Reklama

Reklama

W PGE GiEK szukają prezesa. Nie chcą polityków. Jakie trzeba spełnić wymagania?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W PGE GiEK szukają prezesa. Nie chcą polityków. Jakie trzeba spełnić wymagania? - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Rada Nadzorcza PGE GiEK po trzech miesiącach od odwalania poprzedniego prezesa ogłosiła konkurs na to stanowisko. Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby zasiąść za sterami koncernu energetycznego?

Reklama

We wtorek, 21 marca, Rada Nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu. Chętni do kierowania energetycznym koncernem mają jeszcze kilka dni na zgłoszenie swojej kandydatury. Niezbędne dokumenty przyjmowane są bowiem do przyszłego piątku (31 marca).

Aby ubiegać się o stanowisko prezesa PGE GiEK, kandydat musi posiadać wykształcenie wyższe uzyskane w Polsce lub za granicą uznawane w naszym kraju. Wśród wymagań znalazły się również co najmniej 5-letni okres zatrudnienia oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych, albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek.

Osoba ubiegająca się o to stanowisko nie może pełnić funkcji społecznego współpracownika ani być zatrudnioną w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego. Kandydat nie może również wchodzić w skład partii politycznej ani być przez nią zatrudnioną. Szczegółowe wymagania można znaleźć na stronie PGE GiEK.

Przypomnijmy, w grudniu pracowników kopali i elektrowni Bełchatów obiegła sensacyjna informacja dotycząca decyzji rady nadzorczej, która odwołała ze stanowiska prezesa Andrzeja Legeżyńskiego. Po pewnym czasie informację potwierdził również sam koncern.

- Rada Nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z dniem 16 grudnia 2022 r. odwołała ze składu zarządu spółki Pana Andrzeja Legeżyńskiego i jednocześnie powierzyła pełnienie obowiązków prezesa zarządu PGE GiEK Panu Sławomirowi Podkówce – wiceprezesowi zarządu ds. finansowych – informowała Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

Andrzej Legeżyński został prezesem w sierpniu 2021 roku. Co ciekawe, był czwartym w 2021 roku szefem tej energetycznej spółki. Pod koniec czerwca odwołana ze stanowiska została Wioletta Czemiel-Grzybowska. Później na chwilę pełniącym obowiązki został Norbert Grudzień, którego następnie zastąpił wyłoniony w konkursie Krzysztof Kuśmierowski. Kto teraz stanie na czele energetycznego koncernu? Dowiemy się już niedługo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy