Reklama

Reklama

Gmina Bełchatów ogłosiła ważną inwestycję. Przetarg wygrała firma, która remontuje Kwiatową

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Bełchatów ogłosiła ważną inwestycję. Przetarg wygrała firma, która remontuje Kwiatową  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów rozstrzygnęła przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Zdzieszulicach Górnych. Czy to oznacza, że mieszkańcy będą mogli wkrótce doczekać się też remontu drogi?

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że w Zdzieszulicach Górnych doczekają się remontu drogi powiatowej przez swoją miejscowość. Od dłuższego czasu mieszkańcy narzekają na dziury i wyboje, ale bełchatowskie starostwo czeka z remontem, ponieważ najpierw gmina musi przeprowadzić prace związane z kanalizacją. Część prac już została wykonana, a gmina rozstrzygnęła właśnie przetarg na trzeci etap budowy kanalizacji sanitarnej. 
 
Gmina Bełchatów właśnie podpisała umowę na realizację inwestycji, którą zrealizuje spółka Sanel z Bełchatowa. Przypomnijmy, że to ta sama firma, która zajumuje się przebudową ulicy Kwiatowej. Inwestycja wzbudza kontrowersje wśród mieszkańców, bo wykonawca na realizację 300-metrowego odcinka drogi wraz z instalacjami podziemnymi, oświetleniem i przebudową skrzyżowania, ma aż rok czasu. Według bełchatowian to za długo, a tempo prac pozostawia wiele do życzenia. W odpowiedzi na głosy krytyki, władze miasta tempo prac tłumaczyły m.in. niespodziewanymi problemami podczas robót ziemnych. 
 
Budowa kanalizacji w Zdzieszulicach będzie kosztować nieco ponad 2 mln zł. Jak informuje urząd, powstanie 1,3 km kolektora sanitarnego i 64 odgałęzienia sanitarne. Gmina na realizację tej inwestycji otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Firma Sanel na wykonanie robót będzie miała w sumie pięć miesięcy.
 
Wiadomo natomiast, że po zakończonych pracach ziemnych, rozpocznie się remont nawierzchni drogi w Zdzieszulicach Górnych. Pod koniec lutego, bełchatowskie starostwo poinformowało, że otrzymało pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, co umożliwi remont mocno zniszczonej nawierzchni. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy