Reklama

Reklama

Urząd kupuje nowoczesne autobusy. Kiedy rozpoczną kursy na nowych trasach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Urząd kupuje nowoczesne autobusy. Kiedy rozpoczną kursy na nowych trasach? - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów w marcu poinformowała o przygotowaniach do przywrócenia transportu publicznego. Teraz wystartował przetarg na zakup autobusów. Wiemy, kiedy mieszkańcy będą mogli z nich skorzystać.

Reklama

O testach elektrycznego autobusu, którego włączenie do taboru rozważała gmina, pisaliśmy na początku marca. Wiąże się to z planami urzędu na przywrócenie na terenie gminy transportu publicznego.

Teraz ogłoszono przetarg na zakup 6 autobusów. W skład taboru mają wchodzić cztery pojazdy z tradycyjnym napędem spalinowym, spełniającym normy Euro6, wyznaczające granice emisji spalin przez samochody. Będą to dwa duże autobusy liczące 39 miejsc oraz dwa mniejsze 37-miejscowe. W skład gminnego taboru mają wejść również dwa autobusy elektryczne. W każdym znajdzie się miejsce dla 28 pasażerów w tym 20 miejsc siedzących.

Po wygraniu przetargu firma zobowiązana jest dostarczyć większe pojazdy w ciągu 5 miesięcy. Mniejsze pojazdy oraz elektryki trafią do gminy wcześniej, bo w ciągu 3 miesięcy od zakończenia przetargu.

Gmina dopełnia już wszystkie formalności związane z uruchomieniem transportu. Urząd opracowuje już plan tras, na których kursować będą nowe autobusy. Z gminnego transportu mieszkańcy będą mogli skorzystać już we wrześniu.

- Opracowujemy „kursówki" dla poszczególnych tras, wstępne propozycje przedstawiliśmy radnym do konsultacji, wspólnie postaramy się teraz stworzyć optymalne rozkłady jazdy. Chciałbym, żeby 1 września nasze autobusy rozpoczęły kursowanie – mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów.

Na poprawienie komunikacji na terenie gminy, urząd przeznaczył ponad 3 mln złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy