Reklama

Reklama

To jednak nie koniec sporu w Betransie? ''Podejmiemy decyzję w sprawie dalszych kroków''

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/poglądowe

To jednak nie koniec sporu w Betransie? ''Podejmiemy decyzję w sprawie dalszych kroków'' - Zdjęcie główne

foto Archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Choć oficjalnie "Solidarność '80" zakończyła strajk w Betransie, to trzy związki zawodowe działające w spółce wciąż nie podpisały porozumienia płacowego. Związkowcy zapowiadają kolejne działania w tej sprawie.

Reklama

Po blisko pięciu godzinach negocjacji w piątkowe popołudnie, 9 kwietnia, podpisane zostało porozumienie pomiędzy „Solidarnością ‘80” a zarządem Betransu, które w praktyce kończyło kilkunastodniowy strajk w spółce. Organizatorzy strajku zgodzili się na 150 zł brutto podwyżki na stawce osobistego zaszeregowania. Pracodawca zagwarantował też, że wypłaci pracownikom wynagrodzenie za dni, w których strajkowali. Podpisany dokument ma też zapewnić kolejne podwyżki, które mają być wynegocjowane do końca czerwca, a wejść w życie od września. Więcej na ten temat pisaliśmy o tym w artykule pt. Koniec strajku w Betransie! Co wynegocjowali protestujący pracownicy? 

Okazuje się jednak, że na takie warunki nie zgodziły się pozostałe związki zawodowe, które brały udział w rozmowach. W sporze zbiorowym z pracodawcą są nadal trzy organizacje: MZZ „Odkrywka”, WZZ „Sierpień ‘80” oraz MZZ Pracowników Elektrowni Bełchatów.

- Nie nam oceniać podpisane porozumienie, więc nie będziemy tego komentować, ocenią to Pracownicy Spółki. Dziękujemy Pracownikom Spółki za podjęcie 12 dniowej walki o sprawiedliwy wzrost swoich wynagrodzeń, za charakter i jedność pracowniczą. Pokazaliście że potraficie się zmobilizować i nie brak w Was ducha walki. To dobry symptom, który pozwala pozytywnie patrzeć w nieciekawą przyszłość o Wasze miejsca pracy – napisał w komunikacie MZZ „Odkrywka”.

W poniedziałek, 12 kwietnia, odbędzie się posiedzenie Komitetu Protestacyjno-Strajkowego, w skład którego wchodzą trzy wspomniane związki. Mają zostać podjęte decyzje co do kolejnych kroków wynikających z ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Związkowcy zaapelowali też do załogi Betransu, aby ta nie dała się poróżnić. Podkreślili również, że pracownicy spółki zależnej PGE dali przykład innym zatrudnionym w kopalni, elektrowni czy pozostałych spółkach, że potrafią walczyć „o siebie, o byt swoich rodzin, o miejsca pracy”.

- Mamy nadzieję że będziecie wspierać nasze działania, które zrekompensują Wam brak podwyżek roku ubiegłego i wspólnie dokomamy tego, czego oczekujecie – napisał w komunikacie MZZ „Odkrywka”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy