Reklama

Reklama

''Te asfaltowe placki i wyboje to prawdziwy koszmar''. Szansa na przełom w sprawie ważnej drogi?

Opublikowano: wt, 17 maj 2022 10:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Stan powiatowej drogi, pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem, woła o pomstę do nieba. Z roku na rok jest coraz gorzej, pełno na niej dziur, wybojów i asfaltowych łat. Cierpliwość tracą też kierowcy, którzy codziennie dojeżdżają tędy do pracy.

Reklama

Kierowcy po raz kolejny domagają się remontu drogi powiatowej pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem. Z każdym kolejnym rokiem jej stan jest bowiem coraz gorszy. Pełna dziur, nierówności i wybojów jest prawdziwą zmorą kierujących. Starostwo, które jest zarządcą drogi, ogranicza się jedynie do drobnych remontów, polegających na nakładaniu kolejnych asfaltowych łat. 

- Te asfaltowe placki i wyboje to prawdziwy koszmar. Kierowcy jadą środkiem drogi albo przeciwległym pasem, aby omijać nierówności. Ta droga jest w fatalnym stanie i jakoś nikt z tym nic nie robi - mówi jeden z kierowców. 

Na stan jezdni narzekają nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale też pracownicy dojeżdżający do kopalni, elektrowni czy innych zakładów w Rogowcu. 

- Jeżdżę tędy do pracy od 17 lat i nie pamiętam, aby był kiedykolwiek przeprowadzony tam remont z prawdziwego zdarzenia - mówi pracownik bełchatowskiej kopalni. 

O plany wobec powiatowej drogi zapytaliśmy w bełchatowskim starostwie. Okazuje się, że w sprawie remontu pojawiło się "światełko w tunelu", bo powiat ma w planach przebudowę wspomnianego odcinka i stara się o dofinansowanie inwestycji. 

- Biorąc pod uwagę strategiczne położenie drogi znajdującej się pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem informuję, że Zarząd Powiatu w Bełchatowie w dniu 1 marca 2022 roku złożył wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - mówi Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski. 

Jeśli uda się pozyskać finansowanie, to wówczas przygotowana zostanie dokumentacja projektowo-koszotorysowa, później przyjdzie czas na realizację inwestycji w formule: zaprojektuj i wybuduj. Planowany zakres robót obejmuje rozbudowę i przebudowę drogi. Na części odcinka ma powstać ścieżka rowerowa, a na kolejnym pieszo-rowerowa i chodnik. Jezdnia ma zostać poszerzona, prace mają objąć również pobocza oraz budowę odwodnienia. Szacunkowy koszt to ponad 8 milionów złotych.

Powodzenie planowanej inwestycji, zależało będzie jednak w dużej mierze od tego, czy rząd spojrzy łaskawszym okiem na Bełchatów i okolice. Bez dotacji z "Polskiego Ładu" powiat przebudowy drogi najprawodpodobniej nie przeprowadzi, bo takich funduszy w swoim budżecie nie posiada... 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy