Reklama

Reklama

Głęboki na 100 metrów odwiert planują w okolicy Bełchatowa. Jaki jest powód?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Głęboki na 100 metrów odwiert planują w okolicy Bełchatowa. Jaki jest powód?  - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów ogłosiła przetarg na modernizację ujęcia wody w Ławach. Zlikwidowana zostanie stara studnia głębinowa i powstanie nowy odwiert o głębokości nawet 100 metrów. Urząd ogłosił już przetarg na inwestycję.

Reklama

Przetarg na modernizację ujęcia wody w Ławach w ostatnich dniach ogłosił urząd gminy Bełchatów. Decyzję o konieczności przebudowy obiektu samorząd podjął już kilka miesięcy temu po otrzymaniu ekspertyz. W ostatnim czasie badanie wody z tego ujęcia kilkukrotnie wykazywało obecność bakterii z grupy coli. Wójt czas wyłączył ujęcie z użytkowania. Teraz gmina chce zmodernizować ujęcie, aby do podobnych sytuacji w przyszłości już nie dochodziło. 
 
Firma, która wygra przetarg, zlikwiduje istniejącą studnię nr 1, a także wykona odwiert tzw. studni zastępczej 1a, powstaną również instalacje pompowania oczyszczającego i pomiarowego. Jak infomruje gmina, likwidowana studnia ma głębokość 96 metrów, a nowy odwiert ma mieć do 100 metrów głębokości. 
 
Po rozstrzygnięciu przetargu, wykonawca inwestycji będzie miał w sumie 7 miesięcy na przeprowadzenie wszystkich prac.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy