Reklama

Koniec szkoły na Rockowo

Opublikowano:
Autor:

Koniec szkoły na Rockowo - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na koncert, pn. „Koniec Szkoły na Rockowo”, który odbędzie się 22 czerwca od godziny 17:30, na scenie plenerowej MCK PGE Giganty Mocy. Na scenie wystąpi legenda polskiej muzyki – Lech Janerka.

Matury zdane, egzaminy pozaliczane, oceny wystawione – należą się wakacje! A jak kończyć szkołę to z przytupem, w rytm dobrej muzyki! Jak co roku, Miejskie Centrum Kultury okrasi początek wakacji energetycznym muzycznym podkładem, który wygenerują zespoły: Yedenaście, Grzmiąca Półlitrówa oraz legenda polskiej muzyki rockowej – Lech Janerka.
Nestor basu, mistrz słowa oraz autor jednej z najlepszych płyt w historii polskiego rocka, zaprezentuje stylistyczną mieszankę alternatywnego rocka, punka i nowej fali.
Zanim usłyszymy klasyczne kompozycje Janerki, publiczność rozrusza piotrkowska, folk-rockowa Grzmiąca Półlitrówa oraz złożony z jedenastu młodych instrumentalistek grających na ukulele – zespół Yedenaście.
Wstęp wolny.

Program:
17:30 | Yedenaście
18:30 | Grzmiąca Półlitrówa
20:00 | LECH JANERKA

Lech Janerka – lider i jednoosobowy spadkobierca sławy Klausa Mitffocha, i jeden z najoryginalniejszych artystów na polskiej scenie rockowej - wokalista, basista, kompozytor i autor tekstów intrygujących swobodnymi skojarzeniami słowno-fonetycznymi.

Grzmiąca Półlitrówa – zespół tworzy i stale koncertuje od połowy lat 80-tych ubiegłego wieku. Jego piosenki zdobywały uznanie słuchaczy i były nagradzane na festiwalach w całym kraju, włącznie z Krakowskim Festiwalem Piosenki Studenckiej. Takie tytuły, jak: Studia, Barman, Podmiejskie pociągi, Żyje się raz czy Stare kufle stanowią już klasykę gatunku.

Yedenaście – zespół składający się z utalentowanych ukulelistek i wokalistek. Gra głównie muzykę alternatywą. W ich repertuarze znajdują się również własne kompozycje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE