Reklama

Fałszywe paczki od kurierów. Uwaga, możecie stracić pieniądze

Opublikowano:
Autor:

Fałszywe paczki od kurierów. Uwaga, możecie stracić pieniądze  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Serwis niebezpiecznik.pl ostrzega przed nową, niezwykle prostą i skuteczną metodą oszustów. Od tygodnia dziesiątki osób zostało naciągniętych na 100 zł. Jak? Oszuści wykorzystują do tego prawdziwych kurierów pracujących w firmie DPD.

To znaczy, że przed naszymi drzwiami staje osoba, którą znamy i która wcześniej niejednokrotnie doręczała nam przesyłki.

- Odwiedza Was kurier (wedle relacji ofiar, przeważnie DPD). Kurier jest prawdziwy. Ten którego znacie, który regularnie Wam przynosi przesyłki, co dodatkowo może uśpić Waszą czujność. Kurier ma dla Was (lub waszych bliskicth, których akurat nie ma w domu albo kolegów z biura) paczkę. Jest ona za pobraniem w kwocie 99 PLN. Jeśli ją odbierzecie, w środku znajdziecie “śmierdzącą koszulkę” lub …wieczko od słoika – podaje portal niebezpiecznik.pl.

I na tym cały „wałek” się kończy. Ktoś po prostu masowo nadaje paczki “za pobraniem”, licząc na to, że adresat (lub bliska mu osoba, która przebywa w godzinach pracy pod adresem doręczenia przebywa) paczkę odbierze.

- Poszkodowanym sugerujemy udać się na policję i złożyć reklamację w DPD. Firma kurierska może odmówić świadczenia usługi na rzecz kontrahenta, co do którego ma podejrzenia, że nie działa zgodnie z prawem. I naszym zdaniem, DPD powinna to zrobić w stosunku do Alexa Capital. Ale ponieważ DPD może nie być świadome skali procederu, to warto im dać znać, co Was spotkało. Dodatkowym plusem może być to, że DPD będzie w stanie zablokować pobrane za paczkę płatności zanim przekaże je do Alexa Capital – czytamy na portalu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE