Reklama

Reklama

PGE podpisała porozumienie ze związkowcami. Przyjęcia do kopalni i gwarancja zatrudnienia do... 2027 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

PGE podpisała porozumienie ze związkowcami. Przyjęcia do kopalni i gwarancja zatrudnienia do... 2027 roku  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia PGE podpisała porozumienie ze związkami zawodowymi, które zakończyło trwające spory zbiorowe. W kopalni Bełchatów ustalono etatyzację, a załoga otrzymała gwarancje zatrudnienia do końca 2027 roku.

Reklama

Polska Grupa Energetyczna podpisała porozumienie kończące spory zbiorowe w czterech spółkach: PGE GiEK, PGE Dystrybucja, PGE Energia Ciepła oraz PGE Obrót. Koncern podpisał porozumienie z Komitetem Protestacyjno-Strajkowym GK PGE, w skład którego wchodzi ponad 60 organizacji związkowych działających w grupie PGE.

- W imieniu zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej SA dziękuję przedstawicielom Strony Społecznej, że w atmosferze wzajemnego szacunku oraz z uwzględnieniem celów Grupy PGE i interesu pracowników, udało nam się wspólnie wypracować płaszczyznę do negocjacji i dyskusji oraz finalnie podpisać kończące spory zbiorowe porozumienie. Porozumienie jest przejawem odpowiedzialności i zrozumienia dla działań podejmowanych na rzecz rozwoju naszej Grupy - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE.

W ramach zawartego porozumienia zakończony został także spór zbiorowy, wszczęty przez organizacje związkowe z KWB Bełchatów m.in. ZZPRC KWB Bełchatów, MK NSZZ Solidarność, ZZ „Konto”, ZZ „Kadra”, ZZ Górnictwa Węgla Brunatnego KWB Bełchatów.

Jak informują związkowcy, podpisany dokument zapewnia utrzymanie gwarancji zatrudnienia w kopalni do końca 2027 roku z możliwością przedłużenia za zgodą stron. W kopalni ma zostać zwiększone zatrudnienie o 42 osoby. Strony ustaliły, że na koniec 2021 roku ma zostać zachowana etatyzacja w KWB Bełchatów na poziomie nie mniejszym niż 4.262 pracowników.

Związki zawodowe zapewniają, że strony uzgodniły „bezwzględne respektowanie obowiązujących w kopalni umów zawartych ze stroną społeczną” m.in. Układów Zbiorowych Pracy, Porozumień – Umów Gwarancyjnych i Umów Społecznych. Porozumienie zagwarantowało także wypłatę dodatkowego świadczenia dla każdego pracownika kopalni, jako wyrównania za 2020 rok.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy