reklama
reklama

Obiecują duże i pewne zyski, a także inwestycje w znane firmy. Nie daj się oszukać

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W mediach społecznościowych pojawiają się reklamy zachęcające do nowych form inwestowania. Sygnowane logiem dużych firm i spółek Skarbu Państwa kuszą wysokim zarobkiem bez ryzyka. Czy to nowy sposób na łatwe zdobycie pieniędzy?
reklama

Obietnica dużych zarobków, bez ryzyka może skusić każdego. Wiedzą o tym oszuści, którzy znajdują kolejne sposoby na wyłudzenie pieniędzy. Nowym pomysłem złodziei na wzbogacenie się kosztem innych ludzi jest podszywanie się pod spółki Skarbu Państwa, wykorzystując do tego reklamy w mediach społecznościowych. 

„Fałszywe inwestycje” to rodzaj oszustwa stosowany przez cyberprzestępców. Przygotowują oni reklamy, oferujące nowe sposoby inwestowania, które mają zapewnić wysokie zarobki w krótkim czasie. Takie kampanie zamieszczane są w mediach społecznościowych.

- Aby uwiarygodnić proponowaną inwestycję, wykorzystują znane marki o ugruntowanej na rynku pozycji, jak np. Grupa PGE, wizerunki najważniejszych osób w państwie, członków zarządów dużych firm, przedstawicieli zawodów zaufania publicznego (np. lekarzy) i celebrytów – informuje Grupa PGE.

Również PKN ORLEN ostrzega przed tym nowym sposobem oszustów. Jak informuje w swoim komunikacie, fałszywe ogłoszenia zachęcają najczęściej do inwestowania w akcje spółek Grupy ORLEN oraz projekty inwestycyjne prowadzone przez Grupę.

- Ogłoszenia te wykorzystują bezprawnie nazwę i znaki firmowe instytucji państwowych, spółek skarbu państwa czy wizerunki powiązanych z nimi osób - czytamy w komunikacie.

Jak nie dać się oszukać?

Tego typu reklamy możemy spotkać się z nimi na Facebooku, YouTube, Instagramie, popularnych serwisach www, a nawet w grach komputerowych. Gdy zobaczymy taką kampanię, przede wszystkim nie należy w nią wchodzić. Tym bardziej nie powinniśmy rejterować się na stronach, do których przenosi nas link z ogłoszenia. Nie należy podawać tam swoich danych, numerów kart płatniczych ani kredytowych. Nie kontaktujemy się również z podanym tam numerem telefonu.

Gdy napotkamy podejrzane ogłoszenie, warto zwrócić uwagę na zdjęcie profilowe, konto, do którego należy reklama. Często są to przerobione grafiki logo znanych spółek. Warto również sprawdzić ilość obserwatorów takiego profilu, jeśli jest ich niewielu, może to oznaczać, że mamy doczynienia z oszustwem. Teksty fałszywych reklam często zawierają błędy, a grafiki mogą mieć różne kolory tekstów. Jeśli pod takimi postami zauważymy dużą liczbę negatywnych reakcji, również może to wskazywać na próbę oszustwa.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama