reklama
reklama

PGE robi kolejną zmianę u sterów kopalni. To ciąg dalszy kadrowego tsunami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum PGE GiEK

PGE robi kolejną zmianę u sterów kopalni. To ciąg dalszy kadrowego tsunami - Zdjęcie główne

Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów jest największą kopalnią odkrywkową w Polsce i jedną z największych w Europie. Zakład zatrudnia blisko 4,4 tys. pracowników. | foto Archiwum PGE GiEK

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia W Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów w ostatnich tygodniach doszło do zmiany na stanowisku dyrektora technicznego. Wcześniej powołano również głównego dyrektora zakładu. To kolejna odsłona rewolucji kadrowej w zakładach PGE po zmianie rządu.
reklama

Ostatnie miesiące w Polskiej Grupie Energetycznej, jak i jej spółkach córkach, to prawdziwa kadrowa rewolucja. Wszystko za sprawą zmiany rządu po jesiennych wyborach i zapowiadanych zmian w zarządach i radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Nie inaczej dzieje się w największej firmie energetycznej w kraju. Przypomnijmy, że w lutym odwołany został prezes PGE – Wojciech Dąbrowski, a od 18 marca energetyczną grupą kieruje wyłoniony w konkursie Dariusz Marzec. Do zmian doszło również w zarządzie.

Prezes wraca do koncernu, posłanka traci dyrektorską posadę

Nowy zarząd od kilku tygodni funkcjonuje również w koncernie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, który swoją siedzibę ma w Bełchatowie. Na fotel prezesa powrócił po latach Jacek Kaczorowski, który kierował spółką w latach 2010-2015, gdy został odwołany po przejęciu władzy przez PiS. Powołano również nowych wiceprezesów, którzy zajęli miejsce wcześniej zdymisjonowanych członków zarządu. Jeden po drugim byli odwoływani również prezesi w spółkach zależnych PGE, które działają wokół kopalni i elektrowni Bełchatów.

Wymiana kierownictwa miała miejsce również w bełchatowskiej elektrowni. Pełnienie obowiązków dyrektora Elektrowni Bełchatów powierzono Rafałowi Smejdzie, który zastąpił na stanowisku Arkadiusza Gaika. Nowy dyrektor wcześniej związany był z innym z oddziałów PGE GiEK, a mianowicie Elektrownią Opole, gdzie był zatrudniony na stanowisku zastępcy dyrektora – dyrektora technicznego. Natomiast w czerwcu ze stanowiska dyrektora ekonomiczno-finansowego została odwołana była posłanka Małgorzata Janowska, którą zastąpił Marek Zięba.

Dyrektorskie roszady w Kopalni Bełchatów

W ostatnich tygodniach do kolejnej zmiany doszło również w bełchatowskiej kopalni. Tym razem na stanowisku zastępcy dyrektora oddziału – dyrektora technicznego. Stanowisko objął Damian Kałużny, który zastąpił Sławomira Pabicha.

Jak przekazał koncern PGE GiEK, nowy dyrektor techniczny posiada kierunkowe wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe w branży górniczej.

Przypomnijmy, że kilka tygodni wcześniej doszło również do zmiany na stanowisku dyrektora KWB Bełchatów. Został nim Dariusz Kowalczyk, który jest pracownikiem KWB Bełchatów od 1992 roku. W przeszłości był też dyrektorem departamentu zarządzania wydobyciem w PGE GiEK. Na stanowisku zastąpił Krzysztofa Rośniaka.

Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów jest największą kopalnią odkrywkową w Polsce i jedną z największych w Europie. Powierzchnia zwałowiska wewnętrznego i wyrobiska eksploatacyjnego Pola „Bełchatów” wynosi aktualnie około 3.200 ha. Średnie roczne wydobycie węgla brunatnego w ostatnich latach dochodziło w Kopalni Bełchatów do 40-42 mln ton co stanowi ponad 60 proc. wydobycia w Polsce. KWB Bełchatów zasila w niezbędne paliwo bełchatowską elektrownię. Zakład zatrudnia blisko 4,4 tys. pracowników.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama