Reklama

Reklama

PGE zdradza szczegóły w sprawie spalarni koło Bełchatowa. ''Nie będzie emitować uciążliwych zapachów''

Opublikowano: 5 lutego 2021 09:15
Autor: Greg

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia W 2022 roku ma rozpocząć się budowa Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii, zlokalizowanej w sąsiedztwie bełchatowskiej elektrowni. Spalarnia będzie spełniać najbardziej surowe normy dotyczące emisji i ma… nie śmierdzieć. Bełchatowianie mają jednak wiele obaw wobec planowanej inwestycji.

Reklama

Spalarnia odpadów ma stanąć obok bełchatowskiej elektrowni. Jej uruchomienie zaplanowano na 2024 rok. Inwestycja wzbudza jednak wielkie emocje wśród mieszkańców Bełchatowa, bo według szacunków PGE do instalacji rocznie ma trafiać aż 180 tysięcy odpadów z całego regionu. Bełchatowianie obawiają się zanieczyszczenia środowiska i kolejnych wysypisk w okolicy.

- Gdzie oni będą to wszystko składować? Już widzę te ciężarówki, które dowożą tysiące ton śmieci. Zamiast zagłębiem węglowym staniemy się zagłębiem śmieciowym – mówi pani Anna, mieszkanka Bełchatowa.

To tylko jeden z wielu krytycznych głosów mieszkańców, którym nie podoba się pomysł budowy spalarni. Tymczasem PGE Energia Ciepła, które jest bezpośrednio odpowiedzialne za inwestycję, przedstawiło kolejne szczegóły dotyczące inwestycji. Spółka jednocześnie zapewnia, że będzie ona spełniała najbardziej rygorystyczne wymogi środowiskowe.

Realizowana instalacja będzie produkować energię elektryczną i ciepło dla mieszkańców Bełchatowa, korzystających z ciepła systemowego. W ramach Grupy PGE, w 2018 r. powstała podobna instalacja - ITPOE w Rzeszowie, która dostarcza ciepło i prąd dla mieszkańców Rzeszowa.

- Dzięki korzystnej lokalizacji – obok Elektrowni Bełchatów - ITPOE będzie doskonałym uzupełnieniem funkcjonującego w regionie systemu gospodarki odpadami. Do Instalacji będą trafiały odpady komunalne, wstępnie przesortowane w miejscu ich powstawania, czyli tzw. frakcja resztkowa – mówi Przemysław Kołodziejak, p.o. prezesa PGE Energia Ciepła.

Przypomina też, że technologia, w której zostanie zbudowana instalacja w okolicach Bechatowa, jest nowoczesna i bezpieczna dla mieszkańców. Podobne funkcjonują już m.in. w Bydgoszczy, Białymstoku, Krakowie, Koninie, Poznaniu, Szczecinie i Rzeszowie, a także od wielu lat w obrębie największych europejskich aglomeracji, m.in. w Paryżu, Londynie, Wiedniu i Sztokholmie.

- Instalacja będzie spełniać bardzo surowe europejskie wymogi środowiskowe (BAT). Wyposażona zostanie m.in. w system monitoringu procesu technologicznego oraz emisji zanieczyszczeń, których wyniki będą na bieżąco dostępne dla wszystkich zainteresowanych – informuje biuro prasowe PGE Energia Ciepła.

Obiekt będzie także posiadać automatyczny system zabezpieczeń, monitorujący nawet najmniejsze przekroczenie przyjętych norm emisji. Jak informuje PGE Energia Ciepła, w bełchatowskiej instalacji zostanie zastosowana technologia oparta na dwóch kotłach z rusztami skośnymi, schodkowymi, wyposażonym w turbinę parową i generator elektryczny, a także dedykowaną instalację oczyszczania spalin. Podobna instalacja ITPOE funkcjonuje już od 2018 roku w PGE Energia Ciepła w Rzeszowie. 

Spółka zapewnia, że obiekt nie będzie uciążliwy dla otoczenia, ani nie będzie przetwarzać odpadów niebezpiecznych.

- Co istotne, instalacja nie będzie emitować uciążliwych zapachów –  gdyż rozwiązanie, które zostanie zastosowane  (podciśnienie w hali rozładunkowej), uniemożliwi ich wydostawanie się na zewnątrz – informuje biuro prasowe PGE Energia Ciepła.

PGE zaznacza, że instalacja w trakcie eksploatacji do minimum ogranicza emisję tlenków siarki, azotu oraz pyłów co wpłynie na poprawę powietrza w regionie. Planowane zakończenie przetargu na wybór wykonawcy inwestycji planowane jest na początek 2022 r. Natomiast jej uruchomienie w 2024 roku. Spalarnia będzie rocznie przetwarzać 180 tys. ton odpadów komunalnych. Nominalna moc elektryczna brutto wynosić będzie minimum 23 MWe (przy produkcji wyłącznie energii elektrycznej) i minimum 17 MWe (przy produkcji energii elektrycznej i ciepła) oraz ok. 40 MWt.

- Instalacja będzie budowana w oparciu o najlepsze dostępne technologie na rynku, które zagwarantują utrzymanie najwyższych parametrów środowiskowych. Co bardzo istotne przyczyni się również do powstania nowych miejsc pracy – informuje biuro prasowe PGE Energia Ciepła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (140)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 13 dni temu | ocena +1 / -3

  gonzo

  czy będzie rządził PIS czy PO czy inna banda los węgla jest przesądzony dlatego że Polska jest w uni i jest zmuszana do wykonywania pewnych decyzji.tak wiec obwinianie Pisu za tą całą sytuacje z likwidacją KWB i ELB jest błedem inni zrobili by dokładnie to samo być może jeszcze szybciej

 • 14 dni temu | ocena +4 / -1

  Dżonu

  spalarnia w 2024.szybujące w góre ceny co2 .to może zwiastować że ELB będzie wygaszana znacznie wcześniej niż planował to rząd czyli po 2030.

 • 14 dni temu | ocena +1 / -2

  Mielony

  Mieszkam w gminie Szczerców, całe życie. Znam sposób myślenia większości facetów z tego regionu. Tam nikt nie myśli o innej przyszłości poza kopalnią i elektrownią jakby świat poz tymi firmami nie istniał. Tylko jak się dostać na kopalnię, elektrownię ktoś zna jakiegoś kierownika kontakt do kogoś z mocą. Śmiech. Ja wiedziałam że to nic nie da i wyjechałem za granicę. Teraz słyszę że strach bo zamykają. Jak jesteś dobrym fachowcem to pracę znajdziesz, no chyba że jesteś pracownikiem z podejściem do pracy jak kopalniak lub z elektrowni to mówię GOOD LUCK.

 • 19 dni temu | ocena +1 / -1

  Gbórnik

  Bełchatów murem za wysypiskiem !!!

  • 19 dni temu | ocena +3 / -0

   Realista

   Murem? Za? Popier...oliłho" cię?

 • 19 dni temu | ocena +3 / -3

  Xyz

  Nawet jeśli cały Bełchatów i okolice oddali by głos na inną partię niż PiS to i tak partia Kaczyńskiego wygrała by wybory. Akurat nasz region jest mało znaczący dla PiSu. Bardziej interesują się Śląskiem bo tam jest o wiele większa grupa wyborców. Tak że gadanie teraz że " macie co chcieliście " jest bez sensu.

  • 19 dni temu | ocena +2 / -4

   Zxy

   Każdy frajer wystawiony z golym tyłkiem na pośmiewisko tak gada. Garnki i kołdrę kupiłeś?

   • 19 dni temu | ocena +3 / -1

    Xyz

    Nie przejmuj się. Kolejne wybory też wygra Kaczor bez waszego Bełchatowa.

  • 19 dni temu | ocena +4 / -4

   ggtr

   Tylko idioci tak myślą. Każdy głos jest ważny. Przez takich jak ty przegraliśmy wybory

   • 19 dni temu | ocena +3 / -1

    Xyz

    Powtarzam po raz kolejny bo chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Obojętnie na kogo byś nie oddał głosu, są ważniejsze okręgi wyborcze niż Bełchatów.

 • 19 dni temu | ocena +8 / -0

  P.

  Niezła propaganda. PGE się chwali jakie to inwestycje wielkie będą w ramach transformacji. Spalarnia - zatrudnienie 50 osób. Fotowoltaika zatrudnienie.. 5 osob?

  • 19 dni temu | ocena +3 / -0

   as

   myślisz że 5 osób dało by radę odśnieżyć 50 tyś, hektarów paneli??? ...na nowe bydynki nie ma miejsca... a na panele owszem... ...wytnie się lasy, zabetonuje pola, żeby było ekologicznie... ..na koniec, te panele, czy śmigła, spali sie w spalarni...atomowej???

 • 19 dni temu | ocena +11 / -1

  Wieśniak

  PiSSie inwestycje!!! a te półmózgi z bełchatowa na nich głosują, niestety Bełchatów jest piSSowską enklawą. Zadupie do kwadratu i jeszcze wojownicy maryji tam obecni. Trzeba nie mieć mózgu żeby tak się upodlić w imię sekty katolickiej, która grabi Polskę z majątku i ukrywa pedofilii w szeregach- rozumiem że te dziady to popierają- na pewno trzeba być ze wsi Bełchatów. wstyd mi że stamtąd pochodzę

  • 18 dni temu | ocena +2 / -2

   Krzyż na drogę

   Wyjeżdżając z Bełchatowa pozbawiłeś nas miejscowego głupka. Nie wracaj.

 • 19 dni temu | ocena +4 / -0

  Wieśniak

  PiSSie inwestycje!!! a te półmózgi z bełchatowa na nich głosują, niestety Bełchatów jest piSSowską enklawą. Zadupie do kwadratu i jeszcze wojownicy maryji tam obecni. Trzeba nie mieć mózgu żeby tak się upodlić w imię sekty katolickiej, która grabi Polskę z majątku i ukrywa pedofilii w szeregach- rozumiem że te dziady to popierają- na pewno trzeba być ze wsi Bełchatów. wstyd mi że stamtąd pochodzę

 • 20 dni temu | ocena +16 / -0

  Gustaw W

  Nie zapominajmy o transporcie tych śmieci, które będą musiały tam dojechać ze wszystkich stron i dodatkowo uprzykrzać życie mieszkańców. Za komuny powstało zagłębie energetyczne, a za PIS zaglębie śmieci. Piękny progres...

 • 20 dni temu | ocena +9 / -2

  nicpoń

  Ile zapłacimy uni, za emisję CO2, ze spalarni śmieci?

  • 20 dni temu | ocena +7 / -3

   Ekoloszka z grynPIC

   No co ty ? Niemieckie śmieci są najlepsze na świecie. Nie mają co2. Nie to co ten nasz syfiasty węgiel.

 • 20 dni temu | ocena +10 / -4

  htrhtrh

  Biedroń kiedyś przed wyborami przyjechał do Kleszczowa i powiedział, że elektrownie i kopalnie trzeba zlikwidować i postawić wiatraki i fotowoltaike. Pisiory bełchatowskie były oburzone i dawali gwarancje, że puki oni będą polskiego górnictwa nikt nie ruszy. Minęło parę lat i dokładnie to samo co Biedroń mówi PiSowski prezes PGE. Wnioski są z tego takie, że albo Biedroń jest kryptopisiorem, albo pisiory są jeszcze bardziej zakłamane od tęczowych lewarów. Niestety PiS to w czystej postaci lewactwo tylko jeszcze gorsze bo bardziej obłudne i zakłamane.

 • 20 dni temu | ocena +16 / -2

  Taki

  A w elektrowni wielkie nieprawidłowości kontrola wykazała. Szczególnie w zatrudnieniu, bez procedur, po pisowsku.

  • 20 dni temu | ocena +31 / -0

   Matołki na stołki

   Chyba po piotrkowsku

 • 20 dni temu | ocena +14 / -3

  Nie gódźmy się na spalarnię.

  Wysypisko będzie lepsze.

  • 20 dni temu | ocena +15 / -1

   ???????

   Po co ty wysypisko na łódzkie albo niemieckie śmieci.

   • 20 dni temu | ocena +5 / -3

    Pisowiec

    Tylko taki wybór dają nam ci, na których żeśmy głosowali.

 • 20 dni temu | ocena +2 / -13

  Xyz

  Ktoś już gdzieś pisał że nawet jeśli cały Bełchatów i okolice oddali by głos na inną partię niż PiS to i tak partia Kaczyńskiego wygrała by wybory. Akurat nasz region jest mało znaczący dla PiSu. Bardziej interesują się Śląskiem bo tam jest o wiele większa grupa wyborców. Tak że gadanie teraz że " macie co chcieliście " jest bez sensu.

  • 20 dni temu | ocena +13 / -4

   kasa

   Na takim podejściu ci nieudacznicy wygrywają wybory.

 • 20 dni temu | ocena +17 / -2

  kasa

  Ta spalarnia to podziękowanie dla idiotów z Bełchatowa, za oddawane głosy na jedynie słuszną partię. Głosujcie tak dalej to wam jeszcze ze 3 postawią. Wdzięczność naczelnika jest bezgraniczna.

 • 20 dni temu | ocena +22 / -20

  JanSki

  Najlepsza jest obłuda tej nieudolnej marionetki ,sorry posłanki Janowskiej..ona wciaż kłamie w oczy jak to walczy i ile jeszcze ugra..a banda naiwnych lizusow bije jej brawo i serduszka wysyła..albo są głupi albo przekupieni.

  • 20 dni temu | ocena +8 / -11

   Noris

   I jedno i drugie.

  • 20 dni temu | ocena +12 / -17

   ela

   Ha ha. Ale to wszystko pod publikę. Tak jak z komisją vatowską na której się wylansowała. Badała rzekome przekręty za czasów PO a nie widziała jak kręci się karuzela przekrętów VAT na samym szczycie w MF.

 • 20 dni temu | ocena +21 / -6

  Zaniepokojony ekolog

  W końcu Niemcy pozbędą się problemu śmieci . Dzięki nowej sieci kolejowej będą przyjeżdżać całe pociągi pełne śmieci z Eko Uni . W Afryce zrobili wysypisko elektroniki wiec do nas pójdzie cała reszta

  • 20 dni temu | ocena +6 / -11

   Energetyk

   Niemcy mają tylw swoich spalrni, ze nie musisz o nich martwic.

 • 21 dni temu | ocena +9 / -0

  Grisza

  Z wysypiska to chociaż robaki na ryby będą, a ze spalarni tylko w powietrzu perfuma.

 • 21 dni temu | ocena +8 / -0

  Szukam jeleni i innych głupków

  Jelenie, głupki, kupować mieszkania w Bełchatowie :) Kto chętny? :)

  • 20 dni temu | ocena +7 / -0

   EBE

   To wcale nie jest śmieszne. Niemniej obecnie lepiej wynająć od kogoś mieszkanie niz je kupować. Tym bardziej na kredyt.

 • 21 dni temu | ocena +10 / -12

  DAN

  Nieprzyjemne zapachy od spalarni.Przecież elektrownia jest 15 km od Bełchatowa.Trzeba się cieszyć każdą inwestycją

  • 21 dni temu | ocena +13 / -1

   Twóh nick

   Mądregi warto posłuchać.

  • 21 dni temu | ocena +1 / -3

   Dolnośląskie

   Żądamy wysypiska.

 • 21 dni temu | ocena +22 / -2

  rączka

  Mamy spalarnie odpadów medycznych - co nie Śmierdzi , oczyszczalnie - co nie Śmierdzi , to spalarnia śmieci też nie będzie Śmierdzieć

  • 20 dni temu | ocena +2 / -2

   qwer

   Z brakiem wiedzy jest jak z brakiem w uzębieniu nie widać dopóki idiota ust nie otworzy. Nie śmierdzi ze spalarni na Przemysłowej a jak uważasz inaczej to udowodnij.

   • 20 dni temu | ocena +0 / -2

    Milczenie jest złotem

    Dokładnie odezwałeś się i nie dość ze j e b i e jak ze spalarni, to jeszcze wyszło ze jesteś d w b i l e m.

   • 20 dni temu | ocena +2 / -0

    Mieszkaniec

    J e b i e czasami gorzej niż z oczyszczalni. No i gryzący dymek.

  • 20 dni temu | ocena +11 / -0

   EBE

   Binków ma pechowe położenie jeśli chodzi o te "zapachy"

 • 21 dni temu | ocena +37 / -1

  Wstyd panie rozporek

  Ktoś chce zrobić z regionu śmietnik. Jeszcze próbują nam wmówić, że prąd i ciepło ze śmieci jest ekologiczne a z polskiego węgla już nie. Większych bzdur nie słyszałem. Tylko pijak i ta wariatka z lasu mogli to wymyślić. Szkoda tylko ze ich działania maja poparcie pewnego typa z Piotrkowa. Który niedawno udawał ze jest z Bełchatowa. No cóż czego się nie zrobi za stołki dla swoich żołnierzyków od ulotek.

 • 21 dni temu | ocena +32 / -1

  CO2 to ściema

  Jakim trzeba być tumanem aby wmawiać ludziom, że palenie węglem jest szkodliwe a spalanie śmieci jest ekologiczne.

 • 21 dni temu | ocena +13 / -19

  J23

  Nie chceta spalarni????no to prosić poseł Janowską o interwencje!!to na pewno NIE będzie!!! Wszak ona co ruszy to spie....!

 • 21 dni temu | ocena +3 / -1

  TW Balbina

  W naszem bloku wszyscy są za wysypiskiem. Spalarni nie chcom, powinno być referendum.

  • 21 dni temu | ocena +21 / -0

   Karol

   A po co ci wysypisko ? Chcesz tu magazynować cudze śmieci ?

   • 21 dni temu | ocena +2 / -2

    Andresowi

    Wysypisko śmieci w odkrywce kopalni Bełchatów. Zasypać śmieciami. Start inwestycji w 2022

 • 21 dni temu | ocena +25 / -2

  Angela

  To będzie KOPCIUCH na miarę waszych możliwości. Będzie opalany najlepszymi śmieciami na świecie, niemieckimi. Wszystko co niemieckie jest gut.

  • 19 dni temu | ocena +2 / -0

   ****** ć PiS !!!!

   Odłącz TvPis bo "mózg" już wyprany

 • 21 dni temu | ocena +9 / -17

  Piotr

  Tylko prezes od Pieluchy dobrze poprowadzi tę firmę. Oni się na śmieciach i odpadach znają jak nikt w regionie.

  • 21 dni temu | ocena +20 / -1

   KWB

   Za poprzednich prezesów takich cyrków nie było. Teraz to tragedia.

 • 21 dni temu | ocena +23 / -1

  xY

  Duże spalarnie śmieci powinny być budowane w miejscu ich powstania /duże miasta/. Oszczędza się na transporcie /mniejsza emisja spalin i mniejsza degradacja dróg/. Dla Bełchatowa potrzebny jest zupełnie inny program, ale to przerasta ekipę PGE i lokalnych polityków.

  • 20 dni temu | ocena +3 / -5

   Pabianicka hooligans

   Masz rację. Powinno się ją wybudować k. szpitala na Czaplinieckiej.

 • 21 dni temu | ocena +19 / -0

  Grzegorz L.

  „..Złoczewa nie będzie..”

  • 20 dni temu | ocena +3 / -5

   Geolog

   Złoczew akurat jest i ma tak już zostać. A węgiel pod tą miejscowoscia zostawimy dla przyszlych pokoleń.

 • 21 dni temu | ocena +22 / -0

  Pijak na rowerku

  ŚMIECI SĄ EKOLOGICZNE. WĘGIEL NIE JEST EKOLOGICZNY.

 • 21 dni temu | ocena +11 / -2

  Fizyk

  Ale PiS topi region, coraz szybciej. To się nazywa- nowy ład. Gdzie senator, posłanki Stąd?

 • 21 dni temu | ocena +19 / -0

  Najnowsze ustalenia pijaka z mysiej:

  Spalanie śmieci jest ekologiczne. Spalanie węgla jest trujące. Belchatowianie nie chcą mieszkać w Bełchatowie.

 • 21 dni temu | ocena +6 / -13

  xyz

  OK, mnie przekonali.

 • 21 dni temu | ocena +9 / -0

  Uciekam w góry

  Zagłębie Bełchatów staje się dziurą ozonową buhhhaaa to już koniec tego regionu Ratuj się kto może

 • 21 dni temu | ocena +20 / -4

  Niemiecka agentura w RP

  Czego nie rozumiecie głupie polaczki. Śmieci są eko (szczególnie te niemieckie). Węgiel to trucizna.

  • 19 dni temu | ocena +2 / -0

   Je...ać PiS !!!!!!!!!!!!!!!!

   Odłącz TVPiS bo móżdżek już wyprało

  • 21 dni temu | ocena +11 / -4

   ela

   W Bogatyni niemieckie śmieci nie były eko ale były super dochodowe. Nabiły kabzę lokalnych pisowskich polityków. Jeden to nawet wybił się na prezesa PGE giek. Mają doświadczenie.

   • 21 dni temu | ocena +8 / -6

    Marek

    No a potem szkolił tych z Pajęczna. W hotelu wodnik to takie było szkolenie, że aż kelnerki piszczały.

 • 21 dni temu | ocena +25 / -2

  Nikita

  Palenie węgla tragedia, a palenie śmieci jest ok? Taki paradoks...

  • 21 dni temu | ocena +26 / -1

   Mafia śmieciowa

   To nie paradoks to przekręt.

   • 21 dni temu | ocena +19 / -0

    Eko sreko

    Eko nie jest. Ale kokosy na tym można zrobić.

 • 21 dni temu | ocena +12 / -1

  operator.

  A co na to wszystko wybuchowy Antoni ? przecież coś tam majaczył o przekształceniu z Elektrowni Węglowej na Atomową.

 • 21 dni temu | ocena +12 / -24

  łodzianin

  Jak dzielą kasą UE, to lament, ze za malo. Jak Radomsko pozyskuje inwestora, to lament, ze Belchatow nic w tej kwestii nie robi. A jak PGE chce zainwestowac i dac prace, to lament, ze inwestycja sie nie podoba. Nie taka, a sraka, a owaka. Belchatow to jednak stan umyslu.

  • 21 dni temu | ocena +27 / -10

   Państwo istniejące teoretycznie 2.0

   Co ty palisz ze taki bzdury wygadujesz. Prubuja wmówić ludziom ze węgiel jest szkodliwy a w tym samym czasie chcą wybudować spalarnie śmieci. To jest przekręt. Obce służby maja się dobrze w tym kraju. Kupicie prąd od Niemca i ten sam Niemiec łaskawie sprzeda wam śmieci żeby było wam w domu ciepło.

   • 21 dni temu | ocena +13 / -22

    łodzianin

    Sytlacje Belchatowa mozna porownac do stąpania po cienkim lodzie. Jeszcze jest o.k. ale niebawem, tak czy siak, wpadnie sie do wody. No i nagle pojawia sie pomocna dlon, chce pomoc, aby po zalamaniu lodu nie wpasc pod niego tylko utrzymac sie na powierzchni wody. Ale gdzie tam. Belchatowianie sa przyzwyczajeni do tego ze lod zawsze byl gruby. Wyciagnieta reka nie odpowiada, nie podoba sie, bo oni chca nadal grubego lodu. Chca i koniec. I nic z tym nie zrobisz. Taka malomiasteczkowa, roszczeniowa mentalnosc. Lod zawsze byl gruby i taki ma byc. Zaklinanie rzeczywistosci. A prawda jest taka ze szansa dla Belchatowa jest pozyskiwanie nowych inwestorow, nowych inwestycji dajacych NOWE miesca pracy. Tylko i az tyle.

    • 21 dni temu | ocena +22 / -12

     LOL

     Człowieku idź się i lecz na nogi bo na głowę za późno. Sytuacja wyglada tak: rozp*****limy Polską energetykę, zlikwidujemy kilkanaście tysięcy miejsc pracy a w zamian postawimy spalarnie łódzkich śmieci zatrudniająca 50 osób. Człowieku płyń do tego swojego miasta żuli.

     • 21 dni temu | ocena +11 / -17

      łodzianin

      Już niedługo żule z Łodzi przeniosą się do lokali sicjalnych w Bełchatowie. Zaczyna się od sądu w Belxhatowie. Za kilka lat moze tu byc kilkaset, a za kilkanascie lat, kilka tysiecy wolnych mieszkan w normalnych blokach, ktorych nikt nie bedzie chcial wynająć lub kupic, a placic bedzie trzeba. Za pol darmio oddawane beda i zamieniane na mieszkania socjalne. Chyba ze sie ludzie otrzasniecie i zaczniecie myslec, jak na siebie zarobic? Poki co cieple i wysokoplatne posadki jeszcze są. Ale to nieuchronnie zacznie sie zmieniac. Powalczycie ze spalarnią, to wybudują ją w innym powiecie, moze i przy granicy z powiatem belchatowskim. I znow bedzie lament, ze jak mogli tak zrobic, ze zatrudniani sa ludzie z innych powiatow i zarabiaja samorzady z innych powiatow. Ze znow wladze zawalily. Ze Radomsko, Pajęczno czy Pabianice znow wyszly na tym lepiej. Ale po co ja to pisze...

      • 21 dni temu | ocena +17 / -10

       Wracaj do socjalnej nory na piotrkowskiej

       Od razu widać ze jesteś z łódzkiej mafii śmieciowej. Może jesteś od tego kolesia co to swoją dupe wstawił do pewnej śmieciowej firmy na stanowisko i już w pierwszym miesiącu dostała bajońską premie ? Dla 50 miejsc pracy rozp**** cały region. Tylko łódzki tuman mógł coś takiego wymyślić.

      • 21 dni temu | ocena +15 / -9

       Łódź miasto żuli

       Nikt nie ruszy łódzkich żuli. Maja najlepsze miejscówki w Polsce. Centrum miasta, Piotrkowska. Blisko do śmietników od chińczyka.

       • 21 dni temu | ocena +10 / -9

        łodzianin

        A idzcie na dno. Wasz wybór.

 • 21 dni temu | ocena +14 / -3

  Lula.

  To jeszcze powinni zainstalować takie mega wentylatory by smrodek kierować w stronę Kleszczowa bo dostają mega kasę za uciążliwość KWB i EB.

 • 21 dni temu | ocena +7 / -1

  Strażak Sam

  Ha ha ha a kiedyż to się mówiło ,że będzie śmierdzieć.Zawsze się mówi tak,żeby było poprawnie i co najważniejsze dostać dotacje i podzielić zyski.A śmierdzi bo się wymknęło spod kontroli,skąd my to znamy.

 • 21 dni temu | ocena +14 / -2

  eco

  A czy ktoś zastanowił się, że aby dostarczyć śmieci potrzebny będzie transport .. kilkaset tirów dzień w dzień opalanych olejem napędowym... samo zdrowie dla rejonu Bełchatowa.

  • 21 dni temu | ocena +6 / -6

   hmmm

   z łodzi moga pociagiem wozic przeciez towarowy jezdzi po tej lini

 • 21 dni temu | ocena +19 / -0

  W centrum w-awa

  Powinni bardziej dogodną lokalizację poszukać Najwięcej śmieci mają w dużym mieście W-awa tam powinni budować kopciuchy

 • 21 dni temu | ocena +20 / -0

  Biznes na śmieciach

  1.Kupujesz produkt płacisz podatek 2.Wyrzucasz do kosza płacisz za utylizacjie 3.Spalaja śmieci mają z tego kasę po raz TRZECI W ten sposób za jeden produkt mają 3 razy placone przez obywatela

  • 21 dni temu | ocena +4 / -1

   Strażak Sam

   Masz rację a wciskają nam kit,że rządzących wybieramy,bo mają być dobrymi gospodarzami ,dbać o naszą kulturę o nasz byt i potrafią dobrze lokować nasze podatki. .Wszystko to na hasłach wyborczych a o poślizgu i oszustwach przy okazji.. . cisza. Żadne "Prawo " nie może godzić ,niszczyć uczciwego obywatela .

 • 21 dni temu | ocena +22 / -4

  Smród czeka okolice

  Lepiej pobudujcie duże chlewnie i napiszcie ze będzie PACHNIEĆ To też uwierzą

  • 21 dni temu | ocena +14 / -18

   łodzianin

   Twoj problem polega ze nigdy nie byles w poblizu spalarni odpadow, a nawet jesli byles, to nawet o tym nie wiedziales, ciołku. I glupoty wypisujesz straszac ludzi.

   • 21 dni temu | ocena +19 / -7

    EBE

    Twój problem polega na tym ze mamy już w EBE spalarnie która ma EKO w szyldzie i wali z tego przybytku czasami lepiej niż z oczyszczalni. Jak jest to dla ciebie takie eko to sobie w Łodzi postaw śmieciarzy.

    • 20 dni temu | ocena +2 / -3

     qwer

     Wali smrodem to chyba od ciebie a nie z ECO

     • 20 dni temu | ocena +3 / -1

      Eko sreko

      Wali z eco i oczyszczalni a ty spadaj żubry doić, stworkowy sprzedawczyku.

 • 21 dni temu | ocena +15 / -6

  Koniec z zielenią

  Miała być ekologia a będzie trucie Smród i chorobstwo w powietrzu czeka okolice

  • 21 dni temu | ocena +8 / -14

   łodzianin

   Choróbstwo już jest i już dotknęło twoj mózg lub to co z niego pozosalo. Az dziwne, ze w Belchatowie jest takie zacofanie.

 • 21 dni temu | ocena +5 / -2

  Mariola

  Ja bym od spalarni wolała wysypisko.

  • 21 dni temu | ocena +7 / -0

   Zofia

   Już gmina Kamieńsk zrobiła wysypisko .Kalisko i pobliskie miejscowości smród szczególnie latem

 • 21 dni temu | ocena +13 / -2

  Opolek

  Bądźmy szczerzy, Bełchatów miał się skończyć za parę ładnych lat, ale przez tą spalarnię wychodzi, że ten koniec będzie nawet wcześniejszy, niż się wszystkim wydawało. PGE wiadomo, ma swoją strategię. Ale najbardziej irytuje nieporadność lokalnych władz. Taki np. Plus jest przy władzy już paręnaście albo i więcej lat, w różnych układach i pomimo to, że nic nie robią nadal zdobywają tyle głosów. Czy da się to logiczne wyjaśnić?

  • 21 dni temu | ocena +1 / -0

   Strażak Sam

   Ależ owszem,każda niemota ćwiczy się tylko w tym ,gdzie jest sznurek za który się łatwo pociąga .Jak rządzi np.Gminą to w 100 % pozna wszystkie triki i siedzi na stołku zapuszczając korzenie,nieraz nawet do emerytury z ogromną stratą dla szeregowca.Gorzej mają miasta ,ale nauka nie idzie w las a ćwiczenia nie są aż tak napięte a ring wolny i każdy chwyt dozwolony.

 • 21 dni temu | ocena +6 / -0

  Juzek

  Przeca łoczyszczalnio tysz pachnie.

 • 22 dni temu | ocena +13 / -2

  Grocholak

  Dzienkujemy ci zbawco narodu jarosławie, za lepsze jutro.

 • 22 dni temu | ocena +14 / -1

  Antymatys

  Nie puszczają wszystkich komentarzy a szczególnie o Mścicielu z Grocholic i Oszustce Wyborczej. Maja tam zakaz od niejakiego cwaniaka matysa.

 • 22 dni temu | ocena +2 / -0

  elo 3 2 0

  DD Bełchatów mój komentarz nie został opublikowany dlaczego? Jesteście portalem lokalnym więc bym na waszym miejscu nie próbował tego typu zabiegów!

  • 22 dni temu | ocena +0 / -0

   elo 3 2 0

   ciekawe ten przeszedł prosze o komentarz moderatora jeżeli ma odwagę ponieważ dobrze wie co było w treści poprzedniego komentarza i dlaczego go odrzucił ot oprawność

 • 22 dni temu | ocena +1 / -7

  e;p

  powiedzcie mi co za idiota wymyślił obwodnice bełka te wshcodnią jak wszystko i tak jedzie na południe, nie lepiej od razu puścic ruch w tamtą stronę wgl te obwodnice są smieszne

  • 21 dni temu | ocena +12 / -0

   Kierowca śmieciarki

   Chodzi o to by smieciarki nie korkowa£y miasta. Obwodnica jest potrzebna.

 • 22 dni temu | ocena +26 / -2

  Insider

  Pijak i wariatka postawią tu największego KOPCIUCHA w Polsce. Będziecie mieć świeże powietrze jak z oczyszczalni albo spalarni na przemysłowej. Będzie można tu uzdrowisko otwierać, tak będzie fajnie.

 • 22 dni temu | ocena +18 / -0

  Ekoloszka

  Czy palenie w piecu azbestem jest Eko ?

 • 22 dni temu | ocena +5 / -27

  Rozwoj i wsparcie ludzi wykształconych

  Ja mam zdanie Pani Prezes Wioletta Bardzo inteligentna osoba. Portal dzień dobry Bełchatów powinien ponieść konsekwencji i usuwać wulgarne wpisy ze strony społecznej miasta Bełchatów.

  • 21 dni temu | ocena +22 / -0

   Kto to może być ????

   Głupia, tępa, niekompetentna, zakompleksiona, wredna, złośliwa, fałszywa, nieprzygotowana, bez doswiadczenia, bez gustu, zadufana w sobie, obłudna zakłamana wychowane w puszczy .......

   • 17 dni temu | ocena +0 / -0

    AldoMoro

    Nie ma gustu? To widać i czuć... Kultura? Teatr ma w pogardzie, a ostatnią książkę czytała na kursach managerskich. Pochodzi z bogatej patologicznej rodziny...

  • 22 dni temu | ocena +12 / -1

   elo

   co za nick o ja ****

  • 22 dni temu | ocena +27 / -2

   CiećBiada

   Wykształconych ?? Aaaaa to dlatego super specjalista od donosów ma wykształcenie niewiadomego pochodzenia. No tak teraz wszystko jasne.

  • 22 dni temu | ocena +24 / -2

   Dr Prozak

   Boli cię ze ludzi piszą tutaj to co widzą i co naprawdę się dzieje ? Polecam maść na ból d***

 • 22 dni temu | ocena +13 / -6

  Konfi

  O co chodzi, chcieliście PiS to macie. Jeszcze nie tak was uszczęśliwi, pomalutku, etapami. To dopiero początek nowego ładu.

 • 22 dni temu | ocena +9 / -10

  Zenek

  Prezesem musi być ktoś od Pieluchy. Nigdzie nie ma lepszych fachowców od śmieci. Szkolił ich sam Sławomir Z, pierwszorzędny fachowiec.

 • 22 dni temu | ocena +22 / -0

  janek

  A co z popiołem? O jego składowaniu i składzie chemicznym nic się nie mówi tak jak by go nie było.

 • 22 dni temu | ocena +30 / -2

  Pijak & wariatka z puszczy

  Palenie niemieckich śmieci jest EKO. Palenie węgla nie jest EKO. Czego nie rozumiecie lokalne wieśniaki ?

 • 22 dni temu | ocena +8 / -0

  puff

  Jechałem za przewozem, ciemne kłęby spalin, smród, jak to jest z tą ekologią?

 • 22 dni temu | ocena +25 / -1

  iga

  Hehehe. Oczyszczalnia ścieków też nie emituje żadnych zapachów. I ta spalarnia na przemysłowej też nam oczyszcza powietrze. Spala Bełchatowskie, a wypluwa górskie.. :DD

 • 22 dni temu | ocena +10 / -0

  piotr

  Gdzie nasi posłowie? Senatorowie? Może jakaś inicjatywa żeby Bełchatowa nie blokowały kolejki ciężarówek z cuchnącą zawartością.

  • 21 dni temu | ocena +3 / -4

   nn

   Posłanka coś mamrocze jeszcze o węglu.

  • 22 dni temu | ocena +2 / -4

   xx

   Już w tym roku zaczyna się budowa obwodnicy. Miasto będzie kompletnie odcięte od terenów leśnych.

 • 22 dni temu | ocena +13 / -1

  t.

  PGE robi sobie dobrze wycierając gębę "transformacją Bełchatowa" Pewnie jeszcze jakąś dotację przygarną.

 • 22 dni temu | ocena +19 / -1

  ewa

  Cały świat zazdrości PGE kodeksu etyki. Tylko prezes o nim zapomniał..

 • 22 dni temu | ocena +22 / -2

  ewa

  Panie Prezesie a kodeks etyki który sami stworzyliście? Gdzie konsultacje społeczne?

  • 22 dni temu | ocena +18 / -2

   Jasiu mróz

   Jaka etyka, o czym mowa. To wszystko pic, pic, pic. Nadeszły czasy superklamcow i oszustów.

 • 22 dni temu | ocena +21 / -5

  BEŁ

  Bełchatów nie produkuje tyle śmieci. To zakład budowany pod aglomeracje łódzką, więc niech będzie budowany w Łodzi lub Zgierzu /odejdą koszty transportu i emisji spalin oraz degradacji dróg lokalnych/.

  • 22 dni temu | ocena +21 / -2

   xx

   Ktoś z PGE miał łeb. Bełchatów to idealne miejsce. Jest infrastruktura energetyczna i można ludziom zamknąć gęby bo TRANSFORMACJA. I jeszcze jakąś kasę przytulić z tej okazji. Nie wspominając już że utylizacja śmieci to niezły biznes.

 • 22 dni temu | ocena +4 / -1

  EBE

  Znów przed chwilą przewóz na Mioceńskiej, czy tak trudno nie łamać zakazów?

 • 22 dni temu | ocena +18 / -2

  Piotr

  Gdzie konsultacje społeczne Panie Prezesie? Na ostatnim szkoleniu z etyki chwali się Pan że PGE zawsze takie konsultacje przeprowadza.

  • 22 dni temu | ocena +6 / -1

   Kmicic

   Głupiś Waść.

 • 22 dni temu | ocena +17 / -5

  grynPIC

  najnowsze ustalenia pijaki i wariatki z puszy: spalanie niemieckich śmieci jest EKO, spalanie węgla nie jest EKO

 • 22 dni temu | ocena +16 / -4

  RAK

  jak nie będzie to niech w tej puszczy ta wariatka sobie postawi ten przybytek

 • 22 dni temu | ocena +8 / -5

  smrót

  obok spalarni 2 duże kaplice i pszenno-buraczani się zgodzą

 • 22 dni temu | ocena +10 / -6

  Wertus

  A konsultacje społeczne?? I oni mi wmówią że spalanie węgla szkodzi a śmieci nie.. Chore

 • 22 dni temu | ocena +12 / -3

  Radosław

  Czy budowa jest już przesądzona? Czy musi być zgoda samorządu?

  • 22 dni temu | ocena +6 / -9

   ktossssssssssss

   Tak, przesądzona. Nie, nie musi być zgody samorządu.

   • 21 dni temu | ocena +4 / -1

    Samorządowiec

    Musi być zgoda n taki obiekt.

   • 22 dni temu | ocena +22 / -1

    Piotr

    Prezes chwali się przed kamerą, że PGE zawsze konsultuje inwestycje ze stroną społeczną. Gdzie te konsultacje???

    • 22 dni temu | ocena +15 / -2

     Redaktor

     Trzeźwy był ??? Wątpię.

    • 22 dni temu | ocena +17 / -1

     Barciś

     Napewno były ze związkami w elektrowni. One na wszystko się godzą, a przecież to czynnik społeczny.