Reklama

Reklama

Uczniowie z technikum w Kleszczowie polecą do centrum NASA. Znaleźli się w prestiżowym gronie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum prywatne

Uczniowie z technikum w Kleszczowie polecą do centrum NASA. Znaleźli się w prestiżowym gronie - Zdjęcie główne

Jednym z laureatów jest pochodzący z Bełchatowa Łukasz Kasprzak (fot.) | foto archiwum prywatne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czterech uczniów z Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie zakwalifikowało się do prestiżowego stypendium Queen Hedvig Schoolarship. Dzięki temu będą oni mogli spędzić tydzień w Dolinie Krzemowej.

Reklama

Jan Pawelec, Jakub Sztuka, Łukasz Kasprzak i Marcel Słabosz - tak nazywają się uczniowie kleszczowskiego technikum, którzy zakwalifikowali się do programu stypendialnego Quenn Hedvig Scholarship. Dzięki temu będą oni mogli wyjechać na tydzień do Doliny Krzemowej, gdzie zobaczą centrum badawcze NASA, Uniwersytet Stanforda i instytut SRI International. 

Stypendium przeznaczone jest dla uczniów trzydziestu najlepszych szkół średnich w Polsce. O jego przyznaniu decydowała ocena komisji konkursowej, przed którą kandydaci przedstawiali swoją sylwetkę, oraz internetowe głosowanie. Wystąpienia były transmitowane na żywo, a ich zapisy odnaleźć można na kanale Queen Hedvig Scholarship na YouTubie. 

Najwyżej oceniony został Jan Pawelec, który znalazł się na pierwszym miejscu pośród wszystkich laureatów. Piątą pozycję zajął Jakub Sztuka, dziewiątą Łukasz Kasprzak, a dwudziestą dziewiątą - Marcel Słabosz. Dodatkowo na liście rezerwowej znalazł się jeszcze jeden uczeń kleszczowskiego technikum, Aleksander Ałaszewski. Łącznie w konkursie wzięło udział 59 uczestników. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy