Reklama

Reklama

Protestują przeciwko budowie masztu. Taka decyzja nie spodoba się mieszkańcom...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Protestują przeciwko budowie masztu. Taka decyzja nie spodoba się mieszkańcom... - Zdjęcie główne

foto Archiwum prywatne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Piotrkowie Tryb. uchyliło decyzję wójta gminy Drużbice, który odmówił wydania zgody na budowę masztu telefonii komórkowej w Kąciku. Co dalej z inwestycją?

Reklama

Kilkudziesięciometrowy maszt telefonii komórkowej na jednej z działek w miejscowości Kącik (gmina Drużbice) planuje postawić sieć Play. Przeciwko inwestycji protestują mieszkańcy, którzy obawiają się, że inwestycja wpłynie na ich zdrowie i nie chcą mieć w pobliżu swoich domostw ogromnego masztu z nadajnikami. Pod petycją przeciwko budowie podpisało się około stu osób. Mieszkańców poparł wójt gminy, który wydał odmowną decyzję o warunkach zabudowy. Jak argumentował, maszt stanie zbyt blisko zabudowań mieszkalnych, a także upraw rolników, którzy obawiają się, że później nie będą mogli sprzedać warzyw. Wójt podkreślał, że najważniejsze jest zdrowie mieszkańców, a ci się obawiają emisji fal elektromagnetycznych.

Po decyzji wójta inwestor postanowił jednak odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Piotrkowie, które po rozpatrzeniu całej sprawy, postanowiło uchylić decyzję wójta, odmawiającą ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego. Kolegium przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia przez samorząd.

- Organ pierwszej instancji nie tylko nie zebrał materiału dowodowego uzasadniającego odmowę ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego, ale nie wskazał przepisów prawa powszechnie obowiązujących, które narusza inwestycja – informuje Agnieszka Meckier, prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Piotrkowie Tryb.

Sieć komórkowa, zapytana o plany budowy masztu w Kąciku zapewnia, że wszystkie stosowane urządzenia nadawcze spełniają wymogi norm oraz polskiego prawa, a przed uruchomieniem podlegają obowiązkowemu badaniu pod kątem zgodności z obowiązującymi limitami emisji pola elektromagnetycznego do środowiska w miejscach dostępnych dla ludności.

- Jedynie w przypadku poprawnego wyniku takiego badania wykonanego przez niezależne, akredytowane laboratorium pomiarowe, możliwe jest uruchomienie stacji bazowej telefonii komórkowej – mówi Martin Stysiak z biura prasowego sieci Play.
Wszystko wskazuje, że do czasu zakończenia sprawy przed SKO w Piotrkowie, na terenie działki w Kąciku stanie masz tymczasowy, którego elementy już przywieziono. To, jak informuje inwestor, tymczasowa wieża balastowa o wysokości 44 metrów.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy