Reklama

Reklama

Pracownicy spółek zależnych PGE dostali podwyżki. O jakich kwotach mowa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Pracownicy spółek zależnych PGE dostali podwyżki. O jakich kwotach mowa? - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Podpisano porozumienie płacowe w spółkach Betrans, Bestgum i Ramb. Na wzrost wynagrodzenia mogą liczyć też górnicy z bełchatowskiej kopalni. Jakie podwyżki otrzymają pracownicy?

Reklama

Pracownicy trzech spółek zależnych PGE mogą mieć powody do zadowolenia. Organizacje związkowe działające w Betransie, Bestgumie i Rambie podpisały porozumienie płacowe. O zakończonych sukcesem negocjacjach poinformowała Federacja Związków Zawodowych GK PGE.

Jak informują związkowcy, od lutego załogi wspomnianych spółek dostaną podwyżkę w wysokości 600 zł do płacy zasadniczej.

- Pracownicy Bestgum i Betrans ww. wzrost wynagrodzeń otrzymają z wynagrodzeniem za miesiąc marzec z wyrównaniem od lutego 2023 r. Rozmowy płacowe na rok 2023 zostaną wznowione po przeanalizowaniu pierwszego półrocza, uwzględniając wskaźnik inflacji – poinformowała Federacja Związków Zawodowych GK PGE.

Pod dokumentem podpisała się również organizacja "Sierpień 80" z KWB Bełchatów.

- Pierwszy raz doszło do porozumienia płacowego z pracodawcami w tak krótkim czasie – informuje Sierpień 80.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu negocjacje w sprawie wzrostu wynagrodzeń zakończono również w bełchatowskiej kopalni. Od 1 lutego górnicy otrzymali również po 600 zł podwyżki na stawce zasadniczej. Porozumienie w tej sprawie podpisało pięć organizacji związkowych: Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego, Solidarność, ZZ „Konto”, ZZ „Kadra” oraz Związek Zawodowy Górnictwa Węgla Brunatnego KWB Bełchatów. Wyższe pensje zostały uwzględnione w wypłacie za luty, którą górnicy mieli dostać na początku marca. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy