Reklama

Reklama

Wielka kłótnia o podwyżki w bełchatowskiej elektrowni. Pracownicy pytają: ''Dlaczego są równi i równiejsi?''

Opublikowano: 20 stycznia 2021 09:14
Autor: Greg

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Wzrost wynagrodzeń w bełchatowskiej elektrowni wzbudza ogromne kontrowersje. Pracownicy krytykują związki zawodowe, że podzieliły ich na lepszych i gorszych. Ich zdaniem, podwyżki zostały przyznane według ''kryterium związkowego''. Więcej dostali ci, którzy należą do organizacji. Co na to działacze związkowi?

Reklama

Wśród załogi bełchatowskiej elektrowni wrze. Powód? Wynegocjowane w ostatnim czasie podwyżki. Energetykom nie podoba się, że wzrost wynagrodzeń został zróżnicowany. Ich zdaniem, głównym kryterium jest przynależność związkowa. Z relacji zbulwersowanych pracowników wynika, że podwyżki zostały skonstruowane w taki sposób, aby każdy zatrudniony otrzymał obligatoryjnie 50 złotych, a pozostała składowa podwyżki miała być przyznawana „uznaniowo”. Jak twierdzą, osoby niezrzeszone w związkach dostały od 50 do 70 zł, a członkowie organizacji po 160 zł.

- Pracownicy zostali przy pomocy związków zawodowych umiejętnie podzieleni na tych lepszych i gorszych – mówi jeden z pracowników elektrowni. - Oczywiście pracodawca ma prawo podnosić uposażenie według własnego uznania, ale jeszcze czegoś takiego nie było, żeby za to, że jest się członkiem związków, być lepiej wynagradzanym – dodaje.

Energetycy wskazują, że takie kryterium jest po prostu niesprawiedliwe. Zaznaczają przy tym, że nigdy wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca. 

- Wiele osób jest ogromnie wzburzonych, ponieważ głównym kryterium podwyżek, które otrzymali w ostatnich dniach pracownicy, była przynależność związkowa. Kierownicy działów nie mieli wielkiego wpływu na wysokość podwyżek. W historii elektrowni to pierwszy taki przypadek – mówi kolejny z pracowników.

W ostatnich dniach telefony w biurach związkowców rozgrzały się do czerwoności. Jak na zarzuty o nierówne traktowanie odpowiadają sami związkowcy?

- Mówienie o kryterium przynależności związkowej przy wzroście wynagrodzeń na pewno nie jest zgodne z prawdą. Podwyżki wyniosły średnio 120 złotych. Nic więcej nie mam do dodania – mówi Katarzyna Daszkowska, przewodnicząca MZZ Pracowników Elektrowni Bełchatów.

Andrzej Nalepa, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Elektrowni Bełchatów, pretensje części pracowników odpiera i twierdzi, że w podpisanym porozumieniu z pracodawcą nie ma żadnego zapisu o wyższych podwyżkach dla członków związku.

- Mówienie, że tylko osoby należące do związków zawodowych dostały wyższe podwyżki nie jest prawdą, bo są też związkowcy, którym wynagrodzenie wzrosło o kwotę najniższą z możliwych czyli 50 złotych – mówi Andrzej Nalepa.

Jak dodaje, ustalono natomiast ile podwyżka ma wynieść średnio na osobę i jaki jest górny pułap wzrostu wynagrodzenia, aby nie powstały tzw. „kominy”. Szef jednego z największych związków w elektrowni przyznaje, że różna wysokość podwyżek spowodowana jest mniejszą pulą pieniędzy przyznaną przez PGE. Przypomina też, że w kopalni od dawna podwyżki są zróżnicowane i nikt nie robi z tego problemu. Odbija też piłkę w stronę pracowników, którzy nie są członkami związków i narzekają.

- Tym wszystkim, którzy narzekają na związki zawodowe, proponuję zerknąć, a następnie porównać Kodeks Pracy z Zakładowym Układem Zbiorowym, jaki obowiązuje w elektrowni. Wtedy zobaczą, ile dodatkowych uprawnień wywalczyliśmy przez lata dla pracowników – mówi Andrzej Nalepa. - Z drugiej strony warto zauważyć, że niektórzy pracownicy składki na związki płacą od 40 lat, a inni wciąż „jadą na sępa” i tylko mają wymagania wobec związkowców. Czy to jest w porządku? – pyta związkowiec.

„Kryterium związkowemu” przy podwyżkach zaprzecza również koncern PGE GiEK zaznaczając, że wzrost wynagrodzeń ma charakter powszechny i dotyczy „systemowo wszystkich pracowników, niezależnie od przynależności związkowej”.

- Stanowczo podkreślamy tym samym, że kryterium członkostwa w organizacjach związkowych nie jest i nie może być podstawą kształtowania wysokości podwyżek u pracodawców PGE GiEK – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (215)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 dni temu | ocena +1 / -0

  jj

  Stanowczo podkreślamy tym samym, że kryterium członkostwa w organizacjach związkowych nie jest i nie może być podstawą kształtowania wysokości podwyżek u pracodawców PGE GiEK - ciekawe czy osoby to mówiące wierzą w to co mówią.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -0

  Jurek

  Pani A. bardzo się myli. Podwyżki były dla członków średnio 150 złotych związkowców dużo, dla ludzi poza związkami po 50 złotych a ile dla działaczy ??????? nawet po 300 złotych . Niech Pge posprząta tak aby takie traktowanie nie doprowadziło do poważnego konfliktu. Panie Nalepa czas na emeryturę . Dość Pan namieszał!!! Wstyd tak taktować ludzi. Dość dominacji Nalepów i Olejników itd. ludzie czas się obudzić

 • miesiąc temu | ocena +7 / -0

  Piter

  Złodzieje najgorszego sortu podzielili załogę na lepszych i gorszych ciekawe czy mogą spać spokojnie

 • miesiąc temu | ocena +7 / -1

  i po sprawie

  No i po sprawie... Zgłosili pracownicy łamanie Prawa Pracy w sprawie podwyżek do Conpliance. Przyjechał Pan, przeprowadził kontrolę...nieprawidłowości zamiecione pod dywan, winnych nie ma... A więc o co Wam chodzi...???

 • miesiąc temu | ocena +2 / -0

  TAK JEST

  LUDZIE TE PODWYŻKI TO JEST WIELKA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ, DZIELENIE LUDZI NA LEPSZYCH I GORSZYCH - CO STAJE SIĘ SPECJALNOŚCIĄ PISU. PRZECIEŻ PO NAWET TAK NIE ROBIŁO. TE PODWYŻKI I TEN SMRÓD ZROBIONY JEST JAKO TEMAT ZASTĘPCZY I ZASŁONA RESTRUKTURYZACJI W ELEKTROWNI, WYDZIELENIA SPÓŁKI I NASTĘPNIE OGŁOSZENIA UPADŁOŚCI.

 • miesiąc temu | ocena +8 / -1

  Jokasta

  Na całym forum, na ulicy, w sklepie, wewnątrz Elektrowni, tak i zewsząd słychać biadolenie, utyskiwanie, pyskówki, złośliwości, choć to wszystko pod chińskimi maskami o jakości przy której azbest nie jest taki zły... Przekonałam się, że zarówno w torfowni jak i spalarni torfu jest identyczna mentalność chłopa pańszczyźnianego i poziom wiedzy, odpowiedni dla lokalnej subkultury, która dominuje. Związki zawodowe. To przecież organizacja zrzeszająca pracowników z ustawowym celem ochrony ich zawodowych interesów pracowniczych. Powszechna krytyka wskazuje na brak identyfikacji z organizacjami związkowymi i co najbardziej absurdalne, utożsamianie organizacji z ich funkcyjnymi działaczami. Związki są złe, skorumpowane? Przecież to wy wybraliście tych “złych”, bo byli lepsi według was wyborców od innych zbyt krytycznych, konfliktowych, niezadowolonych, a teraz przyznajecie się do własnej głupoty, bo oni “załatwili” sobie kasę, co jest prawdą dekretu przy stoliku, sprytnie niezapisaną w "porozumieniu". Złamano prawo, ale to zwyczaj rządzenia światowy. Zlekceważono niezrzeszonych, część zrzeszonych, wszystkich z najdłuższym stażem i Kodeks Pracy (paragraf 183), ale to norma w miejscu gdzie podstawową metodą "zarządzania" jest mobbing wynikający z nieograniczonej, dowolnej uznaniowości wszelkich szczebli kierowniczych, jak w folwarku pańszczyźnianym. A chłopi pańszczyźniani pobiadolą, a następnego dnia pokornie zdejmą czapki przed kamerami pana swego... Żałosna mentalność.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -10

  Pospolity

  Oj widzę, że ci co za każdą złotówkę zapierdala...i by do Rzymu na bosaka a ja jako związkowiec przez 40 lat dla mojego związku oddałem ok. 20 tys. Zł!!! Więc skąd te płacze, to związki wywalczyły dla tych złociaszków wywalczyły praktycznie wszystkie dobrodziejstwa a teraz płacz bo stówę więcej dostał ktoś kto ci miesiąc ma mniej na wypłacie 50 zł!!!

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

   Rrrr

   Chwalisz się czy żalisz? Podwyżki nie mogą być przyznawane za przynależność do jakiejś organizacji- tylko za wykonanie pracy i za stanowisko jakie się piastuje. Związki zmanipulowały. Dostałeś 100zł więcej więc czujesz się dowartościowany a jak sam powiedziałeś wpakowałeś 20 tysi na tych darmozjadów co sprzedały i poszły na ugodę likwidacji zakładu pracy. Zwiazki nie potrafią walczyć o to co naprawdę jest istotne. Preferują doraźne rozwiązania i martwią się w pierwszej kolejności , żeby ludzie nie uciekali ze związków i płacili skaładeczki. Na otarcie łez rozdają pod koniec roku talon do sklepu.

  • miesiąc temu | ocena +3 / -0

   Rozgoryczony

   Jeżeli płacisz co miesiąc 50 zł to ty jesteś decydentem w tym związku i masz z tego profity co ci się należy ale z waszych składek i do tego nikt nie ma pretensji. Zapomniałeś o odei związków o które kiedyś ludzie walczyli i ginęli. Jeżeli 40 lat płacisz składkę to nawet prosty związkowiec ma rozum i pomyśli, że te związki odeszły od obrony pracownika i dbają o swoje interesy. Co załatwiliście dla naszych dzieci bo dla waszych praca się znalazła. A zapomniałem załatwiliście nam na na emeryturze przyjmy odór z budowanej spalarni śmieci- to wam się udało. Załatwcie jeszcze więcej domów opieki seniorów bo wobec emigracji naszych dzieci bardzo się przydadzą.

 • miesiąc temu | ocena +12 / -0

  Buba

  Prawda jest taka iż było kilka osób które dostały po 160 zł nie będąc zrzeszonymi w związkach. Wynikało to jednak z niskiej stawki podstawowej. Była to jednak garstka. Nikt że związkowców nie dostał 50 zł. Wyjątkiem były tu osoby zrzeszone, które wybierają się w najbliższym czasie na emeryturę i pobierają dodatkowe uposażenie...fskt tacy dostali po 50 zł. Tłumaczenie się związkowców jest poniżej krytyki. Od lat wiadomo że związki i zarząd grają do tej samej bramki. Jak można dbać o interesy pracownicze będąc wynagradzanym przez pracodawcę? Śmiech na sali. Skłucenie załogi do którego doprowadzili związkowcy ma drugie dno. Tyle w temacie.

  • miesiąc temu | ocena +6 / -0

   Związkowiec

   Najgorsze z tego wszystkiego jest to że wielu mówi że nie znosi kolesiostwa ale jak widać akceptuje taką sytuację tak jak akceptowali dodatkowe pieniądze przy podwyżkach w 2019 dla członków zarządów związkowych, o tym już wszyscy zapomnieli? To kolejny przykład wspaniałej działalności związków zawodowych.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -3

  Oszukany

  Nie należę do związków i dostałem 50zł. Niestety znam dwie osoby również niezrzeszone, które dostały po 160 jak i "związkowca", który dostał podobnie jak ja 50zł. tak więc można po skargę zgłosić się do Pana Boga. Zarówno Zarząd jak i związki tezę o podziale z klucza bez problemu zanegują. I tyle w temacie. Rozbój w biały dzień. Skłócenie ludzi ma zapewne drugie dno. Skupią uwagę na tym i nie będą interesować się innymi rzeczami.

  • miesiąc temu | ocena +7 / -0

   wolny

   Kłamstwo, pisane pewno przez związkowca. Proszę podać dział, gdzie nie dostali podwyżki związkowcy /chodzi o takich którzy płacili składki w roku 2020, czyli zapisali się najpóźniej do listopada/.

  • miesiąc temu | ocena +4 / -2

   kos

   Kłamiesz. Wystarczy wybrać jakiś wydział i porównać.

   • miesiąc temu | ocena +2 / -2

    abra kanabra

    To wybierz, porównaj i napisz co z tego porównania wyszło, mądralo.

    • miesiąc temu | ocena +4 / -0

     kiero

     Zrobiłem to i niestety takie cienkie bolki dostały więcej, na co nie miałem wpływu.

 • miesiąc temu | ocena +17 / -0

  Bronek

  Podział ostatnich podwyżek jest dowodem na to, że przy marnej jakości decydentów przyniesionych w teczkach, bez autorytetu, z marnym dorobkiem, związki w zakładzie mają coraz więcej do powiedzenia i to co się ostatnio wydarzyło przy podwyżkach jest tego jawnym przykładem. Najsmutniejsze jest to, że częstokroć liderami związku są osoby kiepskiego formatu, którzy dobro firmy widzą przez pryzmat własnych korzyści lub co najwyżej korzyści swojego związku. Wiele osób od młodości związanych z elektrownią ze smutkiem patrzą na to co się dzieje. Nie dość, że siłą rzeczy, elektrownia będzie się kurczyć i ograniczać swoje moce, to na dodatek zaczęły pojawiać się ostre podziały wśród pracowników, a ostatnie podwyżki tylko to pogłębiają. To, że dokładają się do tego liderzy związkowi tym bardziej zasmuca.

 • miesiąc temu | ocena +8 / -0

  Pabi...

  Prawdziwe Wolne Związki powinny być niezależne i POZA ZAKŁADEM PRACY. Zatrudniać na etacie (ze składek) prawników po prawie pracy a nie kompletnych amatorów. A dopóki zarząd jest w kieszeni dyrekcji to będą pseudozwiązki a nie WOLNE i NIEZALEŻNE. To musiało się kiedyś tak stać. Niestety.

 • miesiąc temu | ocena +8 / -1

  TORF2

  A jak było rok temu w kopalni?? Związkowcy dostali po grupie a pracownicy niezrzeszeni nic. Związkowcy to największe szuje, sami podzielili załogę a teraz szukają wsparcia i znowu sprzedadzą wszystkich za garść srebrników. Gdzie jest Złoczew, gdzie przyjęcia, w terenie braki w załogach. Zero nie związki

 • miesiąc temu | ocena +12 / -1

  Ggg

  Za komuny nawet tak nie było że należysz do partii to dostajesz więcej a teraz wstyt potraktować tak pracowników za dziesiątki lat pracy kto ma choć trochę honoru powinien wypisać się z tych oszustów i złodziei niestety ludzi okradli patologia to jest ta etyka w PGE związki won na zewnątrz zakładu pasożyty

  • miesiąc temu | ocena +2 / -1

   piotr

   Kto ci się wypisze? Po to się tam zapisali przecież.. Płacą składkę to wymagają. Jaką wartość mają dla pracodawcy to sprawa drugorzędna.

 • miesiąc temu | ocena +10 / -1

  p.

  Mogli dać każdemu po 100, czy 120 zł i byłby spokój. Musieli przycwaniakować. Dobrze że chociaż w ELB temat został nagłośniony, bo w KWB kilka lat temu ludzie przyjęli na klatę, a tacy Odkrywkowcy i urośli wtedy że hej.. bo kasą dzielili..

 • miesiąc temu | ocena +4 / -5

  zniesmaczony

  Tym wszystkim, którzy narzekają na związki zawodowe, proponuję zerknąć, a następnie porównać Kodeks Pracy z Zakładowym Układem Zbiorowym, jaki obowiązuje w elektrowni. Wtedy zobaczą, ile dodatkowych uprawnień wywalczyliśmy przez lata dla pracowników – mówi Andrzej Nalepa. - Z drugiej strony warto zauważyć, że niektórzy pracownicy składki na związki płacą od 40 lat, a inni wciąż „jadą na sępa” i tylko mają wymagania wobec związkowców. Czy to jest w porządku? – pyta związkowiec. - wynagrodzenie otrzymujesz ze składek, a nie z PGE?

  • miesiąc temu | ocena +5 / -1

   spec

   Poprzednicy Nalepy, którzy dużo zrobili dla związku i to oni w dużym stopniu wynegocjowali układ zbiorowy, nigdy nie tworzyli takich podziałów. Może Nalepa pochwali się co takiego istotnego wniósł do układu zbiorowego. Pamiętam jak przed wieloma laty Nalepa startując na przewodniczącego związku mówił, że związek powinien mieć swoją stronę. Tak, strona zzprc jest, ale czy ktoś dowie się na niej np. o negocjacjach i porozumieniu dotyczącym ostatnich podwyżek? Strona tak naprawdę służy głównie jego własnej promocji. Chyba ktoś już wcześniej ten wątek poruszył, ale przypomnę jeszcze raz. Otóż Nalepa startując na przewodniczącego związku obiecywał kadencyjność na stanowisku przewodniczącego. Funkcję tę można było sprawować tylko dwie kadencje. Było to jak najbardziej słuszne. Miało, przeciąć układy, powiązania, koterie. Oczywiście kadencyjność została wprowadzona ale tylko do momentu jak się Nalepie zbliżał koniec drugiej kadencji. Stało się to co tak szumnie Nalepa chciał zwalczać. Kolesiostwo, układy, które miały być przecięte zostały tylko wzmocnione ale teraz z osobistym jego udziałem. Nalepa przez te wszystkie lata tylko tę patologię pogłębia.

 • miesiąc temu | ocena +4 / -4

  jj

  Mówienie o kryterium przynależności związkowej przy wzroście wynagrodzeń na pewno nie jest zgodne z prawdą. Podwyżki wyniosły średnio 120 złotych. Nic więcej nie mam do dodania – mówi Katarzyna Daszkowska, przewodnicząca MZZ Pracowników Elektrowni Bełchatów. średnio trzy nogi ma pies i kura.

 • miesiąc temu | ocena +8 / -1

  Jan

  Mówią, że PiS dzieli ludzi. Myślę, że wiele osób w elektrowni ostatnio mogło to zobaczyć lub osobiście doświadczyć.

 • miesiąc temu | ocena +5 / -0

  Brawo składkowicze przewodniczący was sprzedali

  Krystyna kupiła związkowców za drobne. Ktoś jeszcze płaci składki tym sprzedajnym frajerom ?

 • miesiąc temu | ocena +8 / -2

  xxx

  Może zbiorowy wniosek do compliance? Dlaczego podzielono pracowników według przynależności związkowej?

  • miesiąc temu | ocena +4 / -0

   Je***ć ich

   Zamiotą pod dywan, jedyny sposób to sąd i oby trafił się niezawisły sędzia.

  • miesiąc temu | ocena +4 / -2

   Zainteresowany.

   Z tego co wiem compliance już ma informacje i przeprowadza wywiady w elektrowni. Poczekamy i dowiemy się czy to jest rzeczywiście organ stojący na straży prawa i uczciwości pracodawcy czy sztuczny twór wyprowadzający pieniądze z firmy.

   • miesiąc temu | ocena +6 / -1

    Układ zamknięty

    Compliance to obecnie pic na wodę, w gieksie siedzi niewykształciuch któremu Compliance służy jedynie do niszczenia politycznych wrogów. Niszczy ich na podstawie anonimowych donosów , złośliwi twierdzą ze sam je pisze. Na miejsce zwolnionych wskakują ludzie piotrkowskiego rozporka. Rączka rączkę myje.....

 • miesiąc temu | ocena +9 / -2

  ed

  Pamiętam jak dyrektor kopalni pan K. mówił o związkowcach "te głupki" :D Znam paru i to by się zgadzało.. Oni są głupi, ale sprytni..

 • miesiąc temu | ocena +3 / -2

  Rje

  Na koplani taka patologia jest od paru lat

  • miesiąc temu | ocena +5 / -2

   Kwbb przodowy nagradzany wielokrotnie

   Taa. Odkad cie przyjeli. Jak cie zwolnią, to patologii jusz nie bedzie.

 • miesiąc temu | ocena +12 / -1

  Wstyd

  Sprzedajne związki ugadały się z zarządem i obmyśliły strategię. Damy związkowcom po 160/170 zł to będą zadowoleni i nie będą chcieli strajkować - zadowolone PGE- nie będzie burd przy wydzielaniu spółek i restrukturyzacji. Z tych 160-170 zł - 40-50 zł idzie na składki do związków co miesiąc, więc związki też zapewniły sobie utrzymanie - taka korupcja (ludzie już chcieli się wypisywać ze związków za to , że słabo walczą o region i miejsca pracy). Reszta , która dostała 50-60 zł skłóci załogę. Jak wiadomo nie ma jedności , łatwo jest manipulować i rządzić. Można likwidować zakład.

 • miesiąc temu | ocena +11 / -2

  certy

  i znów związki nadszarpnęły już i tak słaby wizerunek ! naprawcie to albo się wynoście z tych firm !

 • miesiąc temu | ocena +15 / -1

  Jas

  Tak sobie policzyłem. Średnia podwyżka była 120 zł a ja dostałem 50 zł, związkowiec dostał 160 zl więc moje 40zl . Wyszło na to że ja pracuję na dwóch związkowców. Poczekajcie jak ja wam pójdę na kolejne referendum. Po co, byście go kolejny raz sprzedali za podwyżki dla siebie?

  • miesiąc temu | ocena +14 / -0

   Ja

   To jest już nas dwóch. Co do dyrekcji to masz rację. Oni się szybko zmieniają a my pozostajemy z coraz większymi problemami. Dawniej dyrektor to był Ktoś, dzisiaj to turysta pilnujący swojego gabinetu, bojący się wszystkiego co skrzętnie wykorzystały związki dla swoich celów.

   • miesiąc temu | ocena +4 / -1

    Andrzej

    Oni tj. Związkowcy są zdziwieni że mamy pretensje (gadałem z jednym takim) Powiedzial tak"najlepiej nigdzie nie należeć tylko kasę brać"

    • miesiąc temu | ocena +5 / -10

     zZz

     No i dobrze ci powiedzial.skoncz juz z tym zyciem na czyjs rachunek, a przynajmniej nie narzekaj.

     • miesiąc temu | ocena +6 / -2

      Nisko doceniony

      Przecież to wy pseudo związkowcy żerujecie na nas. A bardzo daleko wam do tych związków które powstawały w latach osiemdziesiątych. Przy was władza kacyków długo będzie miała się dobrze.

     • miesiąc temu | ocena +9 / -1

      Andrzej

      Na czyjś rachunek hahaha Członkowie związków to przeważnie największe nieroby co się pozapisywały, tam ze strachu. To raczej oni pasożytują na mój rachunek. No chyba że wypłaty mają ze składek związkowych.

      • miesiąc temu | ocena +4 / -2

       kr

       W Odkrywce najwięcej takich leniwców co im się im naalleeżżyy boossiięę zaappiissalli..

 • miesiąc temu | ocena +12 / -0

  fred

  Dlaczego takie Nalepy mogły pozwolić sobie na takie zagranie? Ano dlatego, że teraz zarządzający nie mają żadnego autorytetu. Liczą tylko aby grzać posadkę jak najdłużej za niezłą kasę i aby związki im nie przeszkadzały.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -1

  Grażynka

  Kolega co Cię dziwi, tam większość ma ładne pieniądze.

 • miesiąc temu | ocena +6 / -4

  Jurek

  Patrzę na oświadczenia zatrudnionych na węglowej, elektrowni, kwb i widzę 240 tysięcy, 300 tysięcy, 420 tysięcy rocznie. Ludzie za co pytam, ani stanowiska ani dużej odpowiedzialności.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -0

   obchodowy

   No np. ruda dycha z Sulmierzyc, za co tyle kasy. Dużo więcej od tych co robią prąd.

 • miesiąc temu | ocena +14 / -2

  energetyk

  Jak zwykle Nalepa wykazał sie tym co potrafi, skłócić ludzi i przygarnąć dla siebie i swoich przydupasów, ile się da.Kto tego pajaca jeszcze wybiera?

 • miesiąc temu | ocena +26 / -1

  Pabi...

  Prawdziwe Wolne Związki powinny być niezależne i POZA ZAKŁADEM PRACY. Zatrudniać na etacie (ze składek) prawników po prawie pracy a nie kompletnych amatorów. A dopóki zarząd jest w kieszeni dyrekcji to nigdy nie będzie WOLNY i NIEZALEŻNY. To musiało się kiedyś tak stać. Niestety.

 • miesiąc temu | ocena +14 / -5

  Pracownik ruchu (nie mylic z koiskiem ruchu)

  Dostałem tylko 50 zł. W poniedziałek rzucam papierami. Zobaczą co to znaczy. Beze mnie to sobie w tej elektrowni nie poradzą!!!

 • miesiąc temu | ocena +16 / -2

  Piter

  Wywieźć dziadostwo na taczkach

 • miesiąc temu | ocena +6 / -1

  Borman

  Kiedy Jarek rozwiąże PIS w Pajęcznie i Radomsku? Tak jak w Wałbrzychu.

 • miesiąc temu | ocena +7 / -2

  Zawiedziona Agnieszka

  A dyrektorka biura zatrudnień w Sulmierzycach jest zadowolona, kasa się sypie dookoła. Stawka duża, podwyżki, itd.

 • miesiąc temu | ocena +10 / -1

  Janusz

  Wystarczy się zapisać do pis, dadzą dobrą pracę, potem do związków i podwyżki co chwila. Nauczyciel z Pajęczna jak był kadrowym to teściom córki dawał podwyżkę kilka razy w roku. Umiaru nie było. Patologia i dziadostwo tych z Pajęczna i Radomska. Dobrze że ich czyszczą.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -1

   Jan

   Od Noworadomska to proszę daleko. Wyprowadziłem się tam, bo bełchatówek śmierdział nie tylko Mendlem Tuskiem i Lejzorem Warszawskim.

   • miesiąc temu | ocena +3 / -0

    Binkow jest naj fajniejrzy

    Ales wymyslil. To go.wna z oczyszczalni tak capią. My na Binkowie juz tego nieczujem, bo my sie do tego przyzwyczaili. Ot tak specyficzny zapach my tu mamy. Zawsze moze byc gorzej. A mieszkania to po 5tys za metr wystawiajom i sa chetni kupcy. Takie pieniążki za to, by móc ten zapach wąhać dalej placom. A cieplo my tu mamy bo pobiernikow na kaloryferach nie ma. Sasiad muwi ze ten zapach to je po to by ludzie oszczedzali cieplo i okien nie otwierali. Jak smierdzi to siedzisz pszy zamknietyh.

 • miesiąc temu | ocena +9 / -2

  bvcxz

  Art.183b.§1. Za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu, z zastrzeżeniem §2–4, uważa się różnicowanie przez pracodawcę sytuacji pracownika z jednej lub kilku przyczyn określonych wart.183a§1, którego skutkiem jest w szczególności:1)odmowa nawiązania lub rozwiązanie stosunku pracy,2)niekorzystne ukształtowanie wynagrodzenia za pracę lub innych warunków zatrudnienia albo pominięcie przy awansowaniu lub przyznawaniu innych świadczeń związanych z pracą,3)pominięcie przy typowaniu do udziału

 • miesiąc temu | ocena +3 / -5

  ytrewq

  Czasy gdy zbierało się profity za przynależność już były!!!!!!!!!

 • miesiąc temu | ocena +11 / -4

  tom

  W kopalni też tak kiedyś zrobili. Nawet byli tacy co dostali cynk i się szybko do związków zapisali, bo mieli obiecaną podwyżkę. Za co pracownik powinien być indywidualnie nagradzany? Za za zapisanie się do związków zawodowych?

  • miesiąc temu | ocena +11 / -0

   Były związkowiec

   W el.też były przecieki i znajomi związkowców się pozapisywali

 • miesiąc temu | ocena +7 / -3

  qwerty

  Związki nie są tylko dla związkowców!!!!!!!!Czasy gdy zbierało się profity za przynależność już były!!!!!!!!!

  • miesiąc temu | ocena +2 / -1

   J23

   O związkowców dba związek reszta do dyrektora na kolanach.

 • miesiąc temu | ocena +10 / -2

  qwerty

  Art.183a.§1.Pracownicy powinni być równo traktowani wzakresie nawiązania irozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia wcelu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, wvszczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość,przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony, zatrudnienie w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy. Art.183b.§1. Za naruszenie zasady równego traktowania wzatrudnieniu, zzastrzeżeniem §2–4, uważa się różnicowanie przez pracodawcę sytuacji pracownika zjednej lub kilku przyczyn określonych wart.183a§1, którego skutkiem jest wszczególności:1)odmowa nawiązania lub rozwiązanie stosunku pracy,2)niekorzystne ukształtowanie wynagrodzenia za pracę lub innych warunków zatrudnienia albo pominięcie przy awansowaniu lub przyznawaniu innych świadczeń związanych zpracą,3)pominięcie przy typowaniu do udziału wszkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe

 • miesiąc temu | ocena +15 / -2

  Ae

  Mój kolega zapisał się do związków wiele lat temu, bo wiedział że jeśli chodzi o pracę to merytorycznie jest zerem. To był sposób żeby nie wylecieć. Teraz on decyduje komu dac podwyzke, nie kierownik.. :D Tak jak kiedyś członkowie partii..

 • miesiąc temu | ocena +3 / -7

  Dalia

  A jak kasę tylko pisowskim gminom dali, to wam nie przeszkadzało? Spadaj na ryj górniczy suwerennie.

 • miesiąc temu | ocena +13 / -3

  Piter

  Czy to są te związki za powstanie których ginęli ludzie pracy? Pięknie

 • miesiąc temu | ocena +19 / -2

  Piter

  Co będziemy biadolić zorganizować się trzeba i pozew zbiorowy do sądu pracy 100 procent wygrany. Zróbmy ruch. Co Wy na to?

  • miesiąc temu | ocena +2 / -0

   R.w

   Premier ze tak! Dodatkowo proponuje oplate zwiazkowa.Co wy na to?

 • miesiąc temu | ocena +5 / -2

  Jajcarze

  A ja należę do Bractwa Kurkowego i też chciałbym więcej podwyżki.

 • miesiąc temu | ocena +6 / -7

  Pol

  Jak należę do związków i o mnie walczą, zabierają kasę to chce profity i tyle.

  • miesiąc temu | ocena +4 / -2

   Antoni

   Należysz, tak jak większość, żeby dzieci dostały paczkę na święta i żeby zaliczyć darmowe ochlajparty. Jeszcze nie słyszałem, żeby Związki walczyły o ludzi. Dbają tylko o swoich i robią pokazówki dla gawiedzi za zgodą Pieluchy czy innych superspeców Dobrej Zmiany.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -9

  A. B....

  Jeszcze im mało, kłótnia o sto złotych!!! Na szczęście wkrótce się skończy rozpasanie PGE

 • miesiąc temu | ocena +5 / -4

  kotłowy

  Kierowniczka administracji zarabia prawie 300000 tysięcy rocznie i jeszcze mówi że mało, oceńcie to. Tym z pis ciągle mało.

  • miesiąc temu | ocena +7 / -0

   Matematyk

   300 mln zł rocznie to faktycznie dużo

 • miesiąc temu | ocena +30 / -4

  Brak słów

  Dla mnie podwyżki uzależnione od przynależności związkowej to jawna i celowa dyskryminacja pracowników oraz łamanie Prawa Pracy. Za takie działanie w normalnej firmie podziękowano by dyrekcji firmy i kierownictwu HR-u za współpracę. Teraz wystarczy pozew zbiorowy pracowników dyskryminowanych i sprawę elektrownia ma na bank przegraną...

 • miesiąc temu | ocena +11 / -3

  galernik.

  Wzór idzie od góry ! pisoraki podzielili społeczeństwo na sorty, a więc w zakładach pracy też dzielą na sorty w/g gatunku a nie kwalifikacji.

 • miesiąc temu | ocena +21 / -2

  Patriot

  Ale jaja sobie robicie, to już nie trzeba uczciwie pracować, tylko wystarczy być w jakichś tam związkach aby dostać kasę. Komuna w czystej postaci, wstyd i żenada.

  • miesiąc temu | ocena +11 / -3

   Xxz

   Tym bardziej że wszyscy pracujeny na wypłaty panów związkowców.

 • miesiąc temu | ocena +8 / -2

  górnik

  co za czasy zwiazki zawodowe rzadza w oddziałach , cieszcie sie, ze dyrektor to nie zwiazkowiec. poczytajcie co sie dzieje w kopalni tam sa dopiero jaja.

  • miesiąc temu | ocena +1 / -2

   Xxx

   Co się działo??

  • miesiąc temu | ocena +1 / -2

   Xxx

   A co się dzieje?

 • miesiąc temu | ocena +16 / -25

  wtyte

  Związki zawodowe działają na rzecz swoich członków, w czym problem?,co ?,szkoda kasy na składkę ?,więc morda w ......,i nie biadolić gamonie.

  • miesiąc temu | ocena +3 / -1

   cieć

   Powiedziałem to ja Cieć z ochrony

  • miesiąc temu | ocena +26 / -6

   Były związkowiec

   Też należałem do Związku Ruchu Ciągłego. Kiedy wystąpili z propozycją wczasów turystycznych co rok dla każdego pracownika byłem za. Natomiast kiedy nie dotyczyło to rodzin pracujących w elektrowni wystąpiłem że związku. Nie jestem i nie będę popierał związków partnerskich. Takich jak ja było znacznie więcej. Chcąc zatrzymać odejścia zaszantażował dyrekcję i przejęli władzę nad wynagrodzeniem załogi. Teraz jestem dumny z tego że tak zrobiłem bo nie chcę być w tym towarzystwie. Zdradzili nas zdradą i was- kwestia czasu. Właśnie takich potrzebują jak ciebie- powodzenia.

   • miesiąc temu | ocena +4 / -6

    Tytus

    Czyli jak rozumiem były związkowiec nic by nie stracił, a zabolało go to że inni by zyskali i to był powód by wypisać się ze związków robiąc sobie podwyżkę przez niepłacenie składek. Czyli ujął się ambicją że inni mogliby wtedy skorzystać i się wypisał a teraz uważa się za poszkodowanego, bo znowu jak rozumiem mniej skorzystał. Obłuda. Pazerność nie popłaca.

    • miesiąc temu | ocena +16 / -5

     Były związkowiec

     Tytus już pisałem, że mogę ci oddać te 50zł, które dostałem. Angażu też nie chciałem, ale zostałem poinformowany, że to podwyżką obligatoryjną i chyba wiesz co się z tym wiąże. Ty mówisz o obłudzie? Kim ty jesteś władzo związkowa? Gdybyś miał choć trochę przyzwoitości to nie wypisywałbyś takich głupot. Właśnie tacy jak ty niszczą związki o które ludzie kiedyś walczyli ponosząc śmierć. Teraz zamiast równego traktowania walka o koryto i kasę. Do kogo ja to piszę? Szkoda czasu....

  • miesiąc temu | ocena +4 / -7

   nemo.

   Poczytaj gamoniu o związkach i wtedy zabierz głos jeśli już musisz.

 • miesiąc temu | ocena +17 / -3

  Leon

  Jak można mieć zaufanie do Nogi, do Grzybowskiej, przecież Apasionek mówi ich ustami. Kłamią, kłamią i jeszcze raz kłamią. Ech, Bełchatów nie ma szczęścia do tych pisowskich namiestników.

 • miesiąc temu | ocena +16 / -2

  RRR

  Wystarczy sprawdzić komputer jednego z cwanych przydupasow pani kierownik HR i wszystko będzie jasne że pracowawca i związkowcy ściemniają... i stosują dyskryminację pracowników, której zabrania Kodeks Pracy... A compliance i tak nic nie wyjaśni bo musieliby ukarać decydentow a więc swoich ... I tak to generalnie wygląda...

  • miesiąc temu | ocena +7 / -5

   Tadeusz z Turowa

   Kierownik HR w Kopalni też dyskryminuje pracowników. Wysyłała mnie nieprawnie do Turowa, choć jak potem przyznała nie byłem tam potrzebny. Wykonywała polityczne zlecenie na mnie, zresztą razem z kolejnymi dyrektorami. To pisowska patologia. Kobieta jest podobno prawnikiem. Dziękujemy za takich pisowskich prawników. Czy to normalne aby po 43 latach pracy w kopalni odchodzić z pomocą komisji pojednawczej?

   • miesiąc temu | ocena +1 / -1

    ziomal

    tadzik wstań od tego komputera, żona po rynku w Sulmierzycach chodzi i mówi ze nawet ogródka nie chcesz przekopać bo musisz hejtować

   • miesiąc temu | ocena +4 / -4

    Zola

    Kto ma honor ten idzie na emeryturę a nie blokuje etat.

    • miesiąc temu | ocena +1 / -3

     Tadeusz z Turowa

     Kto ma honor, zasady etyki i moralności oraz przestrzega prawa to tak nie postępuje. Ale w pis szczególnie pajęczańskim i radomszczańskim to obce pojęcia. Nawet jak się jest jakimś prawnikiem.

  • miesiąc temu | ocena +17 / -2

   Wk...... ny

   Można związkowców (a nawet trzeba) wynagrodzić za ich trud podczas jakiejś uroczystości. Jakieś zgniłe pomidory i jajka najdą się przecież. Niech poczują że zdradzili swoją misję.

 • miesiąc temu | ocena +4 / -13

  Maks

  Mało wam kopidoły, podwyżki i gówno tam robicie wielkie zmęczenie po pracy. Tylko wysługiwanie się pracownikami ze spółek. Temat rzeka na wasz temat

 • miesiąc temu | ocena +14 / -24

  Związkowy

  Bardzo dobrze. Związki wywalczyły wiele rzeczy dla wszystkich. Po prostu związki zawodowe powinny dbać o zrzeszonych a nie o tych którzy biorą i narzekają na związki. CI nie należący do związków powinni zrzec się podwyżek i wszystkich praw wywalczonych przez związki od 80roku

  • miesiąc temu | ocena +30 / -4

   Prawie emeryt

   Jak chcesz chętnie ci oddam swoje 50 zł. i szczerze spojrzę w lustro. Wypisałem się tuż przed podwyżkami i jestem z tego dumny. Zachowam swoją twarz. Ty będziesz ciągle oglądał się za się za siebie. Chciałem oddać te 50 zł. ale nie chcieli przyjąć motywując to obligatoryjną podwyżką dla każdego. A tak nawiasem mówiąc, czy te pieniądze dostałeś od związków ze swojej i mojej dotychczasowej składki, czy od zakładu z zysku wypracowanego przez wielu bardziej uczciwie pracujących kolegów. Twój i kiedyś mój guru bierze grubą kasę i jesteś mu potrzebny do realizacji jego obecnych celów (kasy). Zrozum wreszcie. Po 40 latach pracy też zbyt późno to zrozumiałem. Życzę Ci powodzenia na dalsze lata bo ono będzie Ci potrzebne.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -3

   Ktosik

   oraz ty powinieneś nim płacić :) a nie pracodawca z zysku firmy !!!

   • miesiąc temu | ocena +6 / -6

    Związkowy

    Taki pracownik powinien iść wtedy do kierownika czy prezesa i powiedzieć że wypracował zysk i chce podwyżki. Kto mu broni?

   • miesiąc temu | ocena +4 / -1

    Vip

    Związki złodzieje i kretacze a co do czego **** pomagają pracownikom pozwalniać nierobow

 • miesiąc temu | ocena +20 / -0

  Pracownik

  ***** Katarzynę Daszkowską , *****Andrzeja Nalepę , ***** związki

 • miesiąc temu | ocena +10 / -12

  Obniżki płac

  Górnictwo pada a tu jeszcze podwyżki dają??? Zlikwidować 13 i 14 oraz obniżyć pensję o połowę i będzie wszystko uratowane

  • miesiąc temu | ocena +7 / -4

   tom

   sam się obniż pedale

  • miesiąc temu | ocena +5 / -1

   Ppp

   Niewiele to zmieni. Największe koszty elektrowni to obecnie opłata za emisję co2. Kaska ta płynie szerokim strumieniem do NFOŚiGW, a tam prezesy nie musza praktycznie nic robic tylko ja rozdawac na OZE i inne takie. Płacimy za to wszyscy w rachunkach, a że elektrownie cen prądu nie mogą cen podnieść to są na granicy opłacalności.

 • miesiąc temu | ocena +12 / -0

  Sylwek

  ***** związki , ***** Katarzynę Daszkowską , ***** Andrzeja Nalepę

 • miesiąc temu | ocena +16 / -2

  Jas

  Nie kwota jest istotna a fakt sprzedania przez związki swoich członków. Toż za 110 zł na głowę teraz dyrekcja ma pełne listy członków związku. Strach się bać do czego to posłuży.

  • miesiąc temu | ocena +6 / -1

   wko

   Zawsze miała.

 • miesiąc temu | ocena +5 / -0

  Daj daj daj...

  Straszne jest to, czytając te komentarze za 50 zł ze większości z Was Panie i Panowie nie ma jak nie ma Elektrowni czy Kopalni.

 • miesiąc temu | ocena +44 / -3

  Rod

  Pani rzecznik kłamie tak samo jak przewodniczący Nalepa. Kierownicy tłumaczyli się, że inaczej nie mogli. Kominy płacowe zamiast się zmniejszać jeszcze bardziej wzrastają. Może i prawdą jest że niektórzy członkowie związkowi dostali tylko 50 zł. ale w normalnych warunkach nie powinni dostać żadnej podwyżki. Uczciwi ludzie należący do związków przepraszają swoich kolegów i też nieswojo się czują. Znam tak,, kreatywnych" że pilnują aby na zwolnieniu lekarskim nie przekroczyć 30 dni i 6 miesięcy w ciągu roku. Im słusznie należy się 160 zł. A tak do członków poczty sztandarowej: jak będziecie się czuć przekraczając próg świątyni wnosząc sztandar przed ołtarz. Zamiast łączyć dzielicie załogę. Czy w tej sytuacji ten wasz sztandar jest symbolem miłości i równości o którą tak walczycie?

  • miesiąc temu | ocena +15 / -1

   Energetyk

   50 zł podwyżki dostali tylko ci związkowcy którzy są przed samą emeryturą ( biorą tzw dodatek dyrektorski dodatkowe 28% pensji przez ostatnie 12 miesięcy) reszta związkowców dostała od 160 do 200 złotych , sprytny wybieg z tymi przedemerytami który pozwoli Nalepie i innym przewodniczącym mydlić oczy , że są związkowcy którzy też dostali marne 50 zł tylko co im zależy jak za kilka miesięcy i tak pójdą na emeryturę .

   • miesiąc temu | ocena +3 / -2

    Tomasz

    Świadomość i wiedza ludzi jest poniżej zera, nie ma czegoś takiego jak dodatek dyrektorski. Jak by nie związki to nie było by tego dodatku, a w KWB jest taki dodatek przed emeryturą, pomyśl zanim coś napiszesz.

 • miesiąc temu | ocena +16 / -1

  Miszczu podpuszczania

  Ale z Was woły. Daliście się skłócić za 50 zeta :) Efekt został osiągnięty! Jak Kargul i Pawlak :) hihihi hehehe

 • miesiąc temu | ocena +11 / -8

  Pracownik

  Nie wiem po co ta dyskusja. Przecież to nie związki zawodowe przydzielają podwyżki, tylko pracodawca...

  • miesiąc temu | ocena +14 / -1

   Energrtyk

   Pracodawca ale pomysłodawcą były związki a dokładnie Andrzej Nalepa z zzpr ruchu ciągłego przy poparciu innych związków , a dyrekcji skłócona załoga jest na rękę więc się zgodziła , pazerni związkowcy to tak naprawdę pożyteczni idioci( dla dyrektora)

 • miesiąc temu | ocena +15 / -4

  Ol

  Ale łżą ci związkowcy. A p. Apanasionek zaraz za związkowcami.

 • miesiąc temu | ocena +13 / -5

  Dudek

  Proszę wydział ds. compaliance o sprawdzenie sprawy u źródła. Pozdrawiam.

 • miesiąc temu | ocena +15 / -4

  Łukasz

  A ja dostałem 200 bo mój tatuś jest przewodniczącym...

  • miesiąc temu | ocena +9 / -2

   Łukasz

   ...rady parafialnej.

 • miesiąc temu | ocena +20 / -6

  Maksymilian

  Czy ktoś może wyjaśnić tą sytuację? Kto dzielił podwyżki i kazał podpisywać szefom zaproponowane podwyżki oparte tylko na przynależności do związków? Wyniki i zaangażowanie w pracę nie były brane pod uwagę. Proszę Panią prezes o wyjaśnienie sprawy i wyciągnięcie konsekwencji z tak skandalicznego zachowania organizacji związkowych.

 • miesiąc temu | ocena +10 / -3

  Julek

  A dycha z Sulmierzyc zarabia 250 tysięcy na rok. W czym jest taka dobra? Chyba w sygnalizowaniu?

 • miesiąc temu | ocena +12 / -11

  borowik

  każdy pracownik ma możliwość należeć do związków i to ma do wyboru związek.

  • miesiąc temu | ocena +15 / -12

   To tylko tak

   Dokładnie, ale wolą korzystać "na krzywy ryj", lub jak kto woli "na sępa". A jak mało padliny im się ostanie, to lament na całą okolicę.

   • miesiąc temu | ocena +21 / -5

    ruch

    "Na sępa" byłoby wtedy, gdyby ta"elyta" związkowa była wynagradzana ze składek związkowych, ale przecież kasę biorą wypracowaną przez wszystkich.

 • miesiąc temu | ocena +20 / -6

  O7.03

  Zgłosić do PIP a jak nie pomoże to do sadu i napletek beknie.

 • miesiąc temu | ocena +31 / -6

  pabi...

  Czy na pensje szefów związków pracują tylko członkowie związków czy wszyscy pracownicy elektrowni ? Więc czegoś tu nie rozumiem. Proszę się utrzymywać tylko ze składek a nie siedzieć w kieszeni dyrekcji.

 • miesiąc temu | ocena +17 / -8

  Tobi

  Związkowcy z elektrowni powinni się uczyć od tych z kopalni. Trzy lata temu członkowie związków dostali 500 do 1000 podwyżki a niezrzeszeni CH....

  • miesiąc temu | ocena +8 / -1

   Były związkowiec

   To Nalepa i spółka dostali po 1000 zł ,szeregowi związkowcy zaczeli się wypisywać ze związków to trzeba było coś zrobić aby utrzymać się na stołku i utrzymać ilość członków.

  • miesiąc temu | ocena +8 / -7

   Kuyfff

   Co za bzdury wypisujesz. Pracuje w kopalni nigdy taka sytuacja nie miała miejsca.

   • miesiąc temu | ocena +5 / -1

    Tobi

    Jesteś przewodniczącym którejś z tych klamiacych organizacji czy też masz zaniki pamięci?

 • miesiąc temu | ocena +8 / -1

  stówenson

  uFF W elektrowni pożarli się o 50 zł brutto dobrze że na kopalni dali po 300 stówy - w końcu można powiedzieć ubogie elektrowniaki

 • miesiąc temu | ocena +16 / -4

  50 zł

  Jeśli wrze to znaczy że coś na rzeczy. Wystarczy wyciągnąć średnią podwyżki dla związkowców i średnią dla niezrzeszonych i prawda będzie oczywista.

 • miesiąc temu | ocena +10 / -6

  Kończy się eldorado

  Na Śląsku niemaja na wypłaty a tutaj dają 13 i 14 i jakieś jubileusz A tyle co związki mają wypłaty to nikt tyle nie zarabia

  • miesiąc temu | ocena +1 / -1

   Vip

   Pozwalniac tych w biurach zlodzieje

 • miesiąc temu | ocena +26 / -2

  Krzysztof

  Daszkowska i Nalepa kłamią , wszyscy w elektrowni wiedzą jak podzielono podwyżki , zakłamanie jak za komuny , przewodniczący związków to tacy pierwsi sekretarze partii

  • miesiąc temu | ocena +3 / -1

   Remonty

   Brawo. Tylko prawdy nikt nie powie a tym bardziej się pod nią nie podpisze.

  • miesiąc temu | ocena +6 / -1

   Tales

   Ta pani nie kłamie mówiąc, że średnie podwyżki wyniosły po 120 zł. To tak jak pracownik zarabia 5 tyś., a kierownik 15 tyś. Średnia 10 tyś. Ot, taka analogia.

 • miesiąc temu | ocena +23 / -5

  Xxx

  Czyli wniosek jest prosty. Nie warto pracowac. Wystarczy przychodzic do pracy i byc w zwiazkach.

  • miesiąc temu | ocena +6 / -5

   Olo

   Zrób tak a nie tylko piszesz.

 • miesiąc temu | ocena +10 / -7

  Zonk

  Przynależność do związków jest dobtowolna, więc każdy doskonale wie dlaczego i ile płaci składkę. Najlepiej jest korzystać i nie płacić. Wszyscy wiedzą, że najpierw trzeba wywalczyć podwyżki, a podział to już inna sprawa. Żaden związek nie zabrania pracodawcy dać więcej bezzwiązkowcowi za dobrą pracę.

  • miesiąc temu | ocena +19 / -9

   PO

   Nie pisz bredni, ZZ zawsze powinny zgodnie z u stawą o związkach powinny wstępować w imieniu całej załogi ustawa to reguluje i tyle w temacie jeśli jest inaczej powinna się odbyć sprawa sądowa, jeśli związki postąpiły inaczej to za bramę.

   • miesiąc temu | ocena +8 / -7

    Barciś

    Dyrekcja też

   • miesiąc temu | ocena +10 / -8

    Burak

    Za bramę to mogą iść pasożyty, związki nie muszą i nie mają obowiązku ich bronić.

    • miesiąc temu | ocena +8 / -0

     Tomasz

     Ja nie należę do związku i dostałem 200 zł. Dziękuję Panu kierownikowi działu.

     • miesiąc temu | ocena +1 / -8

      bks

      Podpisz się imieniem,nazwiskiem i przynależnością służbową(jaki wydział),bo tak to komentarz i informacja "z DUPY"

      • miesiąc temu | ocena +4 / -2

       Tomek

       I pisze to kleś który podpisuje się "gks". Dobre hihihi

       • miesiąc temu | ocena +1 / -1

        bks

        Jak już,to "bks"

 • miesiąc temu | ocena +13 / -4

  Hi hi hi

  Dobrze biedaki, że nie wiecie ile zarabiają szefowie związków i ile dostali premii za to żeby siedzieć cicho. Czy jeszcze jacyś frajerzy maja zamiar płacić składki związkowe ?

 • miesiąc temu | ocena +14 / -2

  xxx

  Panie nalepa (i inne związki) proszę sobie przypomnieć kogo reprezentujecie w rozmowach z dyrekcją. Jeżeli mniejsze podwyżki jak pan twierdzi dostali również pracownicy związków, przypomnijcie sobie pierwszą wysłaną listę z podwyżkami ujmującą wszytkach członków związków, która została zaktualizowana w późniejszym terminie o pracowników związków, którzy rażąco naruszyli dyscyplinę pracy.

  • miesiąc temu | ocena +13 / -8

   Xxx

   I tu jest problem. Dlaczego tak duże podwyżki dostali ludzie którzy byli lub są na „ cenzurowanym”. A pracownicy uczciwie pracujący a nie należący do związków dostali ochłap. I gdzie tu sprawiedliwość. Doszło do tagi że często obiboki zostali wynagrodzeni a starający się wykonywać swoją prace sumiennie ukarani.

 • miesiąc temu | ocena +26 / -16

  @*!#:

  Pan Nalepa ma rację. Tacy co piją na krzywy ryj (sępa) powinni się cieszyć i siedzieć cicho, ze bez zadnych nakladów finansowych (skladek) dostali podwyzke. Ale sepy są krótkowzroczne (dziwne, nieprawdaż?). Widzą tylko koniec wlasnego nosa (tudzeż dzioba).

 • miesiąc temu | ocena +27 / -3

  Niezwiązkowiec

  Komentarz Nalepy to skrajna obłuda i zakłamanie i tacy ludzie przychodzą później do elektrowni i po tym co nakłamali mają czelność patrzeć innym w oczy , jak wam nie wstyd tak kłamać

 • miesiąc temu | ocena +29 / -3

  Energetyk

  PASZKOWSKA i NALEPA KŁAMIĄ ZA GROSZ HONORU, NAWET WAS NIE STAĆ NA TO ŻEBY TERAZ POWIEDZIEĆ PRAWDĘ CO ZROBILIŚCIE , JAKĄ TRZEBA BYĆ ŚWINIĄ ŻEBY TAK BEZCZELNIE KŁAMAĆ ,PRZECIEŻ DOBRZE WIECIE ŻE CAŁA ELEKTROWNIA WIE JAKA JEST PRAWDA ,JAK WY PATRZYCIE W LUSTRO PO TAK BEZCZELNYM KŁAMSTWIE !

  • miesiąc temu | ocena +6 / -1

   hehe...

   Patrzą w lustro bez problemów bo całe życie robili przekręty i układali się z dyrekcją... Najlepszy dla nich czas był wtedy kiedy kierownikiem HR był pewien pan z Piotrkowa. Później bylbyla zmia kierownika HR i odcięło się źródełko. Związki doprowadziły do tego że pan z Piotrkowa z powrotem został na krótko kierownikiem HR , a teraz jest głównym doradcą nowej pani kierownik HR. Wiele osób to zastanawia dlaczego kiedy przy kierownictwie HR pojawia sie glowny specjalista z piotrkowa to zarządzanie oddziałem przejmują związki zawodowe. Ciekawe prawda ???

 • miesiąc temu | ocena +18 / -6

  piotr

  Zrozumcie w końcu. Do pracy nie przychodzi się po to żeby działać na rzecz firmy i być za to nagradzanym przez pracodawcę. Do pracy przychodzi się żeby należeć do związków, płacić składkę na związki i być za to nagradzanym przez _pracodawcę_.

 • miesiąc temu | ocena +13 / -3

  Rambo

  Jeden z prezesów spółki powiedział, że ze związkami ma ciągle problem. Biedaczyna myślał, że pracownicy będą pracować za miskę ryżu a on, wielki pan, będzie brał kilkadziesiąt tysięcy. Zapomniał że niewolnictwa już dawno nie ma, a za najniższą krajową nikt nie chce pracować. Zyskami trzeba się podzielić, a poparcie polityczne jest do czasu.

 • miesiąc temu | ocena +13 / -3

  Taka baba

  Ojojoj, ale elektrowniaki mają problem. Te biedaki pokłócili się o 50 zł i jest temat do artykułu. Zawsze im mało. Zapraszam do marketu na kasę, jest super a szczególnie jak obsługuję takich co mają kasy dużo a kultury mało. Naprawdę to się w Bełchatowie sprawdza. Jak to mówią w Krakowie, makijaż i buty w szpic a kultury nic.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -14

   muki

   Trzeba się było uczyć to by się pracowało w elektrowni proszę pani i zarabiało więcej kasy niż na kasie w markecie

   • miesiąc temu | ocena +6 / -2

    Felek

    Muki to gdzie studia skończyłeś w Częstochowie za 500 zł miesięcznie.

   • miesiąc temu | ocena +7 / -4

    Lola

    Widać że cierpisz na powtarzaną głupotę, a to podobno się nie wyleczy bo jest dziedziczona. Większość pań na kasach ma wykształcenie wyższe tylko nie mają związków i dlatego mało zarabiają.

 • miesiąc temu | ocena +14 / -17

  Zibi

  Związki zgodnie z ustawą reprezentują swoich członków i pasożytom nic do tego. Jak pracodawca przyzna podwyżkę indywidualnie to ma do tego prawo, więc proszę bezzwiązkowców aby sami negocjowali sobie wynagrodzenia o od związków nic nie oczekiwali. W tych czasach życzę im sukcesów.

  • miesiąc temu | ocena +11 / -10

   nie zibi

   MISIU wytrzyj nos i du_e. Ustawa o związkach zawodowych w Art. 7. 1. W zakresie praw i interesów zbiorowych związki zawodowe reprezentują wszystkich pracowników, niezależnie od ich przynależności związkowej. i co kopara opadła,bo to ustawa o związkach zawodowych precyzyjne określa ich zakres działania i tu prawnicy mają pole do popisu- oj sporo głów by spadło.

   • miesiąc temu | ocena +8 / -5

    Olek

    Gdyby nie członkowie, związków by nie było i zarabiałbyś najniższą krajową. Wszyscy byliby zadowoleni.

  • miesiąc temu | ocena +5 / -6

   niezwiazkowiec

   Proszę podać konkretnie źródło tego prawa.

 • miesiąc temu | ocena +21 / -4

  niezwiazkowiec

  Przedstawiciele związków i dyrekcja PGE GiEK SA kłamią !!! . Nie mają odwagi przyznać się do oczywistego łamania prawa /KP art. 18.3a, 18.3c itd./. U mnie w brygadzie wszyscy niezrzeszeni w związkach dostali podwyżki NIŻSZE !!! o 110 do 150 zł./. Panie Nalepa związkowcy płacą składki na zasiłki statutowe, bony towarowe do sklepów i imprezy tzw integracyjne. Koszt utrzymania związków zawodowych / w tym bardzo wysokich płac dla funkcyjnych/ ponosi Elektrownia.

  • miesiąc temu | ocena +5 / -4

   xxx

   Sądy pracy już przejął poczciwy i sprawiedliwy namiestnik PiS? Bo jak tak to nie ma szans wygrać z nimi..

 • miesiąc temu | ocena +8 / -2

  Piotr

  To tylko pokazuje jakie ciężkie czasy nastały w ELB. Ludzie walczą o 80 czy 100 zł podwyżki. Przy inflacji 5%.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -2

  srovid

  Koronawirus. Zakażenia po szczepieniach przeciwko COVID również w Polsce. Według obserwacji dr. Pawła Grzesiowskiego, eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19, coraz więcej osób uczestniczących w szczepieniach grupy "zero" zgłasza później objawy zakażenia.O przypadkach zakażeń po szczepieniu przeciwko koronawirusowi wspomniał na ostatniej konferencji minister Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu do spraw szczepień.Mamy już do czynienia w Polsce z przypadkami osób, które po pierwszej dawce zarażają się koronawirusem - powiedział urzędnik.Problem zakażeń pacjentów po pierwszej dawce szczepień pojawił się w Izraelu, gdzie szczepienia są już zaawansowane. Prof. Nachman Ash, główny doradca izraelskiego rządu ds. epidemii, poinformował, że w okresie między podaniem pierwszej a drugiej dawki szczepionki opracowanej przez firmy Pfizer i BioNTech koronawirusem zakaziło się 12,4 tys. osób. Sprawa wzbudziła wątpliwości części ekspertów co do deklarowanej przez producenta skuteczności pierwszej dawki.Z raportu Amerykańskiej Agencji Leków (FDA) wynika, że skuteczność szczepionki po pierwszej dawce wynosi około 52 proc.

  • miesiąc temu | ocena +13 / -6

   Niezwiąkowiec

   A na co starcza tych twoich składek , przewodniczący związku są na ogromnych pensjach kierowników wydziałów płaconych przez elektrownię czyli wszystkich , a ty większość składki jaką płacisz dostajesz w bonie do marketu w grudniu ,bajki to opowiadaj tym co nie pracują w elektrowni , podobnie jak Nalepa kłamie że nie było kryterium podwyżek w zależności od członkostwa w związkach , powstały paradoksy , że półgłówki dostały 160 zł a o wile więcej wartościowi pracownicy 50 zł przeszło trzy razy mniej , Nalepa nie kłam!!!! za grosz honoru żeby powiedzieć prawdę !!!!

 • miesiąc temu | ocena +22 / -11

  Gruby Marcin

  Kupie ubezpieczenie domu, ty nie kupisz. Domy nam sploną lub je pozalewa. Ja dostane odszkodowanie, a ty nie. Logiczne? Naleze do zwiazkow, ty nie. Zwiazki nie dzialaja za darmo. Dlaczego maja walczyc o wszystkich tak samo? Tych co placa skladki i tych co nie placa?

  • miesiąc temu | ocena +2 / -1

   januszB

   podwyzki gamoniu nie sa uzaleznione od przynaleznosci do organizcji ,bo nie sa placone z puli np.zwiazkowej tylko zakladu pracy . Jak uzasadnisz ze ci co dostana wieksze podwyzki ,,zwiazkowe,, lepiej wykonuja prace o tych drugich ?

  • miesiąc temu | ocena +5 / -7

   xx

   Ponieważ taka jest ustawa o związkach zawodowych. Powinni być repetentami całej załogi. Mogą się zrzec tego prawa do reprezentowania.

   • miesiąc temu | ocena +7 / -0

    Pomoc spoleczna

    Rozumiem ze korzystasz z wszelkich mozliwych socjalnych zapomog i dodatków. To twoj sposob na zycie. Brawo Ty. Tylko cianasy i leszcze laza do roboty!

    • miesiąc temu | ocena +9 / -5

     bsw

     Gdyby nie Związki Zawodowe,to przez ostatnie 10 lat nic byśmy nie dostali.Teraz "lament" bo nie należę-nie dostałem-można było należeć-im więcej osób-tym większa siła negocjacji z "prezesem"

  • miesiąc temu | ocena +6 / -9

   prawdawaswyzwoli

   Koszt działania związkow zawodowych ponosi Elektrownia!!!

   • miesiąc temu | ocena +4 / -0

    Ernest

    A kto ponosi koszty związku pracodawców, wiesz? Właśnie zakład płaci do centrali, czy się komuś podoba czy nie. W związku członek wyraża zgodę na potrącanie składki.

 • miesiąc temu | ocena +5 / -12

  Antoni M

  Nie dał bym obibokom złamanego grosza podwyżki i tak za dużo zarabiają nieroby

 • miesiąc temu | ocena +3 / -2

  Elo

  W piśmie dyrekcji o podwyżkach , było , nie powodować kominów płacowych. Ile to jest komin ? Bo ja mam już 300 zł do najwyższej na zmianie . A są tacy co mają więcej .

  • miesiąc temu | ocena +2 / -1

   Zibi

   To tak doceniał cię kierownik do tej pory że masz najniższą zasadniczą na zmianie. Nie kompromituj się. Czyli nie zaslugiwaleś na więcej to czego teraz beczysz.

 • miesiąc temu | ocena +16 / -7

  Xxx

  W KWB było to samo chyba 2 lata temu. Związkowe obiboki (bo do związków zapisują się głównie ci, z których nie ma żadnego pozytku) przyznawali sobie grupy. Śmiech.

  • miesiąc temu | ocena +9 / -5

   Xxx

   Ludzie którzy pchają to wszystko do przodu często nie dostali wtedy nic, a wiesiu I heniu co kimaja w fotelu i czekaja emery dostali po grupie bo się przezornie zapisali :D

 • miesiąc temu | ocena +4 / -11

  Ernest robi prawo jazdy

  Srom na kiblu i jak czytam to aż mi się bardziej zachciewa sroć. Z jakiej racji podwyżki jak oni mają po 8-15tys na miesiąc???? Gdzie sprawiedliwość?? W Rambie mamy po 3. Czy my jesteśmy gorszymi ludźmi??

 • miesiąc temu | ocena +5 / -3

  Popiół

  Ciekawi mnie jedno, na co za te marne 110 zł się związkowcy zgodzili? Czy nie wiedzą, że "nie ma darmowych obiadów".

 • miesiąc temu | ocena +8 / -4

  zwz

  ,, Nic więcej nie mam do dodania,,to jest odpowiedz PRZEWODNICZACEJ MZZ Pracowników Elektrowni Bełchatów ? NO ale CZYM SIE POCHWALIC MOZE w zasadzie -NIC SIE NIE STAŁO moze liczy ze jej zaspiewaja . Ćos szybko sodówa odbila na stołku - robole morda w kubeł i do roboty a ,podwyżki wyniosły średnio 120 złotych,, chyba mowi o sredniej zwiazkowej .

 • miesiąc temu | ocena +16 / -0

  dno bez komentarza

  Apasionek jak można tak w żywe oczy łgać. Przecież wystarczy wziąć listę podwyżek z któregoś wydziału i sprawdzić.

  • miesiąc temu | ocena +10 / -1

   Niki

   W kopalni kilka lat temu też tak było, związki popierające nowe rozdanie załatwiły swoim.

   • miesiąc temu | ocena +1 / -1

    Energetyk

    Kotku w elektrowni nie ma barbórki pomyliły ci się firmy , chyba za dużo tego piwa pijesz , a podwyżka to marne 50zł stawki miesięcznej a nie za h jak to napisałaś . Dla porównania płaca minimalna wzrosła od 1 stycznia o 200 zł miesięcznie

    • miesiąc temu | ocena +1 / -1

     nic nie ma

     4 minimalne to twoja miesięczna płaca - komentarz zbędny.

 • miesiąc temu | ocena +9 / -5

  Lucyna

  Moze tak być ,że się mocno kłócą. Z 6-8 lat temu na Barbórce obsługiwałam nalewak z piwem. Co tam się działo... Przepychanki, chcieli nalewać piwo do 1.5 l butelek, ścisk rozlewanie piwa. A teraz się kłócą, że podwyżka 50zl/h to mało. A człowiek za 2500 robi i zadowolony.

  • miesiąc temu | ocena +5 / -1

   Zenek

   W elektrowni nie ma barbórki coś ci się pomyliło

   • miesiąc temu | ocena +2 / -0

    Nick

    Lucynka lubi obsługiwać nalewak ;) zna się na tym. Niejeden już obsłużyła :)

 • miesiąc temu | ocena +14 / -8

  To

  Faktycznie jest się o co kłócić. Elektrowniaki co zarabiają po 6-8tys netto mają problem czy dostaną 50 czy 150 zł brutto. Wsyd.

  • miesiąc temu | ocena +11 / -1

   Qwerty

   Nasza narodowa przywara. Taka cecha "psa ogrodnika". Ważne, by komuś nie było lepiej niż mi. Sasiad nie moze miec lepszego auta, ogrodzenia, nawet kosiarki do trawy,bczy czesciej upijac sie w trupa, bo znaczy to, ze lepiej mu sie powodzi i taki sasiad staje się wowczas moim wrogiem.

 • miesiąc temu | ocena +18 / -3

  nicpoń

  Zamiast kłucić się o grosze, pomyślcie o przyszłości elektrowni...

 • miesiąc temu | ocena +28 / -7

  Związkowiec

  Najwyższy c czas aby związki funkcjonowały poza zakładem i zarząd opłacany że składek

  • miesiąc temu | ocena +5 / -1

   Okradziony

   Tylko dlaczego Nalepa nie powie tego głośno co ty mówisz i co wiedzą wszyscy w elektrowni , nie zgadzam się z tobą ale przynajmniej nie kłamiesz tak jak Nalepa że nie było takiego kryterium (niezgodnego z prawem) . PRZEWODNICZĄCY I PGE KŁAMIĄ ŻE NIE BYŁO TAKIEGO KRYTERIUM !!!!!!! KŁAMCY

 • miesiąc temu | ocena +22 / -10

  Pracownik

  BARDZO DOBRZE że CHOCIAŻ RAZ były takie podwyżki. Niech teraz mówią że Związku nic nie robią.. ROBIĄ WŁAŚNIE DLA WSZYSTKICH i PRZEDE WSZYSTKIM DLA SWOICH! BRAVO dla Zwiazków!

  • miesiąc temu | ocena +5 / -1

   Pracownik posiadający rodzinę

   Bardzo dobrze to może dla swoich albo tych co dostali.Przypominam ,że to nie pierwszy raz kiedy związki niwelują kominy płacowe.Kilka lat wstecz kominy miały być wyrownywana przy podwyzkach kwotowych + 50 zł dla tych z nizszymi stawkami. Kto dostał 50 zł ? Wszystkie przydupasu i truciciele , zrzeszeni , nie koniecznie mający niskie stawki. . Pozdrawiam związkowców, którym tak dużo podobno zawdzięczam przez tyle lat pracu

  • miesiąc temu | ocena +4 / -3

   Tomasz

   Jestem za, myślę że temat można powtórzyć. Związki zadbały o wszystkich pracowników podpisując 50 zł. Dbajcie o swoich członków związku, bo jak by was nie było to pracowalibyśmy za najniższą krajową. Ci co mordy drą niech nie korzystają z dodatkowych przywilejów tylko z kodeksu pracy.

 • miesiąc temu | ocena +13 / -4

  Zorro

  A Kryśka z gazowni z Wojtkiem pijakiem dalej dzieli załogę. Kiedy Wy się wreszcie zorientujecie?

 • miesiąc temu | ocena +14 / -5

  Baca

  To że związki chcą dawać swoim to jeszcze rozumiem, ale że dyrektor na to przystaje to wręcz niewiarygodne. To świadczy o jakimś przekupstwie. Coś za coś.

 • miesiąc temu | ocena +14 / -18

  Hahah

  Przykład mojego ojca, który wiele lat pracuje w tym zakładzie. Niestety, ale część osób, którzy nie należą do związków śmiali się w twarz tym, którzy należą. Po co należeć skoro wszyscy i tak mają tak samo No i Ty (członek związku) musisz im płacić. Okazuje się, że jednak jest inaczej. Ojciec mój twierdzi, że w końcu związki coś dla niego zrobiły i się cieszy. Ci którzy jechali na sępa i tak liczą inaczej ponieważ ich podwyżki wyniosły więcej bo liczą, że niższa podwyżka plus to co mieli płacić związkowi to nie jest dużo mniej.

  • miesiąc temu | ocena +19 / -8

   123

   Związki zawodowe opłacane są przez pracodawcę czyli przez wszystkich pracowników tych co płacąc składki oraz pozostałą załogę

   • miesiąc temu | ocena +9 / -5

    Hahah

    Pewnie pensje związkowcy czyli zarząd ma z zakładu pracy, ale członkowie uiszczają dobrowolnie składkę. Zresztą trzeba poczytać o związkach jak funkcjonują i pewnie funkcjonują zgodnie z prawem. W każdej firmie można założyć związki zawodowe zgodnie z prawem czy kodeksem jednak firma musi zatrudniać więcej ludzi niż ... . Z innej beczki patrząc na to co się dzieje na rynku pracy to to, że w ogóle dostali jakieś podwyżki to i tak luksus.

 • miesiąc temu | ocena +15 / -9

  Xxx

  Sprzedajne k....wy

 • miesiąc temu | ocena +14 / -0

  A fe

  Podobnie było w kopalni, niektórzy zapisywali się do związków, niektórzy zmieniali związki, żeby otrzymywać kolejne grupy. Ale czy to jest normalne?

  • miesiąc temu | ocena +9 / -4

   Ed.

   Bylo, największe obiboki co pół zmiany pykają w gierki na telefonie mogli się wtedy śmiać z tych co coś robią w tej firmie.

 • miesiąc temu | ocena +7 / -19

  Arekbes

  I baaaardzo dobrze! Płacę prawie 80 zł składek miesięcznie na na Związki a są koledzy w pracy którzy śmieją się z przynależności do Związków. No to teraz mają ! Hehehe!

  • miesiąc temu | ocena +20 / -5

   Torfiorz

   Jak płacisz co miesiąc 80 zł na związki to ile ty zarabiasz? Wstydzilbys się brać tą podwyżkę. Daj zarobić innym.

   • miesiąc temu | ocena +4 / -4

    Arekbes

    1% id stawki odprowadzam więc policz ile zarabiam;)

   • miesiąc temu | ocena +5 / -7

    Pracownik elektrowni

    Nie trzeba zarabiac dużo zeby placic 5% pensji na związki. Ja płaciłem od kilku lat i zadowolony jestem.

    • miesiąc temu | ocena +4 / -3

     Mak

     Jednak są jeszcze ludzie rozsądni, szkoda że coraz ich mniej.