Reklama

Koncern PGE GiEK szuka prezesa

Opublikowano:
Autor:

Koncern PGE GiEK szuka prezesa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w dniu 19 listopada ogłosiła konkursy na dwa wolne stanowiska w zarządzie firmy. Poszukiwani są prezes i wiceprezes odpowiedzialny za obszar inwestycji i zarządzania majątkiem.

Termin składania zgłoszeń upływa 4 grudnia, więc następcę Sławomira Zawady poznamy najpewniej jeszcze w 2018 roku. Istnieje duża szansa, że dojdzie do tego nawet przed Świętami Bożego Narodzenia, bo pierwsze przesłuchania kandydatów odbędą się już 10 grudnia.

Jakie warunki musi spełniać przyszły prezes PGE GiEK? Z treści ogłoszenia konkursowego wynika, że na czele zarządu koncernu musi stać osoba z wykształceniem wyższym, posiadająca przynajmniej pięcioletni okres zatrudnienia i najmniej trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych.

Jako dodatkowy atut postrzegana będzie znajomość języka angielskiego, potwierdzona oczywiście stosownym certyfikatem czy też dyplomem; doświadczenie w branży energetycznej czy też posiadanie stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych lub technicznych.

Jednocześnie osoba, która stanie na czele PGE GiEK nie może m.in. pełnić funkcji społecznego współpracownika lub być zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko‐senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego, wchodzić w skład organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań czy też być przez tę partię zatrudniona.

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu PGE GiEK musiał zostać rozpisany w związku z rezygnacją Sławomira Zawady, który odnalazł się na stanowisku kierowniczym spółce PGE Energia Odnawialna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE