reklama
reklama

Jak wygląda sytuacja w Elektrowni Bełchatów po awarii? Energetycy pracowali całą noc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Jak wygląda sytuacja w Elektrowni Bełchatów po awarii? Energetycy pracowali całą noc - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i ElektrowniaPrzez całą noc w Elektrowni Bełchatów pracowano nad usunięciem największej w historii awarii bloków energetycznych. Koncern PGE GiEK poinformował, że część jednostek wytwórczych została już przywrócona do pracy. Energetycy pracują nad uruchomieniem pozostałych bloków.
reklama

Sytuacja w bełchatowskiej elektrowni powoli się stabilizuje po wielkiej awarii, do której doszło w poniedziałek, 16 maja w godzinach wieczornych. Przypomnijmy, że awaryjnie zostało wyłączonych aż 10 z 11 działających bloków energetycznych. Pracował jedynie najnowszy blok 858 MW. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt. Poważna awaria! Stanęło 10 bloków Elektrowni Bełchatów. Szeroki strumień prąd z zagranicy

Koncern PGE GiEK oficjalnie poinformował, że wyłącznie większości bloków było spowodowane zadziałaniem zabezpieczeń elektrycznych na stacji rozdzielczej w Rogowcu, należącej do Polskich Sieci Elektroenergetycznych. W rezultacie nastąpiło awaryjne wyłączenie 10 bloków energetycznych w Elektrowni Bełchatów, o łącznej mocy około 3900 MW

reklama

Przez całą noc nad ponownym uruchomieniem jednostek wytwórczych pracował zespół specjalistów z elektrowni. Część bloków już udało się przywrócić do działania.

- Dziś w nocy uruchomiono już 6 bloków energetycznych nr 3, 4, 5, 9, 10, 11. Bez zakłóceń energię elektryczną produkuje blok o najwyższej mocy, który podłączony jest do stacji Trębaczew – poinformował koncern PGE GiEK. - Uruchomienie jednostek wytwórczych po tak nagłym odstawieniu to ogromne wyzwanie technologiczne dla specjalistów branżowych zatrudnionych w elektrowni.

Spółka poinformowała, że o godz. 8.11 uruchomiony został kolejny blok energetyczny nr 8. Trwają przygotowania do uruchomienia dwóch kolejnych jednostek wytwórczych.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama