Reklama

Reklama

Najbogatsza gmina w Polsce sprzedaje działki budowlane. Jaka cena wywoławcza?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Najbogatsza gmina w Polsce sprzedaje działki budowlane. Jaka cena wywoławcza?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Kleszczów planuje zaoferować na sprzedaż w sumie 26 działek budowlanych. Ile trzeba zapłacić za grunt w najbogatszej gminie w Polsce? Znamy cenę wywoławczą.

Reklama

Gmina Kleszczów od lat jest uznawana za najbogatszą w Polsce, a zawdzięcza to podatkom płaconym przez kopalnię i elektrownię Bełchatów. Duża część funduszy z pokaźnego budżetu gminy trafia do mieszkańców.

Mogą oni liczyć na groszowe stawki za wodę i dużo tańszy niż w innych gminach prąd. Samorząd znacząco dopłaca do zakupu instalacji fotowoltaicznych. Gmina pomaga finansowo w wyjazdach na wycieczki, a także oferuje wysokie becikowe. Powoduje to, że coraz więcej osób chce mieszkać w Kleszczowie, a działki w tej okolicy są bardzo pożądane. Obecnie w gminie Kleszczów mieszka ponad 6 tys. mieszkańców.

Już wkrótce gmina będzie mogła powiększyć się o kolejnych mieszkańców. W kwietniu urząd gminy zapowiada bowiem uruchomienie trzech przetargów na 26 działek budowlanych. O oferowaną ziemię mogą starać się zarówno inwestorzy, jak i osoby prywatne.

- Przetarg na sześć działek przy ul. Stefana Batorego odbędzie się już 7 kwietnia. W dwóch kolejnych, które są zapowiedziane na 21 oraz 22 kwietnia, pójdzie „pod młotek” kolejnych dwadzieścia parceli, ulokowanych przy ulicach Władysława Jagiełły oraz Kazimierza Wielkiego – informuje urząd gminy.

Nieruchomości, oferowane przez gminę, znajdują się na terenie osiedla w Łuszczanowicach Kolonii, które jest rozbudowywane. Przeznaczone pod zabudowę rodzinną działki mają doprowadzoną wodę, kanalizację sanitarną i deszczową. W granicy pasa drogowego wykonane są przyłącza teletechniczne, energetyczne i gazowe.

Większość z parceli przygotowanych do sprzedaży ma od 12 do 15 arów. Ceny wywoławcze działek w pierwszym przetargu zaczynają się od 72 300 zł za 12-arową nieruchomość. Za największą prawie 16-arową działkę gmina oczekuje minimum 92 112 złotych.

Cena wywoławcza największej (18-arowej) działki w drugim przetargu wynosi 101 200 złotych. Jest to najdroższa spośród oferowanych parceli. W trzecim kwietniowym przetargu ceny wahają się od 72 420 do 89 775 złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy