Reklama

Reklama

Wyremontują aż pięć kilometrów dróg koło Bełchatowa. Kiedy ruszą prace?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Wyremontują aż pięć kilometrów dróg koło Bełchatowa. Kiedy ruszą prace?  - Zdjęcie główne

foto Archiwum/Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów planuje przebudowę dwóch dróg na obrzeżach miasta o łącznej długości blisko pięciu kilometrów. Prace rozpoczną się w przyszłym roku. Najpierw powstanie dokumentacja projektowa. Samorząd właśnie podpisał umowę na jej przygotowanie.

Reklama

Urząd gminy podpisał umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej dla dwóch dróg w bliskim sąsiedztwie Bełchatowa. Chodzi o odcinki łączące Kielchinów z Augustynowem oraz Emilin z Wolą Mikorską.

W przypadku pierwszej z dróg w ramach rozbudowy powstanie odcinek o długości 2,4 km. Projekt drogi przewiduje m.in. poszerzenie jezdni, powstanie ciągu pieszo - rowerowego, odwodnienie, budowę poboczy i zjazdów.

Z kolei przebudowa drogi Wola Mikorska – Emilin dotyczyć będzie odcinka jezdni o długości 2,1 km. W ramach inwestycji planowana jest budowa kanalizacji sanitarnej, odtworzenie i poszerzenie nawierzchni, budowa ciągu pieszo-rowerowego, poboczy, odwodnienia oraz zjazdów.

Biuro projektowe, które wygrało przetarg na przygotowanie obu dokumentacji ma w sumie 12 miesięcy. Prace przy rozbudowie rozpoczną się więc w 2023 roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy