Reklama

Reklama

Mieszkańcy naszego regionu w Dolinie Krzemowej. Byli w siedzibie Google i Centrum Badawczym NASA [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie z kleszczowskiego Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II wyruszyli w podróż do Stanów Zjednoczonych. Wyjazd możliwy był dzięki stypendium warszawskiej Queen Hedvig Scholarship, o które walczyli kilka miesięcy temu. Dla wielu z nich możliwość zobaczenia jak żyje się w światowej stolicy technoligii jest spełniem marzeń.

Reklama

Uczniowie kleszczowskiego technikum wyjechali na wycieczkę do Doliny Krzemowej, gdzie mają okazję spełnić swoje marzenia i poznać od podszewki światową stolicę technologii. Do Stanów Zjednoczonych wyruszyli w sobotę, 24 września, od tego czasu udało im się zapoznać z funkcjonowaniem największych firm, a także zwiedzić historyczne miejsca.

Odwiedzili już Uniwersytet Stanforda, SRI International (Stanford Research Institute), a także siedziby światowych gigantów technologicznych ze Stanów Zjednoczonych, jak Google czy LinkedIn. Uczniowie zobaczyli również Centrum Badawcze NASA, przy którym znajdują się: lotnisko, baza wojskowa oraz ogromny tunel aerodynamiczny, który mógłby pomieścić nawet Boeinga 737.

Nasz region na wyjeździe reprezentują Jan Pawelec, Jakub Sztuka, Łukasz Kasprzak i Marcel Słabosz. Wszyscy są uczniami kleszczowskiego technikum. Łukasz pochodzi z Bełchatowa, a Jakub mieszka w gminie Szczerców. Wszyscy kilka miesięcy temu brali udział w konkursie, mierząc się z osobami z najlepszych szkół z całej Polski.

Przypomnijmy, że wyjazd, do Doliny Krzemowej, który jest spełnieniem ich marzeń, sfinansowany został ze stypendium warszawskiej Queen Hedvig Scholarship. Aby je dostać, uczniowie musieli zrobić wrażenie na jurorach, przygotowując autoprezentację, oraz zebrać głosy internatów.

- Studia w Ameryce to moje największe marzenie. Wierzę, że spotkam tam ludzi wyjątkowych i tak jak ja uwielbiających każdego dnia uczyć się czegoś nowego. Wyjazd do Stanów Zjednoczonych zapoznałby mnie z kulturą szkoły amerykańskiej oraz możliwościami dalszego rozwoju mojej kariery zawodowej – mówił, przed rozstrzygnięciem konkuru, Łukasz Kasprzak.

Marzenia ucznia spełniły się, już niedługo wraz z innymi uczestnikami, wróci pełny wrażeń i opowie jak się żyje w wielkim świecie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy