Reklama

Koronawirus w Bełchatowie. Jest pierwszy potwierdzony przypadek

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w Bełchatowie.  Jest pierwszy potwierdzony przypadek - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie bełchatowskim. Młoda kobieta, u której zdiagnozowano chorobę przebywa w szpitalu w Łodzi.

Rozprzestrzeniający się w Polsce wirus SARS-CoV2, wywołujący chorobę COVID-19 dotarł do Bełchatowa. Z nieoficjalnych informacji, którymi obecnie dysponujemy wynika, że młoda mieszkanka miasta w sobotę 14 marca poczuła się źle i z objawami pasującymi do tych, jakie wywołuje koronawirus zgłosiła do służb medycznych. Została przetransportowana do Łodzi, gdzie potwierdzono w jej organizmie wspomniany patogen.

Nie wiadomo dokładnie gdzie i kiedy bełchatowianka mogła zarazić się wirusem. Istnieje podejrzenie, że mogło to nastąpić podczas jej niedawnej podróży do Łodzi.

Wiadomo, że kobieta należy do orkiestry OSP Szczerców. W związku tym faktem pojawiła się obawa, że była już nosicielką wirusa podczas gminnego Dnia Kobiet w Szczercowie, gdy szczercowska orkiestra dawała koncert, cały skład orkiestry oraz pracownicy GOK zostali objęci 2-tygodniową kwarantanną.

Władze gminy Szczerców apelują do wszystkich obecnych na uroczystości, aby obserwowali stan swojego zdrowia, unikali kontaktu z innymi osobami, a w razie pogorszenia samopoczucia niezwłocznie kontaktowali się z służbami medycznymi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE