Reklama

Inwestycja za ponad 4 mln zł w Szczercowie. Remont potrwa rok, szykują się utrudnienia

Opublikowano:
Autor:

Inwestycja za ponad 4 mln zł w Szczercowie. Remont potrwa rok, szykują się utrudnienia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ulica Częstochowska w Szczercowie zostanie gruntownie przebudowana. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi rozpoczyna inwestycję, która będzie kosztowała aż 4,3 mln zł. Podpisano już umowę z wykonawcą. Droga w nowej odsłonie ma być gotowa do końca sierpnia 2021 roku.

To z pewnością doskonała wiadomość zarówno dla kierowców, jak i samych mieszkańców Szczercowa. Ruchliwa ulica Częstochowska, którą biegnie droga wojewódzka 483 zostanie gruntownie przebudowana. W siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi podpisano właśnie umowę na realizację tej inwestycji, która będzie kosztowała aż 4,3 mln zł. Połowę tych kosztów pokrywa gmina Szczerców, która również przygotowała pełną dokumentację rozbudowy drogi.

Podpisany kontrakt zakłada rozbudowę ulicy Częstochowskiej na odcinku blisko kilometra, pomiędzy ulicą Południową a skrzyżowaniem z drogą gminną. Jak informuje ZDW w Łodzi, wykonawca rozbuduje również skrzyżowania z drogami gminnymi,. Powstaną także nowe zjazdy na posesję, kanał technologiczny, odwodnienie oraz przepusty. Roboty drogowe w Szczercowie mają zakończyć się do końca sierpnia 2021 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE