Reklama

Reklama

W centrali PGE GiEK będą więcej zarabiać. Podpisano porozumienie płacowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W centrali PGE GiEK będą więcej zarabiać. Podpisano porozumienie płacowe - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Związki zawodowe działające w centrali PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna podpisały porozumienie płacowe. O ile wzrosną zarobki pracowników koncernu, który ma swoją siedzibę przy ulicy Węglowej w Bełchatowie?

Reklama

Pracownicy centrali PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, którego oddziałami są m.in. bełchatowska kopalnia i elektrownia, dostaną podwyżki. Organizacje związkowe działające w koncernie, który swoją siedzibę ma w Bełchatowie, podpisały z pracodawcą porozumienie płacowe. 

Od 1 lutego PGE GiEK podwyższy pracownikom centrali wynagrodzenia proporcjonalnie do wymiaru etatu o 3 proc. indywidualnej stawki zasadniczej pracownika oraz dodatkowo o kwotę 600 zł do indywidualnej stawki zasadniczej. Związkowcy poinformowali również, że zawarte porozumienie nie zamyka negocjacji płacowych na 2023 rok. Uzgodniono bowiem, że do dalszych rozmów strony przystąpią po rozliczeniu pierwszego półrocza. 

Przypomnijmy, że 600 zł podwyżki do stawki zasadniczej dostali również pracownicy kopalni. Porozumienia płacowe podpisano także w niektórych spółkach zależnych PGE. Z kolei w bełchatowskiej elektrowni jeden ze związków zgodził się na wynegocjowane podwyżki, a pozostałe domagają się większego wzrostu wynagrodzenia i weszły w spór zbiorowy z pracodawcą. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy