Reklama

Droga między Kamieńskiem i Radomskiem będzie zamknięta. Wyburzą dwa wiadukty

Opublikowano:
Autor:

 Droga między Kamieńskiem i Radomskiem będzie zamknięta. Wyburzą dwa wiadukty - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W nadchodzący weekend czekają nas kolejne utrudnienia w ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zamknięte zostanie blisko 17 km drogi DK1. Chodzi o odcinek między Kamieńskiem a Radomskiem. Utrudnienia spowodowane będą kolejnymi pracami związanymi z budową A1. GDDKiA w Łodzi podała szczegółowy harmonogram zaplanowanych prac na tym odcinku trasy.

Przyczyną weekendowych utrudnień na drogach będzie wyburzanie dwóch wiaduktów biegnących nad budowaną trasą. Tego rodzaju prac nie można prowadzić przy utrzymaniu ruchu, dlatego właśnie, droga między Kamieńskiem a Radomskiem będzie zamknięta od piątku, 6 marca od godziny 21:00 do poniedziałku, 9 marca do godziny 06:00.

- W tym czasie wyznaczone zostaną objazdy: dla jadących w kierunku południowym: w Kamieńsku z DK 1 zjazd na DW 484 do DK 91. Dalej DK 91 do Radomska skąd Obwodnicą należy dojechać do ul Unii Europejskiej i dalej Łódzką do DK 42, którą dojedziemy do DK 1. Analogicznie dla jadących od strony Katowic w kierunku Łodzi - informuje GDDKiA.

Dodatkowo wyznaczono też objazdy na drogach powiatowych: Kamieńsk – Pytowice i Dobryszyce – Blok Dobryszycki. Umożliwi to okolicznym mieszkańcom przejazd z jednej strony autostrady na drugą.

- Taki stan rzeczy utrzyma się do czasu oddania nowych wiaduktów. Będą one miały nośność odpowiadającą współczesnym wymogom i znacznie większy poziom bezpieczeństwa, w porównaniu ze starymi przeprawami. Jezdnia będzie szersza, a poza tym pojawi się na nich ścieżka pieszo-rowerowa, co znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, mają stanąć do końca bieżącego roku - informuje GDDKiA.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE