Reklama

Reklama

Ludzie spędzili noc pod urzędem, aby skorzystać z gminnego programu. Co trzeci wniosek został odrzucony

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ludzie spędzili noc pod urzędem, aby skorzystać z gminnego programu. Co trzeci wniosek został odrzucony - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W lipcu przed Urzędem Gminy Bełchatów można było zobaczyć niecodzienny widok. Ponad setka osób spędziła przed budynkiem całą noc, aby skorzystać z programu wymiany źródeł ciepła. Ile wniosków o dotację zostało pozytywnie rozpatrzonych?

Reklama

O gigantycznej kolejce przed urzędem gminy pisaliśmy w połowie lipca. Ponad 140 osób chciało wtedy skorzystać z programu wymiany źródeł ciepła, w którym można było uzyskać 50-procentowe dofinansowanie m.in. na fotowoltaikę czy pompy ciepła.

Wnioski przyjmowano od wtorku, 12 lipca, a ponieważ liczyła się kolejność zgłoszeń, to najbardziej zdeterminowani przyszli pod urząd już dwa dni wcześniej. Utworzono też komitet kolejkowy i co jakiś czas odczytywano listę obecności. Jeśli ktoś dwukrotnie nie odpowiedział na wezwanie, tracił miejsce w kolejce. Więcej o tym możecie przeczytać w materiale: Ponad setka osób spędziła noc pod urzędem. Pieniędzy mogło nie starczyć dla wszystkich.

Program cieszył się niezwykle dużą popularnością, a w przeciągu 3 dni urzędnicy przyjęli od mieszkańców 326 wniosków na kwotę 3 327 500 zł. Ostatecznie pozytywnie rozpatrzono 233 z nich, co oznacza, że odrzucono niemalże co trzeci. Gmina przeznaczy na to 2 495 000 zł.

Osoby, które otrzymały dotację, zostaną o tym poinformowane sms-em. Obecnie urzędnicy przygotowują indywidualne umowy dla wszystkich zakwalifikowanych. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy