Reklama

Reklama

Przebudują drogi w podbełchatowskich miejscowościach. Jak długo potrwają prace?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Przebudują drogi w podbełchatowskich miejscowościach. Jak długo potrwają prace? - Zdjęcie główne

Przebudowa drogi w Postękalicach wychodzi już na ostatnią prostą. Kosz inwestycji to 2,1 mln zł. | foto Gmina Bełchatów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów podpisała umowę na przebudowę dróg w Hucie oraz Dobiecinie Kolonii. Jakie prace zaplanowano i do kiedy potrwają?

Reklama

Samorząd podpisał kolejną umowę z wykonawcą na przebudowę lokalnych dróg w dwóch podbełchatowskich miejscowościach. Już niebawem prace rozpoczną się w Hucie oraz Dobiecinie Kolonii, a roboty przeprowadzi Przedsiębiorstwo Robót Drogowych PEUK z Piotrkowa.

Jak informuje gmina Bełchatów, w Dobiecinie Kolonii przebudowany zostanie odcinek o długości ponad 900 metrów, od skrzyżowania dróg w Zwierzchowie i dalej w kierunku północnym. Po remoncie droga będzie miała 5 metrów szerokości, powstaną też obustronne pobocza. Przygotowane zostaną też zjazdy do posesji i dojścia do furtek.

Z kolei w Hucie roboty obejmą odcinek od skrzyżowania (przy przystanku autobusowym i placu zabaw) aż do granic gminy o długości ponad 680 metrów. Po przebudowie droga będzie miała szerokość 4 metrów, powstaną też obustronne pobocza. Nowa jezdnia zostanie odwodniona, tutaj również powstaną zjazdy i dojścia do furtek.

Wykonawca inwestycji czas na zakończenie obu inwestycji ma do połowy listopada.

Gmina poinformowała też, że na ostatniej prostej są natomiast prace przy przebudowie drogi w Postękalicach.

- Ułożona jest już warstwa wyrównawcza, w tym tygodniu prowadzone są prace, związane z układaniem chodników i budową zjazdów, a na początek przyszłego tygodnia drogowcy zapowiadają układanie warstwy ścieralnej – informuje gmina Bełchatów.

Po tych pracach pozostaną już tylko kosmetyczne poprawki. Koszt przebudowy 1,1 km drogi to 2,1 mln zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy