Reklama

Reklama

Pociągiem z Bełchatowa do Wrocławia i nad morze? Planują nową linię kolejową w centrum Polski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pociągiem z Bełchatowa do Wrocławia i nad morze? Planują nową linię kolejową w centrum Polski - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ministerstwo Infrastruktury opublikowało plany rozwoju kolei na kolejne lata. Na liście inwestycji znalazło się m.in. połączenie biegnącej przez Bełchatów linii nr 24 z tzw. węglówką, prowadzącą z Chorzowa do Tczewa. Dokąd będziemy mogli pojechać z naszego miasta?

Reklama

Na początku kwietnia informowaliśmy o tym, kiedy rozpocznie się przebudowa linii kolejowej 24 biegnącej przez Bełchatów. Remont niedostępnego dla składów osobowych odcinka ma pozwolić na połączenie naszego miasta z Piotrkowem Trybunalskim oraz Łodzią. Prace na tym odcinku jeszcze nie ruszyły, a już pojawiają się informacje o kolejnej inwestycji kolejowej w naszym mieście.

Wszytko to, za sprawą „Krajowego Programu Kolejowego do 2030 (z perspektywą do roku 2032)” opublikowanego przez Ministerstwo Infrastruktury. W dokumencie, wśród wielu planowanych inwestycji znalazła się również budowa linii łączącej nasze miasto z linią nr 131, czyli tzw. węglówką, która biegnie od Chorzowa aż do Tczewa.

Zgodnie z planami przedstawionymi przez ministerstwo szacowana wartość projektu miałaby wynosić ponad 670 mln zł. Planowana inwestycja wśród części mieszkańców wywołała niemałą ekscytację. Pojawiły się głosy, że dzięki inwestycji z Bełchatowa będziemy mogli dojechać do Wrocławia, a nawet nad morze.

Zdecydowanie ostrożniejsi w radości są lokalni pasjonaci kolei, którzy zaznaczają, że „węglówka” jest wykorzystywana głównie do przewozów towarowych, a projekt ministerstwa jest rozłożony w czasie.

Dodatkowo krajowy program kolejowy jest aktualnie w fazie konsultacji publicznych. Zatem wiele może się jeszcze zmienić. Niezaprzeczalnie jednak perspektywa rozszerzenia połączeń kolejowych z Bełchatowa również do innych miast poza Łodzią i Piotrkowem, jest ciekawą propozycją dla mieszkańców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy