komunalnych.

- Te liczby z pewnością będą się zmieniać (...) będą napływać do nas kolejni Ukraińcy. Zakłada się, że zatrzymają się w województwie na określony czas z możliwością relokacji do innych miejsc - informuje bełchatowskie starostwo. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy