Reklama

Reklama

PGE ogłosiła przyjęcia do kopalni. Takiej liczby chętnych nikt się nie spodziewał...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

PGE ogłosiła przyjęcia do kopalni. Takiej liczby chętnych nikt się nie spodziewał... - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Ponad 3 tysiące chętnych zgłosiło się do pracy w bełchatowskiej kopalni. Poszukiwane są osoby w sumie aż na kilkanaście specjalizacji. Zatrudnienie w KWB Bełchatów dla wielu jest atrakcyjne, bo PGE wciąż oferuje jedne z największych zarobków w regionie.

Reklama

Koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna nabór do pracy w bełchatowskiej kopalni ogłosił pod koniec marca. To już trzeci w tym roku, jednak liczba ofert tym razem była znacznie większa, a dodatkowo o zatrudnienie mogli starać się nie tylko pracownicy spółek zależnych PGE, ale też osoby z zewnątrz. Kopalnia poszukiwała osób w sumie na kilkanaście różnych specjalizacji m.in. m.in. górnika, elektromontera, ślusarza, mechanika maszyn, operatora koparek, spawacza, tokarza czy też operatora spycharek. Ostatnie podania można było składać do 8 kwietnia. 

Rekordowe zainteresowanie naborem

Okazuje się, że kadry PGE GiEK zostały dosłownie zasypane podaniami o pracę. Jak informuje Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy koncernu, w odpowiedzi na ostatnie nabory ogłoszone przez KWB Bełchatów wpłynęło ponad 3,1 tys. aplikacji. Najwięcej, bo ponad 750 podań o pracę, zostało złożonych na stanowisko górnik.

- Pozostałe stanowiska również cieszyły się dużym zainteresowaniem - wpłynęło na nie po kilkaset aplikacji. Przyjęcia do pracy będą realizowane sukcesywnie, stosownie do potrzeb oddziału - mówi Sandra Apanasionek. 

Zarobki w kopalni kuszą chętnych

Z całą pewnością magnesem, który wciąż przyciąga wielu do pracy w kopalni, są zarobki, jakie oferuje PGE. Średnia pensja w KWB Bełchatów to około 7-8 tys. brutto. Doświadczeni górmicy z wieloletnim doświadczeniem zarabiają grubo ponad 10 tys. zł brutto. 

Przyjęć do pracy w kopalni od dawna domagają się związki zawodowe, które uważają, że brakuje ludzi na poszczególnych działach kopalni. Ma to związek z prowadzoną w ostatnich latach tzw. optymalizacją zatrudnienia w KWB Bełchatów. Wielu górników skorzystało z Programów Dobrowolnych Odjeść, a załoga jest coraz starsza. Każdego roku kolejni pracownicy odchodzą na emeryturę. Według związkowców, brak odpowiedniej liczby zatrudnionych, wpływa też na bezpieczeństwo pracy w odkrywce.

Obecnie w bełchatowskiej kopalni pracuje około 4,6 tys. osób. Jednak zgodnie z założeniami PGE, liczba ta w najbliższych latach będzie się jednak zmniejszała z powodu planowanego spadku wydobycia, co ma związek z planami wygaszania Elektrowni Bełchatów. Według prognoz w 2030 roku zatrudnienie w KWB Bełchatów wyniesie zaledwie 2,6 tys. osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy