Reklama

Reklama

Remont drogi, kanalizacja i nowe przedszkole. Sprawdź, gdzie zaplanowano inwestycje z rządowych dotacji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie/poglądowe

Remont drogi, kanalizacja i nowe przedszkole. Sprawdź, gdzie zaplanowano inwestycje z rządowych dotacji - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozstrzygnięto trzeci nabór do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z terenu powiatu bełchatowskiego pieniądze otrzymały tylko trzy gminy, które dostały aż 16,8 mln zł.

Reklama

To już trzecie rozdanie dotacji dla samorządów z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Latem 2020 roku miasta i gminy w całej Polsce otrzymały łącznie 6 mld zł. Wówczas pomoc przydzielano według określonego algorytmu i wszyscy otrzymali rządowe wsparcie. W kolejnym rozstrzygnięciu - późną jesienią - samorządy musiały  już wnioskować na konkretne zadania, wówczas dla regionu bełchatowskiego przypadło łącznie 10 mln zł.

W trzecim rozdaniu FIL dla gmin z naszego powiatu przypadło aż 16,8 mln zł. Powody do świętowania mają jednak tylko włodarze trzech gmin – Bełchatów, Zelów i Rusiec. Ani złotówki w tym rozdaniu nie otrzymały zarówno miasto, jak i powiat.

Największą kwotę przyznano dla gminy Rusiec. To aż 7 mln zł, które zostaną przeznaczone na dwie inwestycje. Pierwsza to budowa przedszkola z klubikiem w Ruścu, na którą samorząd otrzymał 5 mln zł. Projekt zakłada, że do placówki będzie mogło uczęszczać 125 dzieci. Drugą inwestycją jest termomodernizacja budynku szkoły w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ruścu (2 mln zł).

Z kolei w gminie Zelów cała kwota 5,8 mln zł zostanie przeznaczone na inwestycje w sieć wod-kan. Budowa wodociągu została zaplanowana w miejscowościach: Nowa Wola, Kolonia Pożdżenice oraz Ignaców. Natomiast po 2 mln zł zostanie przeznaczone na budowę kanalizacja i sieć wodociągowejw samym Zelowie na ulicach Poprzecznej i Leśnej.

Dzięki rządowej pomocy aż trzy inwestycje będzie mogła rozpocząć gmina Bełchatów, która dostała łącznie 4 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na budowę kanalizacja sanitarnej w Zdzieszulicach Górnych. Powstanie też Centrum Sportu i Rekreacji w Emilinie , na którą gmina otrzymała 1,5 mln zł. Przebudowany zostanie też blisko kilometr drogi w Dobiecinie, która prowadzi do miejscowej szkoły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy