Reklama

Reklama

PGE policzyła zysk za pierwsze pół roku. Kopalnia i elektrownia nie straciły na wartości

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

PGE policzyła zysk za pierwsze pół roku. Kopalnia i elektrownia nie straciły na wartości - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia PGE szacuje, że zysk netto w pierwszym półroczu 2021 roku wyniesie około 2,6 miliarda złotych. Spółka zakończyła prace nad testami na utratę wartości aktywów. Co wykazały?

Reklama

Koncern PGE poinformował, że zakończył główne prace nad testami na utratę wartości aktywów. Te wykazały, że nie stwierdzono utraty wartości aktywów w segmencie energetyki konwencjonalnej. Jednocześnie spółka zaznaczyła, że "wystąpiły przesłanki do odwrócenia odpisu w segmencie energetyki odnawialnej" o 40 mln zł, co przyniosło dodatkowe 32 mln zł do wyniku netto grupy.

PGE w komunikacie poinformowało, że szacunkowy skonsolidowany zysk netto grupy wyniesie około 2 miliardy 694 mln zł. Takie szacunki wskazują na odwrócenie kiepskiej tendencji z ostatnich lat. W 2020 roku PGE odnotował zaledwie 110 mln zł zysku. Z kolei w 2019 roku spółka miała blisko 4 mld zł straty na skutek odpisów na utratę wartości w energetyce konwencjonalnej.

Oficjalny raport za pierwsze półrocze 2021 r. PGE zaprezentuje już 28 września.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy